Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőm elhívott pizzázni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm elhívott pizzázni, ilyenkor kinek kell fizetni?

Figyelt kérdés
4 hónapja járunk és mondta, hogy menjünk majd el jövő héten pizzázni. Mind a ketten diákok vagyunk tehát annyira nem vagyunk gazdagok. Egy ilyen pizzázás kb 2 ezer Ft, annyi zsebpénzt én kb 2 hét alatt kapok. Nagyon gáz lenne neki mondani, hogy fizessük felesben? Általában én fizetem a dolgokat de max ilyen chips, csoki hasonlót szoktam venni, ami nem olyan nagy összeg. Én azt tanultam, hogy aki elhívja a másikat az fizet de kicsit cikinek érezném, hogy ha mindent ő fizetne, ezért gondoltam a felezésre.
2010. szept. 25. 18:49
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Légy őszinte vele, kedvesen mondd azt, hogy pl édes kicsikém, én nagyon szeretnék pizzázni menni veled, de mi lenne ha kicsit halasztanánk, nem vagyok most anyagilag olyan helyzetben.


Így sokkal kedvesebb és megérti majd, ha nem , régen rossz.



21/L

2010. szept. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Annak a nagyon önérzetes lánynak üzenem, aki azt mondta, hogy sose engedi a barátjának, hogy fizessen: ha egy férfi meg akar hívni valamire, kimondottan az a bunkóság, ha fennhordott orral visszautasítod, pont hogy azzal sérted meg a pasi önérzetét. Én se vagyok híve annak, hogy egy nő úgymond eltartassa magát, de ha egy pasi meghív minket, az igenis úgy van rendjén és el KELL fogadni. Nyilván én is visszautasítanám, ha a havi kiadásaimat akarná finanszírozni, de a pizzázás, kávézás nem ez a kategória. Alapvetően a férfi dolga, hogy állja a cehhet és ez így korrekt. Illik felajánlani, hogy fizessünk felesben, de ha ragaszkodik ahhoz, hogy ő fizessen teljesen, abban az esetben nevetséges és sértő visszautasítani.

Kérdező, vállalj diákmunkát hétvégére, ha én is találtam, te is fogsz, szóval ez nem lehet kifogás.

2010. szept. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Én is amondó vagyok, hogy kérj szüleidtől. Meg fogják érteni, pláne ha nem volt még ilyen szitu. A végén még mindig megállapodhattok a felezésben (és még pénzed is marad)
2010. szept. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Szia! A pincérnek kell fizetni :)
2010. szept. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Igazság szerint Ő hívott meg, tehát neki kellene fizetni, de ha össze tudod kaparni, akkor fizess Te.

Mésik dolog, a nyílt beszéd, szerintem meg tudjátok dumálni a dolgot.

2010. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Soha semmit se fogadj el egy nőtől.


Tehát fizeted a magadét, ha ő elhív bárhová, és fizeted az övét, ha te hívod valahová.


A legjobb jellemzés a lányról az, hogy mit és meddig hajlandó elfogadni.

2010. szept. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Van pár régi tanács is, mindnt a pasi mindent a lány csak meghívott stb. Nálunk nagyon sok vita szokott ebből lenni.

Miért mindig Te fizetsz, én is akarok néha aztán a végén az fizet aki előbb odaér a kasszáshoz stb. S nem! NEM megalázó egy lánynak ha Ő szeretne fizetni, vagy Ő fizet.

Egyszer elmentünk pizzázni... mégmielőtt beléptünk az ajtón, megbeszéltük, h Ő fizet. kicsit előbb végeztem a pizzával mint Ő, s mondtam Neki, h kimegyek wc-re. Kimentem kifizetni a két pizzát, mondtam a csajnak, h a bnőm akart fizetni aztán inkább itt intézném, nem az asztalnál. Bementem a wc-re átvizeztem a kezem majd vissza leültem. Megyünk kifelé elköszönök... Bnőm néz h mivan, röhög a kasszás csaj erre kaptam egy kisebb oltást a Bnőmtől :p Ez mind csak kapcsolat kérdése, jól kell ismerni a másik felet aztán onnantól tudni lehet, hogy pontosan mit szeretne stb. :)

2010. szept. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:16


de kérlek figyeljél már a kérdésre is! a lány hívta meg :)

16/l

2010. szept. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó! A lány csak annyit mondott hogy elmehetnének valahova pizzázni, nem mondta hogy meg is hívja, persze lehet hogy úgy értette, de az is lehet hogy nem, csak szóbahozta mint ötletet, ha már a srácnak nem jutott eszébe. Ha nincs pénzed, akkor tényleg meg lehet beszélni, hogy felesben fizessetek.
2010. szept. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!