Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van értelme így együtt maradni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van értelme így együtt maradni?

Figyelt kérdés
Párom és én is 25 évesek vagyunk, lassan egy éve vagyunk kapcsolatban. Mindkettőnknek van munkahelye, a párom albérletben él egy vele egykorú lakótárssal, én pedig saját lakásban. A napokban volt egy beszélgetésem a párommal a jövőnkről, ki mit szeretne, mikor szeretnénk családot stb. Kiderült, hogy teljesen máshogy gondolkodunk erről a témáról, ő 35 éves kora előtt nem szeretne sem családot, sem összeköltözni, együtt élni senkivel. Én viszont nem szeretnék eddig várni, fiatal anyuka szeretnék lenni, mindenképp 30 alatt szeretnék gyereket, nem pedig 35 körül elkezdeni próbálkozni mert szerintem az elég késő már csak egészségügyi szempontból is mert tudom hogy akkor már egyre nő a kockázata a problémás terhesség lehetőségének. Szeretjük egymást, jól is érezzük magunkat együtt csak valahogy sokkal életszerűbbnek tartanám ha nem kellene ingázni egymás otthona között napi szinten és lenne egy fix lakás ahol a párommal élhetek. Nyilván elfogadom az ő szemszögét is, hiszen mindenki úgy alakítja az életét ahogy szeretné, csak nem tudom van-e így értelme folytatni ezt a kapcsolatot, ha ennyire különbözően gondolkodunk. Rá erőltetni ilyesmit nem szeretnék és nem is fogok, viszont ez szerintem elég nagy és fontos különbség kettőnk között és nem biztos hogy elég az hogy jól érezzük magunkat együtt ahhoz hogy áthidaljuk ezt a problémát. Mit gondoltok, van értelme így ennek a kapcsolatnak? 25/N

2021. nov. 12. 13:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nehéz helyzet. Valóban nem lehet hibáztatni azért senkit mert máshogy szeretné élni az életét.

Ha ennyire nem egyezik a jövőkép, akkor le kell zárni. Legalábbis abban az esetben, ha neked ez már nem felel meg. Ami eleg nyilvanval9

2021. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén sajnálom, nehéz helyzet. De nem látom értelmét a folytatásnak.
2021. nov. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

‘ő 35 éves kora előtt nem szeretne sem családot, sem összeköltözni, együtt élni senkivel.’


vs


‘a párom albérletben él egy vele egykorú lakótárssal’


most akkor mivan??! inakbb el egy random lakotarssal, minthogy a baratnojevel osszekoltozzon? 25 evesen hova var, majd 10 evig atjarogattok egymashoz, aztan talan osszekoltoztok, ha epp ugy tartja kedve, addig meg inkabb lakik egy lakotarssal??

van a fejeben gond, nem keves. en az ilyen embert nem tudnam komolyan venni, azonnal szakitanek vele kb.

2021. nov. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Tehat a komoly kapcsolatnak meg a latszatat is kerulni akarja. Leginkabb szexkapcsolat ez, amibe tesz egy kis energiat, hogy meglegyen a betevo pina is ingyen. Kivulrol igy latszik a kapcsolatod.
2021. nov. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, megerősítettetek abban, hogy nincs túl sok értelme ennek a kapcsolatnak, és lehet jobb lenne minél előbb befejezni. Fogalmam sincs hogy hozzam fel a témát a páromnak, nem szeretnék nagy veszekedést sem, viszont úgy érzem hogy ez így tényleg nem fog működni és egymás idejét vesztegetjük.
2021. nov. 12. 14:16
 6/10 anonim ***** válasza:
88%
#5: Mondd azt, amit gondolsz! Vagyis, elfogadod, hogy ő így tervezi az életét, nem erőltetnéd rá az ellenkezőjét. Viszont te már most is késznek érzed magad a családalapításra, és nem dobnál ki 10+ évet az ablakon. Nincs közös jövőkép, jobb most lezárni. Ha veszekedni akar, akkor meg hagyd ott. Nem vagy köteles hallgatni, nem tartozol neki már semmivel.
2021. nov. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg örülj,hogy nem 10 év várakozás után derült ki,hogy nem egyformán gondolkodtok.

Legtöbb hasonló kapcsolatban elhúzzák ezt évekig,aztán vége lesz.

Utána meg csak kapkodod a fejed hogy egy év múlva már meg is nősült és gyereke lesz..

2021. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy fiatal vagy még, ráérsz mindennel, a házassággal, a gyerekkel. Ha jó együtt, annak örülni kell. Ha nem vagy elégedett, az nagy baj.
2021. nov. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Én arra tippelnék,zavarja a lakásod,nem akar a te lakásodban lakni/élni,úgy,hogy nem adott bele semmit.
2021. nov. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát figyelj lehet hogy elkellene engedni mivel ráeröltetni meg nem lehet a másikat. Főleg ha ő ragaszkodik az elképzeléseihez. Mondjuk 35 év azért már majdnem kockázatos szülni plusz ott van a próbálkozásai idő is kB 1-2év mire besikerül a baba.
2022. márc. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!