Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak én érzem úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én érzem úgy, hogy manapság mintha már nem a nők, hanem a férfiak gondolkodnának felelősségteljesebben a közös jövőről?

Figyelt kérdés

A motívációt a kérdésemhez egy Sándor Orsi-féle interjú adta. Az egyik pénzkicsalós műsor háziasszonya most 32 éves és még mindig nagyon szép, de egyben elég érdekes a gondolkodása is. Azt mondta, hogy ő még élvezni akarja az életet, nem is akar még családot, stb...

Kicsit ledöbbentem. Még ha egy férfi mondana ilyet, az inkább megérthető, de egy nő szájából már sokkal durvábban hangzik. Biztos vagyok benne, hogy már kb. 15 éve "nagyvilági" életet él, így azt sem mondhatja, hogy nem élte ki magát.Gyanítom, hogy manapság sok ilyen Sándor Orsi van még. Mintha nem is szeretnének már családot, hanem csak buliznának, míg meg nem halnak.

Régebben a férfiak voltak a kalandorok és a nők, akik megfogták őket, míg manapság a nők kezdenek kalandorrá válni.

Ellentétben ezzel a tendenciával még a nagyobb machoknál is azt látom, hogy bár "élnek"rendesen, de a 30-as éveikre már ők is kezdenek vágyni egy családra, egy" kicsi macho"-ra vagy "hercegnőre" és megpróbálnak háziasabbá is válni, még ha nem is hangoztatják az "imázsuk" miatt.

Csak én látom úgy, hogy a fentiek szerint a feje tetejére állt a világ, vagy mások is?


2010. okt. 6. 21:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Általánosítani nem lehet szerintem, mert mindkét nemnél van ilyen is és olyan is. A lényeg, hogy találja meg zsák a foltját. 28L
2010. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hát nem tudom.. nekem ez így pont nem tűnt fel, de az viszont igen, hogy férfi és ő egyaránt későbbre tolja a családalapítást, amiből az következik, hogy Magyarország egy öregedő ország, és ez nekünk nem jó, csak erre még nem sokan jöttek rá :/

18/L

2010. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen ez így van... A nők nagy része csak a f*szon tud határozottan gondolkodni...
2010. okt. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A világ a feje tetejére állt ez tény (bár minden relatív).

Hidd el nem csak ilyen gondolkodású nők vannak de azzal egyet értek hogy egyre "divatosabb" ez a szingliskedés.

2010. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Csak én látom úgy, hogy a fentiek szerint a feje tetejére állt a világ, vagy mások is?"


Jól látod. De nem csak a fentiek szerint fordult ki a világ önmagából. Számos cukormázba burkolt felforgató eszmének hála olyan fogalmak vesztik el lassan, de biztosan az értelmüket, mint a "család", "nemzet", "becsület", "tisztesség", "hit", stb. Félreértés ne essék, nem csak itt, hanem a felvilágosult nyugati világban mindenhol. (Érdekes mód a világ azon részein, amelyek nem "felvilágosultak" és "nyugatiak", nincsenek ilyen torzulások.)

De én nem azon akadnék fent először, hogy a tömegmédia és divat hatására a nők már egyáltalán nem is akarnak gyereket, és szép lassan kihalunk. (Legalábbis egyes rasszok, de ez már rasszizmus.) Számomra felháborítóbb, hogy az óvodában törvény tiltja a kisfiúk kisfiúnak és a kislányok kislányoknak nevelését. Tetszik érteni, nem fiúnak vagy lánynak születik az a nyomorult gyermek, hanem szabadon megválaszthatja, mi akar lenni.

2010. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

21.41

Pffff...

Erről már én is hallottam, de akkor is döbbenetes. Az a nagyon durva, hogy a médiabutítás miatt sok nő nem is fogja fel, hogy mit is csinál valójában. :(

2010. okt. 6. 21:46
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez bizony így van szerintem is.. sőt..
2010. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"olyan fogalmak vesztik el lassan, de biztosan az értelmüket, mint a "család", "nemzet", "becsület", "tisztesség", "hit", stb."

Azt én hozzá tenném hogy ezek a fogalmak nem véletlen veszítik el az értelmüket. A butítások és torzulások amik mennek a világba nem csak a média hibája hanem azoké akik bedroidizálodnak és követnek minden divatot meg amit mondanak nekik. Ha az embernek megadatott a gondolkodás miért nem használja az eszét és gondolkozik hogy mi is van most? Ezért nem fogom sajnálni ha kihalunk :)

2010. okt. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

21.59

Tudod, azért én remélem, hogy ha a sok hülye ki is hal, de azért a normálisak egymásra találnak és ők tovább élnek majd az utódaikban! :)

2010. okt. 6. 22:04
 10/11 anonim ***** válasza:

Balga dolog azt hinni, hogy a világban végbemenő folyamatok a véletlen művei volnának. Valakik eldöntik, mik menjenek a médiában, és valakik a törvényeket is meghozzák.

Azoknak, akik kezében a hatalom összpontosul, nem érdekük, hogy a közember gondolkodni tudjon és átlássa az összefüggéseket. Hiszen akkor látná az őt körülvevő szennyet és ne-adjisten tenne is ellene. Robotoljon a munkahelyén, utána fogyassza el a sörét otthon, miközben győzikén röhög, alkalmanként pedig járjon el behúzni 1-1 x-et a jó helyre (amit a tv-ben sugallnak neki). Fiatalként éljen a mának, költse el minden pénzét olcsó fogyasztási cikkekre, részegedjen buliban min heti kétszer, és ne érdekelje se a jövője, se az őt körül vevő világ. Ha eljön az ideje, vegyen fel hiteleket autóra, lakásra, és legyen rabszolga egy életre.

A gondolkodó, "normális" ember vagy ezen rendszer csúcsán van, vagy annak természetszerűleg ellensége. Utóbbi esetben vagy beolvad a droidok közé, vagy nehéz és küzdelmes élete lesz.

2010. okt. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!