Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tudnék tenni a házasságunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnék tenni a házasságunk megmentése érdekében?

Figyelt kérdés

Fél év próbálkozás után annyira reménytelennek érzem a helyzetet, párterápia, egyéni tanácsadás után is, hogy kénytelen vagyok itt kérni tanácsot hasonló szituációban lévő emberektől.

A feleségem egy nagyon gyönyörű, különleges, átlag feletti intelligenciával, kreativitással és attraktív kisugárzással rendelkező személyiség, aki egyben betegesen munkamániás. Eleinte egy munkahelyen dolgoztunk, ahol én voltam az osztályvezető, de később, a kisfiúnk megszületése után átment egy másik osztályra. Akkor mintha megszakadt volna valami elementáris közöttünk, és nehéz megmondani, hogy mi okozhatta azt a törést. A párterapeuta szerint a terhesség utáni depresszió volt az oka.

Nem szeretnék nagyon elveszni a részletekben, a lényeg, hogy most lesz a 6 éves évfordulónk, én pedig ellenben vele, még mindig ugyanúgy vonzódom hozzá. A kapcsolat kezdete mondhatni zökkenőmentes volt, ugyanúgy akartuk mindketten, két év után házasodtunk össze. Most van egy mindjárt 4 éves kisfiúnk, ezért a közösen eltöltött időnk nagyjából 2 év volt, a gyerek megszületése után alighanem megszűnt közöttünk minden intimitás, a szexért most már könyörögnöm kell. Vagy a munka vagy a gyerek volt a fontos, én, mint férj totálisan a háttérbe szorultam. Nem tudom, ez mennyire gyakori férfiaknál, inkább nőktől szokás hallani ezt az elhidegülést, de sajnos már hónapok óta áldozata vagyok ennek a ridegségnek. A gyerek sokszor velünk alszik, ha két hétben egyszer sikerül szexelnünk, akkor már mázlim van. Tavaly a karantén alatt jobban összemelegedtünk, de decemberben teherbe esett, és most várjuk a kislányunk megszületését. Ő nem örült annyira az ötletnek, mint amennyire én kezdeményeztem, a terapeutánk egyenesen ellenezte, szerinte még egy terhesség tönkre vágná lelkileg a feleségemet. Lehetséges, hogy igaza volt, mert most már alig kommunikálunk, mindig épp hívása van, épp olvas, épp zuhanyozni készül, épp egy barátnőjével beszél, épp a gyerekkel játszik, épp fáradt és aludni akar, épp fáj a feje, épp dolgozni próbál. Amikor még elkezdtük a párterápiát, ő is nagyon együttműködő volt, most egy olyan szellemre emlékeztet, akinek minden jó, minden mindegy, szerinte nincs semmi baj, szex közben is közömbös, már ha van egyáltalán kedve hozzá. Ez az állapot a második terhesség óta van jelen, korábban legalább tett minimális erőfeszítéseket, odabújt hozzám, néha ő is kezdeményezett valamit. Nem nagyon lehet vele kommunikálni, bezárkózott és engem nevez túl akaratosnak.


Úgy érzem, hogy itt a vég, pedig mindent meg akarok tenni a házasságunkért. Talán nagyon egyoldalúan osztottam meg a történetet, az ő narratíváját kihagyva. Való igaz, hogy sokszor voltam telhetetlen, papucs soha, de mégis én voltam a nő a kapcsolatban, bármennyire is megalázó ezt leírni. Néha az agyára mehettem, a terapeuta is javasolt nekem egyéni terápiát, hogy csökkentsem az elhagyástól való félelmemet. Van közöttünk majdnem 20 év korkülönbség, ő most 36 én pedig 54. A terápián kiderült, hogy belebetegedett abba, hogy nem tud dolgozni az anyaszerep miatt, és bűntudata is van amiatt, hogy nem az a tipikus háziasszony.


Nem tudom, mit tegyek, ugyanis tegnapelőtt elhatároztam, hogy kiállok magamért és belengetem a válás lehetőségét, ha nem változik meg. Mintha ez megijesztette volna, de maradt minden ugyanúgy, mint volt. Korábban a válással való kvázi "fenyegetőzés" hatásos volt, mert két napig újra a régi önmaga volt. Biztos vagyok benne, hogy a második terhessége miatt lett ilyen, és az is lehetséges, hogy nem én vagyok a hibás, hanem depressziója van, vagy kiégett. Azért kezdtem el az elején szuperlatívuszokban beszélni róla, mert a régi énjéhez képest most tényleg csak egy szellem, leginkább velem.


Aki járt már hasonló cipőben, minden tanácsot megfontolok, mert jó lenne megmenteni a házasságunkat, már a gyerekek érdekében is.


2021. máj. 8. 03:02
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
64%
Itt valni kell, nincs mese
2021. máj. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 Ollókezű Edward ***** válasza:
100%

Szóval rákényszerítettél egy terhességet? Gratulálok. Innentől az lenne a becsületes, ha te lennél otthon a megszületendő gyerekkel, ő pedig szépen eljárna dolgozni. Menj el Gyesre te.

Na gyerekek, ezért nem védekezünk csak megszakítással, a végén még ránktrollkodnak egy kölyköt, akit nem is akartunk. Atyaég. Ja, és 20 évvel idősebb faszikkal sem kezdünk, de ez csak az én személyes véleményem.

2021. máj. 8. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mond csak ezt el neki, és egyből megy magától beadni a válást.
2021. máj. 8. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Légy türelmes vele, gyengéd. Ha nem akarja a szexet fogadd el, főleg hogy szegény nő folyamatosan terhes, a hormonjai össze vissza, meg még depressziós is. Te meg válással fenyegeted. Ülj le vele és beszélgess, halgasd meg és ne akarj tanácsot adni. Ha meg akarod menteni a házasságodat akkor kontrolláld egy kicsit magad és helyezd őt előtérbe, szeresd mert erre van szüksége.
2021. máj. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Egy terapeuta nem ellenezhet, nem szolhat bele egy gyerekvallalasba..erkolcsi etikai vétség, szabályellenes is.


Plusz nem félelmet csokkent az elhagyástol hanem tisztába teszi csak a pácienst a saját érzeseivel, akaratával. Nem befolyásolhat viszont


Nem szakembernél voltatok az biztos,njohogy nem tud segiteni sem igy.


Olvasni is rossz volt ezt az egesz vergodest. Egyszeruen nem akarsz felnőni apává, nekem csak ez jott le az egeszbol. Ne várd már azt hogy ugyanaz marad minden mint gyerek elott volt.


A szexhianyrol meg az asszonnyal kene egyenesen beszelni. Hogy neked e nelkul nem megy a kapcsolat.

2021. máj. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
ajánld fel neki hogy a 2. gyerek születéss utan meg kap mindent, ami ahhoz kell neki hogy újra magára találjon. Valszeg a korkülönbség sem tesz jót a kapcsolatotoknak. Erezheti csapdaban magat, ha kozel akarod tartani, el kell engedned kicsit. Tanulja meg, hogy az ÉNIDŐ szükségessége igen is létezik. Alakitsatok az úgy az eleteteket, hogy újra magara talaljon. És folytassatok az egyeni és a parterapiat is.
2021. máj. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
71%
De undorító féreg vagy! Nem is akart gyereket és direkt átverted. Szerintem is inkább troll vagy. Ha mégsem, akkor nagyon szégyelld magad te vén okádék trotty! A nő meg tök buta, hogy nem vetette el a gyereket.
2021. máj. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
91%
A sunyi teherbeejtős akciódig eskü sajnáltalak... De ez baromi patkány húzás volt. Biztosan szereted te ezt a nőt? Úgy igazán? Az ő problémája viszont egészen biztosan az, hogy már nem szeret téged. Ezen semmiféle terápia nem tud segíteni. Nem szeret, nem kíván.
2021. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nem akarlak elkeseríteni de ebben a 20 év korkülönbség is benne van vastagon. Osztályvezető voltál, gondolom valami sármos, domináns pasi és neked kellett egy fiatal szép picsa, akihez nem csodálom hogy most is vonzódsz, hiszen hozzád képest még tini, de te viszont már öregember vagy, lehullott a főnöki, domináns, menő álarcod, mert családban azért mindenki csak egy "ember" és erre azért ő is rájöhetett. Ráadásul az ilyenek mint te, általában konzervatívak, elvárják a háziasszonykodást, hogy a nő nő legyen,a férfi férfi, szóval miután rájött,hogy kábé minden rámarad, hogy többé ő nem lehet az a szexi kis önmegvalósító csaj, hogy ő még fiatal és a te vezérigazgatói sármod se izgatja már, ebbe belebetegedett. Persze most két gyerekkel nehéz lenne, nem csoda ha azért ragaszkodik is, mert valahol egyben akarja tartani a családot. És azt is tudja, hogy két gyerekkel azért nehéz pasit fogni. Az talán megoldás, hogy fizetsz neki segítséget, átrendezitek a lakást, hogy könnyen takarítható legyen, plusz jön a bejárónő, plusz a bébiszitter és engeded, hogy utazzon, dolgozzon. De amúgy ez sem segít, könyörgöm, egy 36 éves nőről beszélünk!!!! Most jött rá, hogy elkúrta az életét egy 20 évvel idősebb pasival!
2021. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
100%

"Bevallom, én akartam, ő pedig inkább ellenezte a terhességet, és csak megszakításos módszerrel védekeztünk. Én szándékosan és rendszeresen kicsivel később tettem meg a szükséges lépéseket, ezért nem tudott róla, hogy az önzőségemnek köszönhetően esett teherbe".


Itt a kulcs, miért nem fog már soha működni köztetek. Én is így estem teherbe és soha nem bocsátottam meg a férjemnek, pedig imádom a kislányunkat. Mégis elváltam. Soha többé nem tudtam bízni benne.Az mindegy. hogy tudja-e, hogy konkrétan egy felelőtlen gané vagy. Te akartál gyereket, ő nem, eddig működött a megszakítás, most meg nem. Ha véletlen lett volna is a te hibád bizonyos szempontból, hiszen tőled függ.

Szomorúan hangzik, de kiismert milyen vagy és nem tud tiszteli, nem is nagyon van miért. De a második gyerekkel most jól tönkre vágtad az életét ugyanis így garantáltan nem tud majd lelépni egy darabig.

2021. máj. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!