Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem szeretek párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem szeretek párkapcsolatban lenni? Létezik ilyen vagy csak rosszul választottam párt?

Figyelt kérdés
Már egy ideje párkapcsolatban vagyok, de számomra állandó hullámvasút az egész. Szeretem a párom, de újra és újra megfogan bennem a kérdés, hogy mi értelme annak, hogy itt vagyok vele, pedig tényleg nagyon szeretem. De ahányszor szerintem felesleges dolog veszünk valamin össze vagy számomra jelentéktelen dolgon emeli fel a hangját agresszívan (miért vittem magammal a telefonom a konyhába) egyre inkább taszít magától, ilyenkor mindig az jut eszembe mennyivel jobb volt egyedül. Sok mindent tervezünk együtt és olykor ennek örülök és mondom én is az ötleteim máskor pedig az jut eszembe, hogy mi van ha én is olyan középkorú leszek aki azon aggódik nem élte ki magát. Nem tudom, hogy összességében a párkapcsolat nem való nekem vagy a férfi akivel vagyok.
2023. márc. 13. 15:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát aki ilyen hülyeségekbe beleköt, hogy hol van a telefonod, az érthető, hogy lefáraszt. Én ilyet nem tennék.
2023. márc. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul választottál párt.
2023. márc. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"miért vittem magammal a telefonom a konyhába....."

Ajaj, menekülj!

2023. márc. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul, mert aki abba belelat dolgokat, hogy magaddal viszed a telot az nem százas.

Dobd ki minél előbb.

2023. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
88%
Én is ezen agyalok. Introvertált vagyok, elvagyok egyedül is. Csak attól félek, hogy majd az ötvenes éveimben meg fogom bánni, hogy nem igyekszek családot alapítani.
2023. márc. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is, akácsak az ötös! Fogalmam sincs mi a jó döntés es ez kiakasztó!!!
2023. márc. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
5-6. Azt is vegyétek figyelembe ezzel az öregkorra tervezéssel, hogy baromira nem garancia semmire az, hogy családot alapítasz. Tömegével keresnek párt gyerekes nők és férfiak, a sokadik párjuktól válnak szét az emberek akiről mind egy szálig úgy gondolták mindig, na ez élethosszig fog tartani. Ma egy kapcsolat 5-10 év vagy bologtalan szenvedés ha együtt maradnak, aki ezzel nem mer szembenézni súlyosan álltatja magát. Persze vannak kivételek de én egy szar kapcsolatra nem alapoznám mit bánok meg az 50-es éveimben az biztos. Az a minimum, hogy tökéletes jó kapcsolatnak kell lennie legalább az elején aztán az is ki tudja meddig tart.
2023. márc. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Fogalmam sincs mi a jó döntés"


Én azok közé tartozok, akik nem találnak társat maguknak, pedig társkereséshez képest azért már előrehaladott vagyok a korban. Látom, hogy teljesen üresek a napjaim: lesem a falat a szobában és dolgozom - amit a céltalanság miatt teljes értelmetlenségnek érzek. (Persze, valamiből fenn kell tartani magát az embernek, de nekem ez sovány motiváció.) Nincs kivel megbeszélni, ha problémám van, nincs kivel megosztani, ha valami örömöt találok, nincs kivel elmenni egyet vacsorázni, meginni egy sört, vagy kirándulni. Eljárok edzeni, de minek: senki sem dicsér meg, hogy "Milyen jól nézel ki!" Látom azt is, milyen az életük az egyedül maradóknak idősebb korukban: mászkálnak össze-vissza, mint a mérgezett egér, vagy csak megsavanyodott arccal ülnek szegények az üres lakásban. Amijük van, azzal mi lesz? Felveri a gaz, elviszi valami huszadik mellékági rokon, vagy az állam. Ki ápolja őket? Kirendelnek melléjük egy gyámot, aztán mennek egy intézetbe az utolsó napokban. Utána meg eltemeti őket az önkormányzat. Hát, mit ne mondjak, fantasztikus kilátások...


Szóval, aki érez magában affinitást a társas kapcsolatra, annak szerintem egyértelműen efelé kell törekednie. (Aki valami komolyabb dolog miatt mégsem erre hivatott, az más tészta, most nem erről van szó.) Az egyedül maradás csak a fiatalabb években tűnhet jó döntésnek: fiatal vagyok, szép vagyok, egészséges vagyok, független, jó egzisztenciával, azt csinálok, amit akarok. De később mindebből csak a nagy üresség marad, a mindennapokat nem tölti ki semmi, s akkor már késő lesz ezen változtatni. Hosszú távon a szingliség nem perspektíva.


Ja, amúgy én is introvertált vagyok. De attól, hogy nem a folyamatos pörgés az életelemem, hogy szeretem a csöndet, a nyugalmat, hosszabb távon az őrületbe kerget, hogy senkihez nem tudok szólni, és csak úgy vagyok a nagy semmibe. Szóval attól, hogy valaki introvertált, még nem biztos, hogy egyedül is kell maradnia.


"baromira nem garancia semmire az, hogy családot alapítasz"


Ez így van, de ezért kell megfontoltan párt választani. Természetesen egy nem működő kapcsolat rosszabb, mint a semmi, de nem arra kell optimalizálni, hogy inkább ne legyen semmi, hátha különben rosszabb lenne. A jó párkapcsolat megvalósítható, de mindez okos ismerkedést és mindkét féltől munkát, törekvést igényel.


"Ma egy kapcsolat 5-10 év vagy bologtalan szenvedés ha együtt maradnak"


Elég nagy baj ez. Elgondolkodtató, hogy szüleink-nagyszüleink idejében a legtöbb házasság élethosszig tartott. Ma meg elkezdi idegesíteni valami a másikban az egyik felet, szétmennek. Kérdem én: és ez a zavaró tulajdonsága miért nem derült ki az ismerkedés alatt? Ha meg akkor elfogadható volt, akkor most miért nem az? Stb. Sokszor úgy látom, hogy ma kevés energiát fordítanak egymás mély megismerésére, amíg annak lenne itt az ideje, utána pedig nehezére esik az embereknek a mindennapokban megküzdeni egymásért. Inkább szétválnak, hogy majd úgy jobb lesz, pedig nem. Vissza kéne térni az eredeti modellhez. Az, hogy ma nem tartanak sokáig a kapcsolatok, nem jelenti azt, hogy maga az intézmény rossz. Lehet, hogy rosszul csináljuk.


F

2023. márc. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az én hullámzó egomat az is igen zavarja, hogy amíg kapcsolatban vagyok állandóan azon töröm a fejem, hogy majd talál jobbat. Rettegek attól, hogy megcsalnak (de nem mutatom). Míg amíg szingli vagyok egy pár embernek én leszek a legjobb és kifejezetten szeretem azt amikor csak udvarolnak nekem. A sok bók meg figyelmesség ami az én romantikus lelkem elvarázsolja és közben az emberben van az az izgalmi érzés ami szerintem fantasztikus, szerintem ez egy kapcsolatban elveszik. Amíg csak kavar az ember valakivel konkrét tétet nem érez ( nincs mit veszíteni), jönnek mennek az emberek jól esnek a szép szavak a mosolyok nincsenek bonyodalmak és ez vonz. Szeretem a párom, de amellett hogy a humora néha rombolja az önbizalmam (nem az ő hibája, nem szoktam szopni neki nem akarom, hogy rosszul essen neki, hogy nem tudom értékelni, és tényleg érzékeny ember vagyok) hiányolom a pillangókat.
2023. márc. 22. 11:08
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

" a humora néha rombolja az önbizalmam (nem az ő hibája, nem szoktam szopni neki nem akarom, hogy rosszul essen neki, hogy nem tudom értékelni, és tényleg érzékeny ember vagyok" - gondolom, itt nem akarok SZÓLNI neki lett volna :D

De amúgy meg itt van a baj ám! Hogy ő beszólogat, te meg tűröd csendben és nem szólsz. De, kellene szólni. Ha egyszer nem elég, akkor többször, amíg meg nem érti, hogy amit mond, vagy ahogy mondja, az nem humoros, hanem sértő. Amíg nem tudsz kiállni magadért, addig csak csendben fogsz szorongani és azt érezni, hogy ez az ember nem is szeret engem.

Az, hogy ebből azt a következtetést vonod le, hogy nem vagy elég jó és mást fog keresni, a gyerekkori traumáidban keresendő.

Szerintem nem ártana a fenti eszmefuttatást egy pszichológussal is átbeszélni.

2023. márc. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!