Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Etikailag és törvényileg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Etikailag és törvényileg helyes, ha szerelmi kapcsolatot létesítek egy 19,5 éves fiúval?

Figyelt kérdés
egy (már majdnem) 14 éves lány vagyok.főleg véleményeket kérnék!előre is kössz
2008. dec. 2. 18:12
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
42%

Kedves "Idióta"!


Azért mert nem értesz egyet tudományos tényekkel, azért még nem buiztos, hog yén vagyok a hülye. És még jó, hogy majd te szabod meg ki kap és milyen diplomát, az agyam eldobom komolyan.


De a témára: Szó nincs arról, hogy bíztatnám, én azt mondtam, hogy jogilag 14-től oké, ő pedig említette, hogy 1 hónap van hátra a 14-ig, azaz akkor várjon egy hónapot. Ennyi történt röviden. Akkor miről is beszélsz?


És hidd el, most nagyon rosszul érzem magam, hogy te nem tartasz pszichológusnak. Azért mert nem ismersz dolgokat, nem vagy tisztában tényekkel, még ne a másikat tartsd hülyének, és ha ilyen kisebbrendűségi érzésed van a diploma kapcsán, akkor tégy ellene!

Valamint megkérlek, ne forgasd ki a szavaimat! Köszi

Kriszti

2008. dec. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
29%

Hops itt valami furcsaság történt, eltűnt egy beírás ...

Kriszti

2008. dec. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

az a beiras le lett pontozva azert nem latod.

de pipald ki fent es latni fogod

2008. dec. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Nem szeretnélek megbántnai félre ne értsd,de egy 20 éves fiunak már vannak szükségletei ha érted mire gondolok,igy nem lesz túl hosszú életü a kapcsolat szex nélkül.
2008. dec. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Okés, megértelek, csak tudod nekem eben az egészben az a furcsa, és ezt jeleztem a szerkesztőség felé is, hogy ha valaki szakmai szemmel mer válaszolni, akkor az úgymond le lesz pontozva (erre lásd nagyon jó példának a "miért van ennyi pedofil állat k ... g" topicot, ott is ugyanez történt, aki szakmailag is hárman hozzászóltunk (jogász, szociálpolitikus, mérnök, pszichológus), azok mind le lettünk hurrogva, aki pedig jött azzal, hogy "dögöljön meg az összes pervertz állat" és stb stílusú megnyilvánulások, nos ezek pedig érdekes módon elég jó felértékelést kaptak).


Na én akkor ennek ismeretében csak egyetlen kérdést tennék fel:


Szerinted van értelme ide szakembernek is írni? mert ezek szerint az egy átlagembernek nem tetszik ... én nem régóta vagyok itt, de már ez a második v harmadik eset, és komolyan kezd elmenni a kedvem, már volt aki odáig merészkedett, hogy egyeensen megkérdőjelezte a szakmaiságomat. És amikor kikértem magamnak, még ő volt felháborodva.


Na de a témára:

Igazad van abszolút, teljesen természetes módon, egy közel 20 éves srác mihamarabb szexuális viszonyt szeretne (nagy átlagban). Na ettől függetlenül egy 14 éves lány még lehet bele fülig szerelmes, és a probléma áthidalására javasoltam azt, hogy akkor ha valóban csak egy hónap van hátra, akkor azt az egy hónapot már mindenképpen bírják ki, most akár szexuális viszony lesz belőle akár nem, mert amúgy is lehetnek jogi problémák belőle. Hogy ez miért volt rossz tanács, azt sajnos nem tudom. Valószínűleg azért amit írt valaki, hogy "egy 14 éves gyerek", nos igen, csak tudod én meg rengeteget foglalkozom szakmámból adódóan "14 éves gyeekkel" és magam tapasztalom, hogy sok esetben az a "gyerek" nem is annyira gyerek. Na de ez pszichológiai megközelítés, a jogi természetesen az amit előbb mondtam, hogy várni kell!!! Tudod egy elég alapvető tétel, hogy ha azt válaszolom neki szakmailag, hogy "nem szabad, fúj, de rossz vagy", akkor ez sokkal inkább csak még inkább fokozza benne a kíváncsiságot és a vágyat, ugye a tiltott gyümölcs esete ....


És végül hadd jegyezzem meg, hogy bármennyire is leértékelik a hozzászólásomat adott esetben, azért elég érdekes jelenség, hogy privátban meg nem egy igen érdekes emailt kapok tizenévesektől, úgy látszik még a fórum se igazán anonim, legalábbis még itt se merik feltenni a kérdést amit igazán fel szeretnének. Ennyi, de azt hiszem ez mindent elárul, és számomra pedig marad kérdés, hogy kell-e ide szakember. Lassan hajlok abba az irányba, hogy nem. Kriszti

2008. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"És végül hadd jegyezzem meg, hogy bármennyire is leértékelik a hozzászólásomat adott esetben, azért elég érdekes jelenség, hogy privátban meg nem egy igen érdekes emailt kapok tizenévesektől, úgy látszik még a fórum se igazán anonim, legalábbis még itt se merik feltenni a kérdést amit igazán fel szeretnének. Ennyi, de azt hiszem ez mindent elárul, és számomra pedig marad kérdés, hogy kell-e ide szakember. Lassan hajlok abba az irányba, hogy nem. Kriszti"

szerintem meg vedd már észre hogy itt senki sem henceg hogy mi a szakmája,és hány diplomája van!ez az oldal anonim,és nem arra használjuk,hogy futtassuk magunkat!látom nagyon nehezen viseled ha nem minden válaszod száz százalékban hasznos.tudod a diploma még nem azt jelenti,hogy mindenki eldobja az agyát,ha megmondjuk hogy nekünk van!nem ártana ha önkritikából is vennél egy kurzust.

üdv.

egy diplomás aki elfogadja ha lepontozzák!

2008. dec. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

akik 'sok sikert',meg hasonlókat kívánnak és akik tanácsokkal látnak el,azoknak köszönöm a válaszokat!


amúgy nem értem,hogy miért írtok olyanokat,hogy 'biztos hogy szexre vágyik'és hogy én biztos csak csókot akarok tőle és nem fogunk szexelni.én tisztában vagyok ezekkel a dolgokkal.tudom,hogy szeretné már azt,de azt is,hogy Ő tud várni.megbízható és vele bármikor bármit meg lehet beszélni és már megdumáltuk hogy mi legyen,de azt nem éppen veletek fogom megosztani.mindenki,aki ismer engem,azt mondják,hogy szellemileg túl érett vagyok,de ezt már kiskorom óta hallgatom,például a szüleimtől.egyébként a szüleim is tudnak ezekről,úgyhogy nem titkolok előttük semmit.én nem leszúrásokat vártam,hanem bíztatást,de ha ti nem voltatok még hasonló helyzetben,akkor meg sem tudtok érteni,amit nem is várok már el senkitől.mi nagyon szeretjük egymást és hogyha tényleg szeret,akkor vár egy kicsit a szexszel.ja,és légyszíves ne írjatok többet ehhez a kérdéshez,mert ti csak a SZEXről beszéltek,mikor én nem is ehhez kapcsolódóan kérdeztem.ennyi és pont!

2008. dec. 6. 15:19
 28/28 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nagyon rövid leszek, mert ezek szerint a diploma valóban nem feltételezi az értelmet is:


Én azt írtam, hogy SZAKMAI, jelen esetben PSZICHOLÓGIAI szemszögből néztem a kérdést, és nem pedig az egy vagy két diploma a lényeg természetesen, de ezt nem tudod felfogni. Tudod lehet egy ember diplomás, sajnos most már több év tapasztalata, hogy ha nem humándiploma, akkor netán az adott pl. mérnöki területen elfogadható netán profi is lesz, de hogy az átlagműveltséget és átlagintelligenciát tekintve pedig nagyon sokszor sehol nincsenek, ez is biztos. És ne forasd ki légy oly szíves a szavaimat, nem diplomához kötöm, ugyanis ismerek én nem egy rendkívül értelmes, intelligens sőt kellemes embert diploma nélkül is. Evidens. Te csak megerősíted akkor azt a képet amely eddig is élt bennem, ill. amit minden társadalomtudmánnyal foglalkozó ember látni vél. Ennyi

Kriszti

2008. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!