Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért tartottak ki régen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért tartottak ki régen tovább a párkapcsolatok? Vagy ez tényleg olyan, ami nem fér bele?

Figyelt kérdés

Nem szeretek bezzegelni, de nagyapám huszonnégyórázott portásként és a nagyanyám nevelte a szüleiméket.

A barátnõmmel addig minden jól ment, amíg abból állt az életünk, hogy fél öt-öt körül hazaértünk, házimunkát végeztünk, szexeltünk, hétvégente meg szülõket látogattunk vagy haveroztunk.

Engem viszont elõléptettek menedzserként a munkahelyen, ami abból àll, hogy egész nap autóznom kell és hétvégente Pestre menni.

Továbbá nagymamám eltörte a csípõjét, és felváltva járunk ki bevásárolni és segíteni. A barátnõm egyre nehezebben viseli ezt a szitut. Félek, a pozira rámegy a kapcsolatot

Tényleg ennyire elfogadhatatlan a heti 50 óra munka? Ha igen, az orvosoknak, pilótáknak, ápolóknak, üzletvezetõknek, kamionosoknak hogy van parjuk?


2022. márc. 8. 12:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem elfogadhatatlan. Van, akinek kevesebb igénye van a párját, van akinek több. Van, aki szereti nagyon a párját és elfogadja, hogy a hivatása az élete. Szerintem szép dolog, ha valaki ennek el, de én nem ilyen vagyok. Ez általában akkor jó, ha hasonló a hasonlóval van együtt.
2022. márc. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Régen azért is tartottak ki a rossz házasságok, mert szégyen volt a válás, vagy egyenesen tilos (tudod, amit Isten egybekötött...)


Az orvosok, pilóták stb., akiknek stabil kapcsolata van, azok remekül passzolnak a párjukkal, és kompromisszum készek. Tudták, mivel jár ez a hivatás, és a személyiségük is alkalmas rá.


Én pl. imádom a párom, a legfontosabb ember az életemben, erős introvertáltságom ellenére is szívesen töltöm vele az időmet. Ugyanakkor nem bánom, ha néha egyedül vagyok, néha meg egyenesen igénylem a magányt, emiatt szerintem nem bánnám, ha ilyesmi munkája lenne (más tészta, hogy ő már nehezebben viselné a távollétet, illetve részemről is csak feltételezés ez a hozzáállás, lehet a valóságban már nekem se menne)


Édesapámnak is olyan munkája volt, ami miatt kevés időt tudott tölteni anyummal. A hallottak alapján neki, és még csak pár kollégájának volt normális, stabil kapcsolata.

2022. márc. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Régen még volt a családnak értéke hogy enni kell adni a kolyköknek ha mar megcsinálták es nem sz.rban hagyni a masikat mert friss p.nci kell
2022. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%

Igen, elfogadhatatlan, főleg úgy, hogy csak a barátnőd, és nem köt össze titeket se gyerek, se házasság. Legyél nagy hálás, hogy segít ápolni a nagymamád, akihez neki semmi köze.

Ő magányos ebben a "kapcsolatban", nem éri meg bent maradnia. Nyugi, nem te leszel az első, akinek a kapcsolata rámegy a túl sok munkára. Ma már a válás se ritka emiatt.


Nagymamád kérdezd meg, hogy mi tartotta a nagypapa mellett. Valószínűleg csak a kényszer, hogy nem tudja egyedül felnevelni a gyerekeket.

2022. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem a barátnõm ápolja, a rokonok felváltva
2022. márc. 8. 12:26
 6/19 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
96%

Annyi mindent tudnék írni, a szituról, rólatok, de ez mind mellékes inkább-

csak egy kérdés?

Mamádról, tudod, hogy amúgy abban a helyzetben, valóban boldog volt, mármint úgy masszívan, fiatalon, 30 éven át pl?

Vagy te, csak azt az oldalát ismerted, amikor várt titekt már, mint idős hölgy, és örült az unokáinak...



És csak egy kis betekintés: az összes orvos kolléga, aki kórházban és még magánban is nyomja, egy rom az életük, alkoholisták, alig ismerik a férjüket-feleségüket, nyiltan csalják egymást, ha otthon lehetnének, már akkor se rohannak haza.

Azok, akik csak magánban, heti 40 órában rendelgetnek, nem ünnepet és éjszakát. hétvégét végignyomva dolgoznak, ők boldog életet élnek, rohannak haza a családhoz, van normális szociális életük.

2022. márc. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#3 Régen is voltak ilyen férgek, és sajnos lesznek is.
2022. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%
Régen valóban nagyobb a társadalmi nyomás a házasság egyben tartására, de az elvárások sem voltak olyan magasak. Ez végülis szubjektív dolog is, ha nagyon nagy igényeket támasztok a párkapcsolattal szemben és mindig inkább arra fókuszálok, ami nem annyira jól működik, akkor nyilván rosszul fogom érezni magam benne és keresek mást. Nem kell azt hinni, hogy régen jobb volt, nehézségek mindig akadtak, az a kérdés, a párban megvan-e a közös akarat a célokért tenni vagy nincs.
2022. márc. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

#5:

Akkor ez a része irreleváns.

A többit fenntartom. Egy fiatal, vonzó nő miért éljen úgy, mint a nagymamád 50 éve?


Amúgy a szockorszakban is úgy 24óráztak, hogy járt utána 2-3 szabadnap egyben. Nem úgy, hogy a nagypapa gyakorlatilag beköltözött a portára. A szülődet kérdezd meg, milyen emléke van az apjáról gyerekkorból. Tanulságos lehet.

2022. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenkit elégít ki, hogy annyi a dolga, hogy néha megdugd.
2022. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!