Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párotok is mással jár...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párotok is mással jár szórakozni? Hosszútávon működhet egyáltalán egy ilyen kapcsolat?

Figyelt kérdés

Számtalanszor mondom a barátomnak, hogy menjünk bulizni, üljünk be egy kólára valahova, szervezzünk bármi programot. 98%-ban azt a választ kapom, hogy neki nincs kedve/igénye erre, pihenni szeretne, és bőven el van itthon a közös sorozatunkkal és a főzésünkkel.

Tudni kell róla, hogy az anyjától ugyanezt látta gyerekként, illetve elhiszem, hogy a napi irodába járás mellett tényleg jobban esik neki hétköznap a pihenés. Viszont hétvégén is ugyanezt játsza el, valamint legalább heti 1 fiús estét mindig beszerveznek a haverjaival, amikor hajnali 2-kor jön haza (lásd tegnap reggel elment, és még nem ért haza).

Számomra nem az itthon találkozás jelenti a kapcsolatot, nem tudom hova tenni az egészet. Nincsenek közös programjaink, ha valahova menni szeretnék, akkor már egyedül indulok útnak, mert tudom, hogy úgysem jön velem.

Néha elgondolkodok, hogy házvezetőnek gondol-e csak, illetve egy nőnek, aki szül majd neki 2 gyereket. Volt, hogy majdnem megkértem, hogy legyen szíves mással sem eljárni, ha velem sem teszi+elvileg nem igényli, de ilyen mélyre nem akarok lesüllyedni.

Meddig lehet ezt így húzni? Van értelme egyáltalán ezeknek a kapcsolatoknak? +/-30 évesek vagyunk, ha már most erről szól az életünk, mi lesz később?


2023. ápr. 20. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%

Én úgy vagyok vele, hogy menjen a barátaival is, Én is megyek az enyemekkel.

Jó néha csak lenni, pihenni, összebujva filmezni...de ha mindig ez lenne a program és nem változtat rajta, akkor Nálam nem lenne hosszú kapcsolat.

Az irodái munka után sztm pont hogy a mozgás tud jól esni.


Beszélj vele komolyan és mond meg Neki, ha nem változnak a dolgok akkor ennyi.

Így semmi értelme.

Meg majd a gyerekkel is csak otthon ül..?

N 31

2023. ápr. 20. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%
Nincs értelme. Én már rég szóvá tettem volna. Egyértelmű, hogy a barátai fontosabbak. Namarmost, egy felnőtt kapcsolatban a parner szerintem mindenki más előtt all a prioritási sorban. Nem kell senkit elhanyagolni emiatt, de alapvetően szerintem a legtöbb időt vagy programot a parjaval tervezi az ember. Vagy megunt vagy nem úgy érez már irantad, ha ennyire inkább a barátaival van, mint veled.
2023. ápr. 20. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Ahogy mondod. Az ő fejében te otthonra tartozol, majd viszed a háztartást, neveled a gyerekeket stb., míg ő élheti tovább a kis szociális életét a haverjaival. Nyilván nem tart szellemi partnernek, mert nem akar közös programot, az ő fejében valószínűleg neked más a "funkciód".
2023. ápr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%
Nalunk is ez van,de en orulok neki. Vannak barataim. Szeretz te is baratokat bulizni menni.
2023. ápr. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Én össze se jönnék olyannal, akivel nem csinálunk heti szinten programot. Nem vagyok otthonülős és tartson engem is annyira, hogy ne csak ingyen puncinak meg unalomüzőnek tartson otthonra. Olyannal szintén nem járnék, aki havonta többször jár bulizni, évente pár alkalom belefér. Barátokkal persze lehet heti szinten programot csinálni, de az ne a bulizást/piálást jelentse :)
2023. ápr. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
A barátommal is így volt, bár jártunk közösen kirándulni, múzeumba, néha moziba, de minden héten haverozott. Nekünk működött így.
2023. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Én se szívesen mennék a nőmmel bulizni mivel tudom ,hogy sok a részeg , drogos ember ezért fogdossák vagy ki kezdenek a nőkkel én pedig nem szeretnék feleslegesen konfliktusba kerülni mert a páromnak éppen táncikálhatnékja lenne. Valahova beülni még bele férne.
2023. ápr. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem feltétlen a közös bulizáson van a hangsúly, mert egy túrázásra is azt mondja, hogy inkább pihenjünk. Engem az zavar, hogy elvileg nincs erre igénye, gyakorlatilag meg másokkal szájhúzás nélkül elmegy.

Meguntam háziasszony lenni, aki itthon várja tiszta lakással és főtt étellel, közben meg hallgassam milyen jól szórakozott a haverjaival. Azt mondjuk tudni kell, hogy nem ő kezdeményezi ezeket a kiruccanásokat, őt csak behúzzák, de érdekes mód feléjük egyszer nem hallottam azt a mondatot, hogy "most otthon pihenek, nem megyek".

És nem az zavar, hogy megy, mert menjen, én is megyek. Csak az arányok nem egészségesek.

A gyerekes témát én is kérdeztem tőle. Biztos, hogy nem fogok itthon ülni velük, úgyhogy "jó" lesz majd programokat szervezni az apjuk nélkül.

2023. ápr. 20. 11:29
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előzőek is rámutattak, az ő fejében te ebbe a "kategóriába" tartozol. Vannak a munkahelyén a munkatársak, akikkel ebédszünetben lehet intellektuális dolgokról, munkaügyekről beszélgetni, utána mikor megy a haverjaival, akkor lehet ökörködni, berúgni, fociról beszélni, stb., amikor meg hazaér, akkor jöhet a nyugi, a pihi, a főzőcskézés, a romantikus programok. Csak a gond azzal van, hogy te is egy önálló ember vagy saját igényekkel, és te nem a polcon ülsz, amíg ő hazaér, hogy utána kizárólag az ő igényeinek tegyél eleget. Sajnos ezen nem tudom, lehet-e változtatni, mert ő neki gyakorlatilag erre van szüksége, ő nem igényli azt, mint egy átlagos kapcsolatban, hogy legyenek sportolós, kikapcsolódós programjai (pl. túrázás) meg bulizós, szórakozós alkalmai (pl. egy közös iszogatás veled és a baráti társasággal vagy akár kettesben). Én a párommal minden élethelyzetben szívesen vagyok, otthon is romantikázósan, eljárunk együtt futni, hétvégénként kirándulni, várostnézni, a legközelebbi barátaival és az ő párjaikkal iszogatni, mozizni, stb. Megvannak a saját, önálló programjaink is, de közben mindenbe bele tudjuk vonni (és akarjuk is) a másikat, erőltetés nélkül. A te párod erre valószínűleg nem hajlik, ő nagyon elválasztja a különböző társas kapcsolatait, és ez egyes embereknek elfogadható, másiknak, pl neked meg nem, ami szintén érthető. A szüleim például világ életükben különböző személyiségek voltak, apukám a túrázós, halkabb, művészlélek, anyukám meg aki péntek esténként állandó programként bulizni, táncolni járt a legjobb barátnőjével. Mindig jól megfértek egymás mellett, mert valahogy egyikük sem igényelte, hogy a másik vele tartson az egyéni programjaira, de otthon meg összecsiszolódtak és olyan dolgokat csináltak közösen, amihez mindketten kedvük volt. De ehhez az kellett, hogy haosnlóan "elkülönítő" legyen mindkettőjük a szociális kapcsolataik terén.
2023. ápr. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem valtasz ki belole olyant hogy elvigyen barhova .. ha tudja ,hogy te vagynal neha a lakason kivulre is es ennek meg sem tesz eleget akkor a fontossagi sorrendben nem vagy az elso de lehet meg a harmadik sem.. erdemes lenne elbeszelgetni vele, ha nem valtozik akkor meg szakits mert szenvedni fogsz az unalomtol.
2023. ápr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!