Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem tudják sokan feldolg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudják sokan feldolgozni a szakítást?

Figyelt kérdés
Ha valaki ki akar már lépni a kapcsolatból, akkor miért ragaszkodnak hozzá ezután is betegesen? Nem az igazi az, aki elhagy bennünket, mert ha az lenne, ő is így érezné? Miért nem tudják a mai fiatalok feldolgozni a csalódásokat, amik az élet velejárói? Túl gyengék lelkileg?
2010. aug. 17. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kicsit bonyolultabb a dolog. Számomra azért volt nehéz feldolgozni egy szakítást, mert nem mondott nekem indokot, nem magyarázta meg az okát,pedig én úgy gondoltam, h minden jól megy. Szerintem ez pont olyan eset, amikor tovább is elhúzódhat a "gyász". Főleg hogy az bennem volt a dac, hogy igenis akarom tudni miért hagyott el a párom.
2010. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát egy szerelmi csalódást elég nehéz feldolgozni,még ha tudják is,hogy talán nem ő volt az igazi.
2010. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát én sajnos lelkileg tényleg gyenge vagyok mert azzal a lánnyal aki szakított velem vele képzeltem el mindent lehet hogy azért mert ő volt nekem az első és vele éltem át mindent ami egy kapcsolattal jár bár néha voltak nehézségeink de akkor is de lassacskán kezdek magamhoz térni és próbálok egy új kapcsolatot kezdeni valakivel.remélem egyszer sikerül.
2010. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen ha nem ő volt az igazi de szerelmes belé akkor már nagyon nehéz feldolgozni :) Ez nem lelki gyengeség pl ha valakihez nagyon vonzódsz de ő szakítani akar kicsit nagyon rossz...
2010. aug. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
És ha még nehéz is volt összejönni akivel akart az ember akkor még nehezebb elviselni hogy szakít ilyenkor szinte a reményt elveszti ha újra csajozni akar...
2010. aug. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

19:12

ez velem is így volt mert hát 22 évet kellett várnom rá és most megint reménytelennek tűnik de azért próbálkozok csak lesz valaki:)

2010. aug. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit éretlenül gondolkodsz ezekről a dolgokról.

Én 4 évet éltem együtt a barátommal, de sajnos az idő múlásával nemhogy közelebb kerültünk volna egymáshoz, hanem egyre inkább zavaróvá váltak a különbségek, sokat veszekedtünk és rájöttünk hogy nem illünk össze. És bár ezt tudtam, mivel egy ember egy kapcsolatban az életed részévé válik, hatalmas űr marad utána. Hiszen rengeteg közös élmény kapcsol össze vele lelkileg, testileg és nagyon nehéz elfogadni, hogy ennek vége, hiszen még egy megromlott kapcsolat sem tisztán rossz és a jó dolgok hiányoznak.

Plusz ott van az az apróság, hogy mivel eddig minden szabadidődet vele töltötted, hirtelen rádszabadul egy csomó, de még nem vagy rá berendezkedve, nem tudod mit kezd vele, és szörnyű magányosnak érzi magát olyankor az ember, még akkoris, ha jó dolgok történnek vele, hiszen nincs kivel megosztania, hiszen azért normális esetben az ember barátainak is van élete, nem érnek rá mindig.


Ez nem gyengeség és nem csak ma van így, akinek többet jelentett egy kapcsolat heti egy-kétszeri dugásnál, azt lelkileg megviseli a tény, hogy elvesztett valakit, akit szeretett. Mindegy, hogy mi az oka.


A másik pedig, hogy pl felnőtt fejjel nem könnyű mondjuk új életet kezdeni, hazaköltözni ismét a szülőkhöz (egy teljes háztartásnyi cuccal), vagy új lakást találni. és persze anyagilag sem mindegy, hogy egyedül kell azután boldogulnod az életben...

2010. aug. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Én nem tudom elengedni egyszerűen. Imádom és ő pedig csak havonta ha egyszer akar találkozni, de a baj az, hogy néha ő is keres és nem tudok és nem is akarok neki nemet mondani. Már 8 hónapja megy ez. Igy komoly kapcsolatot nem is tudok kialakítani. Nem is tudom mi lesz ha egyszer ő végleg elfog tünni. Nem akarok senki mást. Ismerkedek, mert azért muszáj még szexig is eltudok jutni, de annyi. Senki iránt nem érzek semmit és ez régebben is igy volt. Még csak nem is kedveltem fiút. Őt szeretem és ő engem nem. Ez van, de egyszer mindenki meghal és vége a szenvedésnek. 24/L
2010. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem éretlenül gondolkodok, hanem reálisan. Több, hosszú kapcsolatom volt, a leghosszabb 7 évig tartott, most pedig már házas vagyok, és nagyon boldog. De mindig elfogadtam a másik döntését, tiszteletben tartottam, és továbbléptem. Nem látom értelmét, hogy hosszú hónapokig, évekig szenvedjen valaki, belekapaszkodjon hiú reményekbe, és ezzel elszalassza azt az embert esetleg, aki tényleg őszintén szeretné.
2010. aug. 18. 09:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ha csak havonta egyszer akar veled találkozni, akkor nem gondolod, hogy ez neked kevés? Lenne olyan férfi, aki minden napját veled szeretné tölteni, ez méltatlan szerintem. Ha valaki szeret, nem elégszik meg ennyivel.
2010. aug. 18. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!