Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Mit lehet tenni abban az esetben, hogy ha a bnőmet az anyja állandóan lehordja mindennek kiabál vele s meg is veri? Nagyon rossz a kapcsolata a szüleivel s a nővérével is aki szívből utálja a barátnőmet... azon gondolkoztam, hogy költözzön hozzám de sajnos van egy kis bibi ő 17éves tehát még kiskorú. Kérlek segítsetek, szerintetek ebben az esetben mit lehet tenni? Vannak esetleg valami jogi lépések is?
2010. aug. 28. 11:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Hozzád tud költözni!


16 év felett saját akaratából bárki elköltözhet otthonról. 16-18 éves korig ha akar eljöhet, de a szülő nem küldheti el. 18 éves kor felett eljöhet otthonról bárki és ha a szülő el akarja küldeni akkor elküldheti.

2010. aug. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Seraph ***** válasza:
Fel lehet jelenteni a szülőket a gyámügynél. Ők szeretik az ilyen helyzeteket. Ha tényleg ilyen komoly az ügy, akkor el is fogják venni tőlük, aztán ha meg tudod oldani, akkor a ti családotok adoptálhatja amíg nagykorú nem lesz. De ez inkább csak ideiglenes megoldás. Én azt mondom szálljatok velük szembe. Esetleg beszéljetek egy gyermekvédelmissel. Annak kell lennie minden iskolában.
2010. aug. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mivel még kiskorú, fel kell jelenteni a szülőket. Bár az ilyenek nem szülők. A gyámügy intézkedni fog. Lépj, mert rosszabbra is fordulhatnak a dolgok!
2010. aug. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előbb azért állj oda a szülei elé, és beszélj velük. Ha van tesód,vagy valami nagyon jó barátod, álljon készenlétben,ha neadjisten ,,elfajulnának" a dolgok...és ha ez sem segít,tényleg irány az illetékes hatóság!
2010. aug. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyanokat mond neki az anyja hogy pl.: ha mégegyszer ilyen sokáig mersz lenni a fürdőszobában agyonverlek. akkor még olyat hogy ebben a családban ugyis utál mindenki. akkor volt hogy felpofozta nem is egyszer pedig a lány nem is csinált semmit és tök aranyos kedves egy nagyon helyes fiatal lány. Annyira sajnálom meg persze szeretem is és ezért is akarok rajta segíteni. De az anyja engem is utál mert pl. karácsonykor vettem neki aranykarkötőt akkor is azt mondta minek költesz rá ennyit ugyse érdemli meg. Legszívesebben ideköltöztetném magamhoz. Remélem összejön.
2010. aug. 28. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!