Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátommal lassan egy éve...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátommal lassan egy éve vagyok együtt és elkezdett hiányozni a szenvedély a kapcsolatunkból. Mi a baj, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon jó ember nagyon szeret, de megelégszik annyival ami van.

Sajnos én önzőbb vagyok és nagyravágyó, nem is értem néha hogy tud elviselni annyira nyugodt és kedves velem.

Mégsem érzem azt a vágyat ha együtt vagyunk hogy ő életem szerelme, pláne ha ő benne sincs semmi szenvedély.

Próbálkoztam már sok mindennel beöltöztem megleptem stb...ő nem lep meg csak igérgeti.Mikor mondtam neki mi erről a véleménye annyit mondott nem csak rajta múlik a szenvedély és hogy ő nagyon szeret engem.

Ha visszaemlékezem előző barátommal úgy voltam együtt hogy megőrültünk egymásért..ez a kapcsolat most más.

Mit tegyek?


2008. dec. 26. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon nehéz ügy. Rengetegszer voltam ilyen helyzetben mint te, de egyszer sem sikerült megoldanom. :(


Az a baj, hogy ezek a dolgok az emberbe vannak kódolva. Ez vérmérséklet kérdése és egy nyugodt, kiegyensúlyozott emberből sosem lesz egy izgága, szenvedélyes, forrongó típus. Én elkövettem azt a hibát, hogy próbáltam megváltoztatni a partneremet, a végeredmény természetesen katasztrófa.


Az a baj, hogy ez most még csak egy év. Képzeld el mi lesz tíz év múlva...


Beszélgess még vele erről és mond el, hogy mennyire nagyon fontos ez neked, esetleg tud-e neked segíteni valahogy. Pl. hogy instrukciókat ad neked, mire lenne szükséges, stb... Bár ez picit eröltetett próbálkozás sajnos.


Ha nem sikerült ezen változtatnod, akkor végig kell gondolnod, hogy tudnál-e ezzel az emberrel élni hosszú éveken keresztül.


Annak idején mikor nekem volt ilyen gondom én úgy döntöttem, hogy nem tudnék és lezártam a kapcsolatot. Egyszerűen nem bírom ki, egy olaszos forrongó típus vagyok, ő meg egy bamba, lassú megfontolt ember. Már már bárgyúnak mondanám. Amúgy semmi baj nem volt vele, de mikor én akartam volna többet és jobbat és lángolni akartam, ő hideg volt mint a jég.


Rengeteget beszéltünk, de nem jutottunk semmire. :(


Ez sajnos tönkre tud tenni egy kapcsolatot.

2008. dec. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Kérdés a kérdésedre: ha te ilyen vagy, és ilyen párt szeretnél, egyáltalán miért jöttél össze a mostanival, ha kezdettől fogva tudhattad, hogy ő ilyen?


Lehet csiszolni az embereken, de alapvető gyökeres személyiségváltoztatást rendkívül nehéz véghezvinni, és általában nem is érdemes - kivéve, ha azt maga az illető is akarja, amely esetben persze támogatni és segíteni kell.


De ha ő saját magának jó úgy, ahogy van, akkor hagyd csak szépen békén - elvégre ő sem akar téged "leszedálni" a saját képmására. Annál is inkább, hogy egyébként tök jól kiegészítitek egymást így; ha te esetleg érzelemből döntenél, ő mégis tud hideg fejjel gondolkodni, ha meg neki kell a lendület, hát ott vagy te, hogy megadd. Remek párosítás, csak el kell fogadnotok a különbségeiteket, és hasznotokra fordítanotok azokat.


És végül, de nem utolsósorban: a jó párkapcsolat titka NEM a szenvedély. A szenvedély egy kellemes fűszer, de ha túl sok van belőle, akkor ugyanúgy emészthetetlenné teszi a kapcsolatot, mint bármilyen fűszerből túl sok egy bármilyen ételt.


Nem is szólva arról, hogy mint említetted, önző vagy. Ha már ennyire változtatni akarsz a társadon, változtass magadon is, és légy önzetlenebb, legalább ővele - megértőbb, nagylelkűbb, türelmesebb, stb.


Egy klasszikust idézve, ha jobb hellyé akarod tenni a világot, tedd jobbá önmagad.

2008. dec. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Idővel átalakulnak, lecsendesülnek az érzelmek.

Attól még ő is nagyon szeret téged.

Sőt, ez sokkal jobb igy. Már lehullott részéről a rózsaszin köd, látja és elfogadja a hibáidat is. Nincs ebben semmi rossz.

2008. dec. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesek az emberek... Még egy éve sincs, hogy együtt vannak, elmúlt a szenvedély és ti azt mondjátok, hogy kit érdekel így is jó... Számomra ez meglepő:O Ennyi önzőség pedig igenis kell, ha már most elmúlt, akkor mi lesz később.
2008. dec. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!