Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan és mikor mondjam el az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan és mikor mondjam el az elmondhatatlant a férjemnek?

Figyelt kérdés

Nyáron lesz 2 éve, hogy összeházasodtunk, 5 éve vagyunk együtt, nemcsak a férjem, hanem lelki társam, barátom is egyben. Ennyi idő után is minden nap szoktunk mélyebben beszélgetni, a harmonikus kapcsolatunk fő pillére, hogy mindent megbeszélünk, és közösen keresünk a problémákra megoldást. A legnagyobb problémámra azonban biztos vagyok benne, hogy nincs jó megoldás, olyan kompromisszum, mely mindkettőnk számára egyaránt elfogadható lenne, pedig rengeteget rágódtam rajta már. Imádja a gyerekeket, közeli barátainak az elmúlt 1-3 évben sorra születtek a gyerekeik, szeretne sajátot is. Nagyon jól kijön a kicsikkel, a gyerekek is ösztönösen keresik vele a kontaktust. Beszéltünk még a kapcsolatunk legelején erről a kérdésről, akkor elmondtam neki, hogy először a karrieremben szeretnék egy bizonyos szintig eljutni, valamint nem kevés bakancslistás helyet bejárni a világon, utána esetleg beszélhetünk róla. Egyre erősebb bennem az érzés, hogy nem akarok gyereket, egyszerűen nem érzem magam jól a társaságukban, zavar a sírásuk, gügyögésük stb. Nem lenne tisztességes, ha a férjemet megfosztanám attól, hogy apa lehessen, másik oldalról nézve egy gyerek sem érdemel olyan anyát, aki nem szereti őt önzetlen szeretettel, tiszta szívvel. Arra gondoltam, hogy az lenne a legkevésbé ellenemre, ha egy iskoláskorú (min.6-7 éves) gyereket fogadnánk közösen örökbe a későbbiekben, néhány év múlva, mivel a nagyobbacska gyerekekkel jobban kijövök. Persze ez is csak félmegoldás lenne, de jobbat egyszerűen nem tudok kitalálni. Ti hogy viszonyulnátok mindehhez, ha a férjem helyében lennétek?

Kizárólag konstruktív véleményekre vagyok kíváncsi, gyalázkodó, válásra buzdító kommentekből nem kérek!



2021. márc. 16. 19:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
70%

Hogyan és mikor?


Minél hamarabb! Ne húzd akkor a férjed idejét, ha ez neki például sarkalatos pont.


Amúgy ez a "bakancslista" eszme az, ami miatt a mai legtöbb ember 40 éves korára eszmél rá, hogy már túl késő...


Én sem utaztam túl sok felé. Nem hagytam el még Európát. Most két gyermekem van. Ha nagyobbak lesznek és minden feltétel adott lesz, akkor majd velük együtt fogunk bejárni egy csomó helyet, akár a jó messzi világban. Szerintem így 1000-szer jobb! :)

2021. márc. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
83%
Mármint annak jobb esetleg aki akar gyereket. A kérdező egyáltalán nem vágyik rá és már nem csak a listája miatt.
2021. márc. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
82%

22: 21-es vagyok. A válaszom második fele, már nem csak a kérdezőnek szólt. Az első fele igen.


Ezt minél előbb el kell mondani. Egy gyermeket akaró nő sem örülne neki, ha több év együttélés után mondaná el egy pasi, hogy ő nem akar gyermeket...

2021. márc. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
46%

Tehát hazudtál neki és hitegetted. Remélem, gyorsan megszabadul tőled.


Én kerek-perec megmondtam a barátomnak, hogy úgy készüljön, nem fogok szülni, akkor sem, ha Ő akar gyereket, mert nekem nem kell.


Te ezt mindenféle hülye álindok mögé rejtetted, ami piszok ciki, és hatalmas csalódás egy családközpontú embernek.

2021. márc. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
33%

Ez jó ötlet, bár addigra a nevelés nagyját már elintézte más, így nem tudjátok neki átadni rendesen a tudásotok és bölcsességeteket. Mármint megalapozni a jó elmét.


Legyen gyermeke mástól. Alakítsátok ki úgy a lakást, hogy el tudj vonulni a gyerekes résztől. Ha befogadnátok még egy hozzátok hasonlóan nagyszerű embert a kapcsolatotokba, lehetne gyereke.

2021. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt finoman felvezetni neki, és kipuhatolni a véleményét.

Sajnos kszülj fel rá, hogy valószínűleg külön utakon fogtok járni.

2021. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!