Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van-e értelme együtt maradni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van-e értelme együtt maradni?

Figyelt kérdés

Végzős diák vagyok. Az utóbbi két hónapban nagyon stresszel a barátnőm. A kapcsolat az iskola-félévig nagyon jól haladt, mindketten elköteleződtünk, már nagyon sokszor voltam náluk, ő is nálunk, és már stabilnak látszott a jövőképünk. Mindig is mondta, hogy sokat kell taulnia és nagyon magas pontszámot szeretne elérni, ahogy én is. Körülbelül az érettségi előtt 3 hónappal nagyon rástresszelt és elkezdett mindenre nemet mondani és egyre kevésbé válaszolt, nagyon elhanyagolt, sose tudtam rá számÍtani. Ha kértem tőle valamit, mindig elutasÍtott, és egyre inkább stresszelem. Most megbeszéltük, hogy szünetet tartunk érettségiig. Nem tudom, hogy intő jelként vegyem-e a viselkedését vagy várjak még.

19F


2022. ápr. 2. 14:43
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Hagyd a fenébe! Ennyit nem ér az egész! Aki ennyit tanul, az kamuzik. Mi az hogy nincs ideje? Hagyjuk már, én nem hogy szünetre adtam volna lehetőséget, hanem kivágtam volna, mint macskát sz.rni. Ez van. Aztán akkor stresszelhet az érettségin meg azon is, hogy magára maradt.
2022. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenkinek egyenlőek a lehetőségei, és a motivációi, ezek szerint számára nagyon fontos a továbbtanulás. Ez szerintem nagyon szép dolog, nem ismerlek titeket, de jó dolog ilyen lánnyal hosszútávon tervezni.


Konkrét tanácsot nem tudok adni, de szerintem vigyél neki 1-2 alkalommal pár apró ajándékot, ami segíti a tanulásban, pl csokikat vagy valami extra feladatgyűjteményt vagy felkészítő könyvet. Antikváriumban ezek pár száz forintos tételek, és a szándék a fontos, megmutatja neki, hogy tiszteled az érzéseit.

2022. ápr. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon kedves ember lehetsz, 2-es, öröm lehet veled kapcsolatban lenni. Viszont azt gondolom, hogy sajnos itt ez nem segít. Vagy extrém stresszelős a lány, vagy (és ez a valószínűbb) szakítani akar, csak nem akar ezzel foglalkozni az érettségi előtt a saját és a kérdező érdekében. Legalábbis ezt gondolja, hogy így jobb, hogy nem zaklat fel ezzel. Szerintem ez sajnos halott ügy :( Ha szeretne, energiát kapna a veled töltött időből és nem teherként élné meg, hanem feltöltekezne belőle a tanuláshoz. Akármennyi dolga van az embernek, egy kedves szó a szeretteink felé mindig belefér.
2022. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
En ott hagynam ot. (Es ezt nokent irom) En egyetemen tanulok, mellette reszmunkaidoben dolgozom es megis van idom a baratomra. Persze, lehet nagyon szorgos, de az,hogy ne tudna egy heten legalabb 2 orat veled kikapcsolodni az szerintem erthetetlen...nem beszelve arrol, ha bekerul egyetemre akkor jocskan kell tanulni..es gondolom akkor se tervez majd veled lenni. Sajnalom, de en nem folytatnam vele tovabb
2022. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejtem, hogy mindkettőtöknek első kapcsolat?

Valószínűleg nagy teher neki a szakítás, nem tudja, mennyi idő felépülnie neki illetve neked belőle, ezért érettségi előtt egy hónappal nem meri meglépni. A tanulásra akar koncentrálni, és fél kimondani, hogy vége, nem akarja az érzelmi terhet most.

Nálunk gimiben volt egy pár, akik elsők voltak egymásnak, és már érződött, hogy 12.-re sok lett a probléma, de nem akartak szakítani, mert jaj érettségi. A srác tavasz elején megcsalta a lányt, de nem mondta el, nem szakított, hogy ne az ő felelőssége legyen, ha a lánynak emiatt rosszul sikerül a vizsga. Aztán végül az írásbelik után szakítottak. A lány akkor azt mondta, hogy jobb lett volna még akkor tél végén. De akkor már csak a középszintű szóbelik voltak hátra, jól ment neki, csak persze elég szarul érezte magát.

2022. ápr. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó, nekem van egy exem, akivel beszélgetünk még, bár már ritkábban, ő is folyton a tanulásra fogja, és nem akar keresni. Én is úgy gondolom, hogy aki keresni akar, az szánna rá időt, aki nem, az nem is fog, akár mennyire szeretném.
2022. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát el kell fogadni, hogy ő tényleg a karrierre koncentrál!

Számomra ez egy pozitív, hogy küzd valami célért.

Ha folytatod ezt a dolgot, ki fog abrandulni beloled.

Senki nem szereti, ha feleslegesen idegesit...

2022. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezutan nem akar, akkor nem is jottel be neki. Ennyi
2022. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!