Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párommal nem tudjuk megbeszé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párommal nem tudjuk megbeszélni a problémáinkat, folytassuk így?

Figyelt kérdés

Negyvenes pár vagyunk, hosszú évek óta együtt, de nem vagyunk házasok és nincs közös gyerek.Én azon az elven vagyok,hogy minden problémát, konfliktust át kell beszélni. Ő viszont nem kommunikál, próbál átsiklani fölötte, hallgatással.Emiatt torlódnak a megbeszéletlen nehézségek, nem oldódnak meg, vonszoljuk magunkkal,emiatt több lassan a sérelem bennem mint a kapcsolat folytatása iránti vágy. Van esetleg ötletetek hogyan tudnék ezen változtatni, vagy esetleg zárjam le?

Egyébként a párom rendes, sosem bántana meg, jószándékú, intelligens.



#kommunikáció hiánya #párkapcsolat negyvenesként
2021. jan. 11. 08:56
A kérdező szavazást indított:
le kell zárni a kapcsolatot, nincs értelme így folytatni
ha egylébként jól működik, el kell fogadni így
még próbálni kell megoldást keresni
21 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg eltérő a kommunikációs módszeretek. Az átbeszélést ahogy magam elé képzelem, valahogy úgy néz ki, hogy te beszélsz az esetek többségében, ő meg bólogat, mert nem akar megbántani.


Először is nagyon vissza kell fognod magad és olyan légkört teremteni, ahol úgy érzi, hogy elmondhatja, hogy mi bántja. Aztán meghallgatni és nem letorkolni.


Esetleg párkapcsolati tanácsadásra elmenni, de ha már nincs hozzá kedved, akkor ezt is megértem.

2021. jan. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
ha az elégedetlenséged vele kapcsolatosan tevékenység csinálásában vagy hiányában van (l. házimunka felosztása, több kirándulás), akkor próbálkozz. Ha a problémád nem szokáshoz, hanem inkább mély személyiségjellemzőkhöz kapcsolódik, pl. idegbeteg, hirtelen haragú, negatív előítéletes, beszólogatós vagy szexhez kapcsolódik, akkor hagyjad.
2021. jan. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1-es, annyi valóban így van,hogy én beszélek, de Ő még csak nem is bólogat.A kérdéseinket simán át lehetne beszélni, de nem teszi, megnémul. Nem tudok jobb szót rá.És nem azért mert ráreccsenek, megalázom, ordibálok. Szó sincs erről. Egyszerűen elmondom,hogy látja,hogy ez ez és probléma, meg kellene beszélnünk. Látja, de nem beszél róla. Se bólogatással, se fejrázással, sehogy. Ez a családjával /szülei/ is így volt, nem beszéltek a problémákról. De mivel ott a szülők sem beszéltek, gondoltam,hogy köztünk majd máshogy lesz, de nem.


Mivel velem sem kommunikál (egyébként bármilyen témáról bármennyit)a problémákról egyértelmű,hogy esély nem lenen párkapcsolati tanácsadást javasolnom.

2021. jan. 11. 09:25
 4/17 anonim ***** válasza:
34%
Az hogy nem kommunikál nem azt jelenti, hogy nem is szeretne, csak mint leírtad ezt látta otthon is. Egyrészt emiatt ne írd le azt, hogy felvesd a szakember lehetőségét, rontani nem ronthatsz vele a helyzeten úgyhogy nyugodtan mondhatod neki, hogy szerintem el kellene mennetek párterápiára. A másik pedig, amit szerintem még meg kellene próbálni mielőtt feladsz egy több éves kapcsolatot, hogy szembesítsd vele így nem mehet tovább a dolog. Valószínűleg nem érzékeli, hogy te már az erőd végén jársz és a szakításon gondolkodsz. Tudasd vele ezt, hogy ha nem változik a helyzet nem bírod tovább a kapcsolatban és ki kell lépned belőle. Fontos tudatosítanod benne, hogy számodra ez már a vége ha nem tesztek valamit. De semmiképp se azt mondd, hogy az ő hibája, ő tanuljon meg kommunikálni vagy hasonló. Párként kell megoldanotok, egyedül nem lenne ereje változni.
2021. jan. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Évekig voltam egy ilyen kapcsolatban. Tapasztalatból mondom, hogy ahol az érdemi kommunikáció nem működik, különösen, ha az a konfliktuskezelést (is) érinti, akkor az egészet megette a fene. Ideig-óráig lehet magatok előtt görgetni a problémákat, meg megpróbálni nem tudomást venni róluk, de ezzel semmi mást nem tesztek, mint elodázzátok a problémát, illetőleg ezzel új problémákat hoztok létre.

Ettől persze lehet kedves, aranyos, meg minden, de egy párkapcsolatban kommunikációra is szükség van, méghozzá nem is kevéssé.

2021. jan. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
24%
Nem preferálom a szünetet, de ezek azok a szituk, mikor hasznos tud lenni.
2021. jan. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Folyamatosan szembesítettem/szembesítem azzal,hogy ez így nem mehet tovább, és azt is elmondtam már párszor,hogy ez a kapcsolatunk végéhez vezet,csak torlódnak az át nem beszélt, és egyébként lényeges, alapproblémáink.
2021. jan. 11. 10:48
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont sajnos kalap kabát. Vagy nem hiszi el, hogy véget vetnél neki és nincs kedve változtatni, vagy nem akar változtatni akár vége lesz a kapcsolatnak akár nem. Te itt mást nem tudsz csinálni csak kimondod a végét és utána esetleg vársz egy kicsit különköltözve, hátha csak az előbbi eset volt és a szakítás elég trauma neki ahhoz, hogy összekapja magát.
2021. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
8-as tökéletesen látod: nem hiszi el,hogy véget vetnék neki, legalábbis bízik abban,hogy bár eddig is többször/sokszor/rengetegszer elmondtam,hogy ennek nincs értelme, "csupán" megakadtunk, de nem zártuk le. Nem élünk együtt, tehát a különköltözés nem aktuális,ezért is egyszerűbb Neki mert a helyzetek tisztázása helyett egyszerűen csak visszavonul..
2021. jan. 11. 11:21
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat! Nem ismertek,nem láttok bele a kapcsolatunkba, ennek ellenére mégis nagyon hasznos információkat kaptam mindenkitől!
2021. jan. 11. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!