Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi lenne a jó döntés szerintetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pro Patria kérdése:

Mi lenne a jó döntés szerintetek?

Figyelt kérdés

Van egy lány... szerelmesek vagyunk egymásba... Egymással veszítettük el a szüzességünket, megkértem a kezét, minden tökéletes volt.

De aztán hazudott nekem egy fontos dologban, a szemembe, és máig se tudnám, ha a barátnője nem szólta volna el magát.

Elvesztettem a bizalmamat benne, nem tudok együtt élni egy nővel, akiben nem bízhatok. Sok más tekintetben is "elhanyagolt", nem mutatta ki a szeretetét, mindig az ő dolga volt fontosabb mindenben, sokszor megszegte az ígéreteimet, röviden: nem becsült meg. (De meg kell említeni, tényleg szerelmes, viszont nekem ezek az apró dolgok/gesztusok igenis sokat számítanak egy kapcsolatban)


Van egy másik lány. Kis tini kora óta belém van zúgva, mióta ismer, nem volt barátja - miattam. Imád, verseket ír rólam, majdnem minden nap rólam álmodik, amiket le is ír. Szép, kedves, őszinte, és szeretem. Kifogástalan az arca, a teste, a jelleme, csak jót lehet elmondani róla.

Mégsem tudom elképzelni vele a jövőmet. Ha felhúzom a gondolatomban a fátylat, nem őt látom... Nem tudom elképzelni 10 év múlva reggeli közben.


A szívem az elsőt, az eszem a másodikat választaná. Mi a helyes döntés??


2010. szept. 6. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Második. Még megszeretheted jobban
2010. szept. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
a második
2010. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2010. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Válaszd a másodikat,az elsővel csak cirkuszolnál és idővel rájönnél,hogy hány évet eldobtál feleslegesen.
2010. szept. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

nem mondod el, hogy miért csalódtál az elsőben?

nem próbáltad vele megbeszélni?

lehet, hogy nehéz időszak ez neki (fél egy kicsit az elkötelezettségtől) és ezért "hanyagol".

úgy értettem a szavaidból, hogy Ő a nagy szerelem, a második csak azért tetszik, mert szeret téged.

én nem írnám le ilyen könnyen az elsőt.

először beszéld meg vele, hogy miért olyan veled, amilyen.

2010. szept. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az utolsó válaszoló rátapintott a lényegre. A második nem jelent nekem többet egy lánynál, akit nagyon szeretek, és kívánok is, de nem vagyok belé szerelmes, csak jólesik a bálványozása...


Az első lány olyan értelemben hanyagol, hogy elrángat magával mindenhova, de ha én kérem, hogy menjünk/maradjunk ott, ahol kérem, meg se hallja, mert "ez most nekem fontos"...

Elfelejti az ígéreteit - ezek nagyon rosszul esnek, mert nekem sokat számítanak.

Inkább a maga kényelmével törődik, elfelejti, hogy a párjának is vannak igényei. Mikor mondom, hogy "de kicsim, jó lenne, ha néha te is átölelnél engem, mikor elmegyek melletted", erre az a válasza: "jaj, tudod, hogy én nem ilyen vagyok, de szeretlek!"

Ahogy mondja, ő "nem olyan"... De szeret.

A másik lány viszont "olyan"... De őt meg én nem szeretem.


Ez röviden a helyzet. Nekem szükségem van a szeretetre... ha nem kapok, hamar másnál keresem. De nem tudom, mi lenne a helyes döntés....

2010. szept. 6. 21:47
 7/13 anonim ***** válasza:
A második,de mindegy mit döntesz 10 év múlva úgy is megbánod
2010. szept. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem is a masodik...es ha o igazan szeret mellette megtalalod az igazi szerelmet...szerintem a masodik tenyleg jobb :)
2010. szept. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha a gondolat felvetődött Benned, hogy elhagyod a barátnődet, akkor halálra van ítélve a kapcsolatotok.

Ne egy másik miatt hagyd ott! Önmagadért! Ha már most nem működk, akkor később sem lesz jobb.

24L

2010. szept. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az elsö lánnyal kapcsolatban épp Te adtad meg magadnak a válasz a kérdésedben:

"Elvesztettem a bizalmamat benne, nem tudok együtt élni egy nővel, akiben nem bízhatok"

Igaz szereted és Ö is Téged de gondolj bele megéri-e a mindennapi örömök helyett azokat az apró dolgokat amik negativan érintenek(pl.nem ölel meg mikor elmegy melletted,más fontosabb,stb..)átélni.Mindennap még együtt vagytok..Boldog lennél?Én is érzékeny vagyok. Szeretem és elvárom a törődést és nagyon fáj ha a párom nem ugy foglalkozik velem ahogyan szeretném,tudom hogy az a nézet hogy mindenkinek hagyjuk meg a privát szféráját de én nem csak párt hanem társat is keresek.Szerintem Te is szeretnéd hogy párod kimutassa az érzelmeit.Szerintem a Te esetedben a legjobb megoldás ha egy harmadikat választasz akiben remélhetöleg megtalálod azt aki kersel.

2010. szept. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!