Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miben nyilvánul meg a tisztele...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miben nyilvánul meg a tisztelet egy kapcsolatban? Mi az amit adsz/amit elvársz? Mik tartoznak ide? Írnátok példákat?

Figyelt kérdés

2022. febr. 17. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Egyénfüggő.


Ha vki pl idegesen mocskosan beszél az a típus, a tisztelet abbam nyilvánul meg a párjával szemben hogy vele nem beszél csúnyán idegesen sem.


Ha vki lusta diszno es szeret hemyélni, annal abban nyilvánul meg a tisztelet hogy a párjának viszont segítőkész, megerőlteti magát.


Ha vki otthon ülő magányos típus, abban látszik a tisztelet hogy de a párja kedvéért azért meg-megmozdul es elmegy pl rokonlátogatásra vagy bármi.


Tehát amikor vki a párja kedvéért visszafogja magát, vagy a pátja kedvéért tesz vmit amit amugy mással szemben nem tenne meg

2022. febr. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Én pl tisztelem annyiban a párom hogy soha nem merném kritizálni nem lesem a hibáit, nem szólok bele hogy uristen hova tett le egy poharat a konyhában, meg hogy néz ki a képén egy anyajegy stb


Velem szemben viszont gyakorta kapok kritizálást, hogy miert kávézom netezem én reggel olyan tré biztos függő vagyok. Én speciel nemhogy számon nem kérném a párom aprobb cseprobb szokásai miatt, hanem még csak eszembe sem jut gondolatban sem a másikat igy kritizálni "undorkodni tőle" vagy "fikázni"

2022. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szoval en ugy érzem tiszteletet nyujtok azzal hogy a másik szokásaiba nem szólok bele, nem lesegetem hogy narancsbőrös e vagy ilyesmi, ellenben en kapom az ívet rendesen kvazi " hulyeségek"miatt
2022. febr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a kultúra elfogadásával vagyok így. Sajnos minden másban hajlamos vagyok nagyon háklisnak lenni - majd kinövöm.🤷‍♀️
2022. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja es az egy dolog ha megativan gondolkodik rolam vmi aproság miatt, de az, hogy ezt ki is mondja és "rámterheli", hogy még érezzem is magam kellemetlenul, na azt már teljes tiszteletlenségnek veszem. Altalában fel is provokálnak. Az exem még korabban folyamat leoltottam hogy ugy utálom ha utálkozik, hányinger, a mostani páromnak már csak annyit mondok utáljál nyugodtan lesz.rom. én iszom az undi kávémat meg beteg függő módon netezek néha még debil fejet is vágok hozzá, vagy mint egy epilepsziás. 2. 3. voltam
2022. febr. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt várom, amit adok is:

1. Ha baja van velem, velem beszéli meg, nem az anyjával, nem jóskapistával, nem xy haverral. És megbeszéli! Tehát nem nekiáll szidni, elhordani mindennek, stb., hanem szépen elmondja, hogyan érez, mi a pontos baja, ha van ötlete a megoldásra, akkor azt is elmondja.

2. Megtisztel azzal, hogy én vagyok az első számára, ha már együtt élünk és együtt tervezzük a jövőt. Ez nem azt jelenti, hogy építse le a szociális kapcsolatait, isten ments, de ne mondja le egy hatszázadik haver miatt a megbeszélt programunkat, ne ugorjon anyuci/apuci első szavára mindent felborítva, amennyiben nem vészhelyzetről van szó, stb.

3. Az olyan döntéseket, amik rám és a kapcsolatunkra is kihatással vannak, megbeszéli velem.

4. Figyelembe veszi az én igényeimet is, nemcsak azt teszi, ami neki kényelmes. Nekem pl. a szeretetnyelvem az ajándékozás, a páromnak nem, de igyekszik megtenni, ami tőle telhető. Neki meg a testi érintés az, belőlem meg ez nem jön természetesen, de igyekszem tudatosan figyelni, hogy megadjam, amire szüksége van, nem pedig lesöpröm az asztalhoz azzal, hogy fogadjon el így.

2022. febr. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6# ezek minimum alapok, nem tishtelet kerdese
2022. febr. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!