Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feladnátok a nyugodt életet a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feladnátok a nyugodt életet a városért?

Figyelt kérdés
Fiatal korom óta mostmár 15 éves kapcsolatban vagyok, minden nagyon szép és jó, én már szeretnék továbblépni, gyereket vállalni. A probléma az hogy a párom a belvárosban szeretne élni ahol egy kisebb lakást is életünk végéig sem tudnánk kifizetni, és full stressz szerintem az egész, koszrol, gyereknevelésről nem beszélve. Én agglomeráció vagy inkább vidéki párti lennék, sokkal jobb lenne ott az élet. Ebben teljesen rugalmas vagyok bárhová mennék. Ez olyan ellentét amit évek óta nem tudunk közös nevezőre hozni, most peremkerületben lakunk de ez csak stagnáló helyzet, itt is persze hitelből egy kis lukban, előtte albérletre költöttünk egy rakás pénzt azt is kidobasnak éreztem. Mit tennétek?
2020. aug. 31. 07:41
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Miért akar beköltözni, ha már a gyerekvállalás a téma? Belvárosban munka vagy bulizás miatt érdemes lakni.

Próbáljátok ki; van ott bőven albérlet, fél évig beköltöztök aztán megbeszélitek jó-e ez nektek.

2020. aug. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nyugodt életet élek a városban. Zöld, kertvárosi környék, zsákutca, 15 perc gyalog a belváros. Nem Budapest. Kivártuk, míg olyan anyagi helyzetünk lett, hogy megengedhettük magunknak. Sehova nem mennénk innen egy tapodtat sem. Mi nem tudnánk falun élni, ott nőttünk fel (a traktoros romantikát dédelgető irodistának:nagyon kevesen élnek ma már falun gazdálkodásból, de aki igen, az valóban elég jól. Többnyire inkább alvó településként, kertvárosként funkcionálnak, ahonnan a városba járnak dolgozni az emberek. Csend és nyugalom, cserében 0 infrastruktúra). Nekünk kell a város kényelme, a lehetőségek, nem mellesleg a munkánk kivitelezhetetlen lenne vidéken. De a zöld és a nyugalom is ugyanilyen fontos. Ezért lakunk ott, ahol. Úgy látom, nálatok is hasonlóak az igények, csak nálatok két külön személy akarja a jó infrastruktúrát és a nyugalmat. Szerintem meg lehet találni a kompromisszumot: a városnak egy csendesebb, zöld részét. Én -annak ellenére, hogy falun, egy hatalmas házban nőttem fel- nem gondolom, hogy gyereket nevelni csak családi házban lehet,egy élhetőbb, városi környék tökéletes lehet egy lakással is. Az sem mindegy, milyen távolságra van óvoda, iskola, munkahely. Én falusi gyerekként sosem értettem, aki azt hiszi, milyen buli a kertes ház. Az egy külön műszak munka mellett, ha azt akarja az ember, hogy normálisan nézzen ki. Aki nem élvezi a kertben kapirgálást, egy idő után marhára nagy nyűg. Ha élvezi is, a mai világban olyan kevés ideje van az embernek, hogy nem jut ideje másra. Nem beszélve az ide-oda autókázásról, ami óvodás-iskolás gyerekekkel rémálom. Jó néhány kollégám kiköltözött falura, mert a családi ház volt az álom, és a városban megfizethetetlen. Aztán jött a kijózanodás. Az egész napos munka után hazautazás, gyerekek begyűjtése, furikázása, külön órára, szakkörre, mert nincs normális tömegközlekedés. Mindenért a városba kell menni, így is ott töltik az egész napjukat. A nem létező szabadidejükben kertészkednek, amihez nem értenek, nem is olyan jó buli, gondozatlan a kert, mert sosincs rá elég idő, vesdzőfutás az egész életük, folyton megy a sírás. Nem is csodálom. Szóval a vidéki romantikát dédelgető gyerekvállalás előtt állóknak mondom, gondolják át. Én a városi zöldre szavazok és nektek is ezt javaslom kompromisszumként. Ahogy egy másik hozzászóló írta, Budapesten is vannak ilyenek.
2020. aug. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
52%

9-es, az amúgy megvan, hogy Budapesten és a falvakon kívül még más városok is vannak Magyarországon? :D

Imádom, ahogy ami nem Budapest, az egyből parasztház meg zsákfalu.

Meg hogy nincs más, csak Bp külterület meg belterület.

Kérdező, kössetek másmilyen kompromisszumot. Székesfehérvár 45 perc autópályán Budapesttől. Város, de mégsem Budapest.

Ha nem megy, akkor ez a kapcsolat hosszú távon tényleg nem fog működni.

2020. aug. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Budapest II/A része nagyon jó. Kertváros a budai hegyekkel de mégis Budapest és rendkívül kultúrált környék. Mondjuk drága.
2020. aug. 31. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Anyagi kérdés, ki hol lakik, és milyen körülmények között. A tehetősek legtöbbje, fővároson és nagyvároson kívül. Ez egyúttal kompromisszum is, hiszen autóikkal könnyen elérik a nagyvárosok nyújtotta előnyöket. Ráadásul napelemes tetőikkel gond nélkül tölthetik új elektromos autóikat, amik mai hatótávolsága már 300 kilométer fölötti. Mutatok egy megoldást, Csobánkán található, ahonnan a Baross tér Budapesten nagyjából fél óra alatt elérhető, és kábé 30 kilométer:

[link]

2020. szept. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

komolyan valaki Csobánkát ajánlja? :O

Előbb költöznék a 8ba vagy kőbányára.

Csobánka nagyon szép de egy iszonyat putri az egész...közbiztonság =0

2020. szept. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!