Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan mondjam meg a Kedvesemn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam meg a Kedvesemnek? És hogyan mondjam meg a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Egy ideje egy párt alkotunk a Kedvesemmel. Én átlagos magyar vagyok, ő roma, illetve a családjában előfordul szintén roma és cigány származású családtag is (bár nem tudom, hogy a kettő között mi a különbség). Nagyon szeretem a párom, a családja is teljes mértékben elfogadott, nagyon közvetlen, kellemes társaságú emberek a családtagjai, rokonai. Én egy elég visszafogott lány vagyok (22 éves, Kedvesem szintén ennyi). A családom azonban bár nem ítéli el a más származású embereket, de a saját családjában nem igen szívleli. Nem hiszem, hogy pozitívan állnának hozzá, ha megtudnák, hogy a Kedvesem roma, ugyanis tele vannak előítéletekkel. Nem tudom, hogyan készítsem fel a Kedvesemet a valószínűleg nem túl szívélyes fogadtatásra, valamint nem tudom, hogyan készítsem fel a szüleimet a nagy találkozóra... Barátomnak több szakmája is van, tovább szeretne tanulni, ezen kívül napi 15 órát dolgozik, teljes mértékben önálló ember; fel tudok nézni rá. Imádom a társaságát, nagyon humoros, figyelmes, előzékeny, kedves ember. Művelt, illemtudó. Valóban csak jót mondhatok róla. De akkor hogyan tovább? Hogyan készítsem fel a barátomat és a szüleimet? Úgy érzem, két tűz között vagyok, de a Kedvesemet nem akarom megbántani. Bárhogyan is alakul, kitartok mellette, úgy érzem ő az, akivel el tudnám képzelni életem hátralévő részét. Ha valaki tud, kérem segítsen! Köszönöm.
2010. szept. 27. 06:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%

Nem lesz már egy kicsit sok a "Kedvesem"?

Egy magyar ember úgyis azt mondja erre, hogy hagyd ott, mert az esetek 99%-ban ez csak a külső látszat, hogy rendes de pár hét alatt megváltozik és ha esetleg majd szakítani akarsz vele akkor megver vagy még rosszabb.

2010. szept. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Olyan szépen fogalmaztad meg, nagyon szépen írsz róla! Én elmondanám előszőr a szüleimnek ki is az én párom, hogy ne fogadja őket meglepetés. Ilyen gyönyörűen ahogy leírtad. Hogy felnézek rá mert...szeretem, boldog vagyok légyszíves fogadjátok nyílt szívvel! Tehát mindent megtennék a találkozó előtt, hogy amennyire lehet jól sikerüljön. Majd beszélnék őszíntén a párommal, hogy bizony az én szüleim nehezebben állnak a származási témához annyi rosszat hallottak már és kérlek ezt ne vedd magadra a lényeg, hogy megadjuk a találkozó módját és nagyon szeretlek. Mindenképp őszínte lennék mind két tűz irányába :)

Sok boldogságot!

2010. szept. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

erre nincs biztos recept.

valószínüleg lesznek majd súrlódások de az idő lesz az, ami megoldja ezt a problémát.


Te arra figyelj, h ne állj ki nyíltan senki mellett a másik ellenében, mert ezzel csak mélyíted az árkokat.

Négyszemközt persze biztosítsd a barátodat a szeretetedről, de a szüleiddel ne konfrontálódj emiatt.


Ha egy veszekedésnél a barátodat véded a szüleid ellenében, akkor ezt úgy fogják megélni, h "elvette az eszedet az a fiú" és ezzel tovább nő az ellenszenv ellene...

2010. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanez volt az én esetem!

22 éves voltam,ő 1 évvel fiatalabb és roma.Engem nem zavart,de a körülöttem lévőket annál inkább.

Nagyon szerettem,az összes szabad pillanatomat vele töltöttem.Értelmes,intelligens ember,és a családja is.

Az én szüleim is ugyanazt vallották - és vallják a mai napig- mint a te családod.Megvolt a maguk kis előítélete és nem voltak hajlandóak ennél messzebb látni.

Állandó volt nálunk emiatt a veszekedés,nem beszéltünk egymással és nem akarták elfogadni sem őt,sem azt,hogy vele szeretnék lenni.

Másfél évig voltunk együtt,amikor elhagytam.Az előítéletek miatt,és azért,mert tudtam,hogy soha nem fognak belenyugodni.

Bár a párommal már régóta együtt vagyunk és minden olyan,amilyennek lennie kell,még most is nagyon bánt,hogy így alakult.

Csak azért szakítottunk,mert másoknak nem tetszett.

Kis faluban élek,itt megvan mindenkiről az "általános közvélemény",és még most is hallgatom,hogy hogy voltam képes erre,de nem érdekel.

Azt tanácsolom,hogy ha tényleg így érzel,ne kövesd el ugyanazt a hibát mint én.Te tudod,hogy mit szeretnél,és nem mások!

Nem könnyű,mert ezzel megbánthatod a családot,és a kedvesedet is,de azt próbáld elérni,hogy értsék meg:Te Vele vagy boldog!

"Köztünk" vannak rosszabbak,mint a romák között.

Szerintem beszélgess el a szüleiddel,és magyarázd el nekik,hogy tegyék félre az előítéletet és nézzék más szemmel.Hogy milyen ember,és hogy mit tud neked adni!


Vagy úgy jobb lenne nekik,ha szakítanátok,és miattuk veszítenéd el azt az embert,akivel a jövőt képzeled és boldog lennél???

Mondom, én nagyon megbántam,mert nem érdemelte meg azt amit tettem vele és persze a családjával,akik szintén szerettek.

Nem ő tehet arról,hogy romának született,de arról már igen,hogy milyen ember lett belőle.

Mint ahogy írtad,értelmes,dolgos ember.Ha nem lenne roma egy szó nélkül elfogadná mindenki,de így nem is veszik emberszámba?

Tartsál ki mellette!

Én nagyon sok szerencsét kívánok ehhez mindkettőtöknek!

2010. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

7:49-es nagyon igaz az amit leirtal!


Igen azt kell megerteni, hogy Mi nem az emberektol elunk, az emberek azok megtudnak szolni, kitudnak pletykalni, de amikor segitsegre lenne szukseged, akkor mar nem segitenenek.


A magyar ember szegyelhetne magat azert, mert utalja es eliteli a magyart, mivel a cigany is magyar, csak kreol a bore!

Utalja a magyart es befogadja az arabot, a kinait, indiait, torokot,

Akik sokkal nagyobb veszelyt jelent az orszagnak, mivel ezek nem magyarok, mas a szinuk, a hituk, de valahol a szokasuk a tulajdonsaguk hasonlit a ciganyhoz pl.


A Szuleidnek kellene eloszor a tudomasara hozni, aztan pedig a parod,

mert lehet, hogy a Szuleid csak melled allnak, s talan elfogadjak, s igy a parod meg nem lenne megalazva.


Nem egyszeru feladat var Rad, de legy tudatos, es csak a szeretetnek elj, ez a Te eleted a Te sorsod, s ne torodj az emberi butasagokkal, az iteletukkel, mivel nem ebbol elsz,

hallgass az erzelmeidre es ezek vezereljenek!


Kivanom, hogy a Szuleid kitartanak melletted es elfogadjak azt, amit a gyermekuk valaszt, mar csak azert is, hogy megmaradhason a kapcsolatotok,

de ha most nem, talan majd idovel, amikor mar megismerik a parodat es a tulajdonsagait is, akkor talan mar radobbenek arra, hogy megis megerdemelte azt, hogy Ot valaszd!

2010. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
14%

Legyek őszinte?


Én 21 éves vagyok, de ha valaha ilyen lányom lenne, kötném magam fel az első fára. Szánalmas vagy, megszégyenítetted a családot. Azt remélem tudod, hogy ezek után egy normális férfi sem fog veled szóba állni, ha ezt megtudja, és igazuk lesz.



21/L

2010. szept. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne hallgass az előzőre. :D
2010. szept. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9:10 inkább most kössed fel magad a fára, ne szennyezd a hülyeségeiddel a környezetet.
2010. szept. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"9:10 inkább most kössed fel magad a fára, ne szennyezd a hülyeségeiddel a környezetet."


Most megy az álszent duma de a való életben jól tudjuk, hogy mindenki lenézi ezeket az embereket.

2010. szept. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

09:10

"Ne itelj, hogy ne iteljenek!"


En mar nagymama vagyok es a lanyom egy olyan emberhez ment ferjhez, Akit a csalad nem fogadott el, igy az eskuvot sem tartottunk.


En elfogadtam es meggyoztem a Ferjemet is, igy osszehazasodtak.

Nagyon boldogan elnek, es a "pletykak" voltak azok, amiert ezt a kapcsolatot a csalad tobbi tagja ellenezte!


Amikor az En gyermekeim helyesen dontenek es ezt megis indokoljak, akkor mellettuk a helyem, meg akkor is, amikor

En nem igy dontenek,

elkell fogadnom azt,hogy az O eletuk es az O sorsuk, es segitenem kell Oket lelkileg abban, hogy erosek legyenek, es megmaradjon a lelki bekejuk, a bizalmuk es szeretetben tudjanak elni.


Te meg nem vagy Anya igy meg nem tapasztad meg, es ne tegyel konnyelmu kijelentest, mert nem tudhatod, hogy mit hoz a holnap.

Adott:

1 feherboru /magyar/ alkoholista, bortonviselt es munkanelkuli, s nem a sajat hibajabol az,


2. kreol /cigany/ tanult, intelligens, kulturalt, s minden lehetoseget megfog, csakhogy munkaja legyen.


Melyiket valasztanad, melyikkel elnel egyutt, melyiket erzel ugy, hogy "szegyen" a magatartasa?


A feher borut valasztanad ugye, hogy ne alazd meg a csaladot, de ferjed is legyen!

Szomoru ez az emberi hozzaallas, es csak sajnalni tudom ezeket az embereket!

2010. szept. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!