Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hagyom, hogy ezt csinálj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hagyom, hogy ezt csinálja velem bárki is?

Figyelt kérdés

Van egy férfi akit szeretek. Tudom, hogy mások vagyunk, és nem lennék boldog vele, ha úgy igazán egy pár lennénk. Vallási különbségek miatt nyilvánosan nem vállaljuk fel egymást, azaz en felvállalnám, ö nem. Nem elönytelen a külsöm, sokan szeretnének maguk mellett tudni, eddig azt hittem buta se vagyok, de már kételkedem ebben, hogy ezt hagyom. Hív, ha neki kedve van találkozni, azt, hogy én mit akarok, nem kérdezi. Àltalában ö beszél, magáról, én hallgatom, rólam nem sokat kérdez, a múltamról szinte semmit soha. Tudom, hogy nem szeret, csak kihasznál. Engem mégis boldoggá tesz, ha vele lehetek, ha hallgathatom. ùgy érzem a nehéz múltja miatt lett ilyen amilyen, egy sokat szenvedett lelket látok aminek valakire szüksége van néha, és ez a valaki én vagyok. De csak ö és csakis ö a lényeg, nekem nincs szavam. Nincs neki senki más, csak én, ez biztos.

Ez a szerelem? Ha hagyom, hogy úgy bánjanak velem, ahogy akarnak, és még ezek után is vágyom rá??? Ha mást már rég elfelejtettem volna, de öt nem tudom? Miért nem tudok tovabblépni, elfelejteni, olyant keresni magamnak aki megbecsül és viszontszeret ahogy én öt? Nem tudok aludni éjjel, nappal csak rá gondolok, minden utcán öt lesem, hogy mikor fordul be, érte csinalok egy csomó dolgot, pedig nem is tudja. Tudja, hogy szeretem. Nem futok utána, nem hívogatom, nem hisztizek, csak vele vagyok ha hív, hogy találkozzunk, jó társaság vagyok, beszélgetek hallgatom, azon vagyok, hogy ö jól érezze magát. Nem kérdezem a jövöröl, nem kezdeményezek mélyreszántó beszélgetéseket. Tudom, hogy sok a gondja és nem akarom terhelni. Viszont én tönkremegyek ebbe. Ha valami nem jó, akkor miért nem tudom befejezni?

Bocs a hosszú magyarázatért. Remélem kapok pár választ Töletek...


2010. aug. 22. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele! Tudom, hogy nem nagyon akarod majd megfogadni a tanácsomat, de hidd el így lenne a legjobb. Voltam már iylen helyzetbe és tudom mennyire nehéz lesz majd nemet mondani, de muszáj lesz!
2010. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
huhhhh. a legjobb volna ha megis kiszeretnel belole....valahogy. egy ilyen okos no mint te, szazezer masik pasit fog talalni aki tenyleg szeret. javits az onbecsuleseden, azzal van itt a gond, nem a fejeddel.
2010. aug. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Arra már én is gondoltam, hogy az önbecsülésemmel lehet baj. Eddig nem volt, eddig normalis voltam. Szóval hogyan javítsak rajta hatékonyan, ha már nem segítenek az ilyen témájú könyvek, a baráti beszélgetések, a többi pasi udvarlása sem?
2010. aug. 22. 09:31
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Hasonló cipőben járok. Bár én még hozzátok képest szerintem gyerek vagyok. 20 éves vagyok, van egy 18 éves barátom, fél éve vagyunk együtt. Van pár rossz szokása, ami számomra elviselhetetlen (de nem olyan, amin ne tudna változtatni). Az első 1-2 hónapban simán ment minden, tartotta magát, nem azt mondom, hogy leszokott ezekről a dolgokról, de nagyon mérsékelte. Aztán telt az idő és napról napra, hétről hétre vagy ismét előjött ez a dolog, vagy hazudott. Ezzel minden héten, minden nap szembesülnöm kell. Jól tudom, hogy nem jó nekem ez a kapcsolat így, ha ennyi áldozatot se képes értem hozni (az én álláspontom szerint egy kapcsolatban mindkét fél hoz áldozatokat a kapcsolatért ill. egymásért). De valamiért mégsem tudok tőle elszakadni. Tisztában vagyok vele, hogy jobbat is találhatnék, értelmesebbet, olyat, aki tényleg figyel az érzéseimre, és ő is tisztában van azzal, hogyha tovább folytatja, elveszít, pedig állítólag szeret. Annyiszor eldöntöttem már, hogy na majd a következő vitánál otthagyom, hátha magába száll. De sose bírom megtenni. Nem tudom miért nem tudok elszakadni tőle, mit szeretek benne, azok mellett, hogy tudom jól, hogy mindig megbánt. :(
2010. aug. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

az onbecsuleshez vezeto legrovidebb ut jelenleg az, ha kidobod ezt a pasit. ezzel bebizonyithatod magadnak, hogy nem tole fuggsz, nem o hatarozza meg a letedet es azt hogy ki is vagy valojaban. sztem tobbet erdemelsz annal hogy egy egoista fazon kihasznaljon.


megjegyzem, en 10 evig turtem egy hasonlo barom megalazasait, mire vegre eszbekaptam es kidobtam a fenebe. azota mar van valaki akitol megtanultam hogy szazszor tobbet erek :)

2010. aug. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ma 09:50

off; mi köze van ehhez a kérdéshez?:D

2010. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
szerintem ülj le vele beszélgetni egy mélyebbet és adj neki ultimátumot. ha nincs más, válts vallást
2010. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Tipikus. Mindig az után epedeztek, aki csak kihasznál benneteket. Akármit megtehet, mert te úgyis mellette állsz.
2010. aug. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Megértem mit érzel.

Fiatal vagyok, 18 éves.

Volt egy fiú, akibe teljesen beleszerettem. 20 éves volt, és az elején ő is szeretett engem, éreztem rajta. Boldog voltam, úgy éreztem célba értem, a világ szebbé vált, volt miért felkelnem minden reggel. Minden amit csináltam jól sikerült.

Aztán egy nap közölte, hogy nem szeret, és jobb ha nem rabolja az időmet. Szakítottunk, és bár Ő pár nap alatt túltette magát rajta, én még 2 hónap után is utána vágyakoztam, pedig tudtam, hogy jobbat érdemlek ennél. Sokszor volt kemény és szemét velem, de szerettem, még akkor is mikor felhívtam telefonon, és az első mondata az volt: "Mégis mit képzelsz magadról?"

Azóta az érzéseim iránta nagyon lassan kezdtek elkopni, részben mert rájöttem h van valaki más az életében, és részben azért mert már akkor is nemet mondanék ha vissza akarna jönni.


Jobban tennéd ha elhagynád, utána pedig egy ideig teljesen elvonulnál a romantikus kapcsolatok elől egy időre. Ne gondolj rá. foglald el magad, legyél barátokkal. Nagyon fontos h ne rajta járjon az eszed. Viszont jobb ha valakivel meg is tudod beszélni mit érzel.

Nagyon fontos, hogy ne tápláld az iránta való érzelmeidet reménnyel. Az a legrosszabb.

2010. aug. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem tudom megcsinálni, hogy nem gondolok rá, mert naponta látom, minden nap felhív telefonon, de nem értem, miért? Nehéz nem táplálni reményt, amikor megsimogatja az arcom és megcsókol. Nem kérdezek, nem nyaggatom. Ö nem áltat, nem hiteget, azért adom neki oda magam, mert boldoggá tesz ha látom, hogy jó neki. Ez a szerelem, hogy a másik ember boldogsága fontosabb a sajátunknál... a szívem ezt mondja, ezért hagyom magam, hiaba súgja az eszem azt, hogy nem kellene feláldozni magam egy másik ember életének az oltárán.

Mindenemet odaadnám érte: tanultam sokat, hogy legyek valaki, utaztam sokat, hogy lássak más kultúrákat, embereket, többet a világból, több nyelven beszélek és sok barátom van. Eldobnék mindent. Megmondani nem merem neki. Ahogy rámnéz, látom, hogy akar, hogy fontos vagyok, de nem eléggé. Nem tudom, valaha észreveszi e, hogy mennyit jelent nekem, és feladnék érte mindent? Egy egész eddigi életet a holnapért :( Na jó abbahagyom mert már bögök. Köszi a válaszokat!

2010. aug. 22. 12:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!