Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha a párom idegbajos mostanába...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a párom idegbajos mostanában, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
már hetek - hónapok óta tiszta ideg. mindig van valami kifogása. munka, pénz, ház, kocsi, rokonok, stb. de mindig idegeskedik, csúnyán beszél, feszült. nem lehet vele semmiről higgadtan, normálisan beszélni. én nyugodt ember vagyok, aki csak von egyet a vállán és szépen lassan megold mindent. de ő? kapkodik, idegeskedik, megbánt engem aztán jön, hogy sorry. mit tegyek vele? már kezdek besokalni tőle, mert sokszor átragasztja rám a rosszkedvét. 28/N
2010. aug. 3. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Jó és mi mit csináljunk vele? Talán mondd el neki, hogy ez neked most nem annyira gyerebe.
2010. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

beszélgessetek, próbáljatok meg ellazulni, kettesben lenni, kérdezd meg tőle, mi idegesíti ennyire. nyugtasd meg, hogy ne idegesítse magát anyagi dolgokon, megoldódik majd minden előbb-utóbb.

mondd el neki, hogy azzal, hogy idegesíti magat téged is felidegesít. nem lehet folyton idegben élni, mert jön a gyomorfekély, infarktus, rák...stb.

2010. aug. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen barátom. Az első 2-3 hónap olyan volt, mint a mennyország. Aztán elkezdődött ugyanaz, amit te is leírtál. Én nem bírtam, szakítottam fele 8 hónapnyi küszködés után. (11 hónapig voltunk együtt)

Nem azt tanácsolom, hogy kövesd a példámat, de én a barátommal többször leültem nyugodtan megbeszélni, hogy mi is a probléma. Nem használt. Másnap folytatódott minden.

2x is alkalmaztam sokkterápiát. 2-3 napig lebegésben tartottam a kapcsolatunkat (nem szakítottam vele, de nagyon erősen éreztettem vele, hogy az lesz a vége).

A hatás 2 hétig tartott. Addig tudott csak normálisan viselkedni.

A második alkalommal amikor belémveszett (és nekem is már nagyon elegem volt belőle), ahelyett, hogy hozzá mentem volna, ott aludtam a barátnőmnél. Hiába kért, nem mentem le a kapuba hozzá. 2 hétig volt normális utána.

Szóval mindent megpróbáltam. Beszélgetés, ráijesztés (ezek nem voltak előre kitervelve) de nem használt semmi. ugyanolyan maradt.

Szakítottam vele, és most már másfél éve együtt vagy egy csajjal aki ugyanolyan mint ő, talán együtt is maradnak. Idegbetegek mellett csak idegbetegek illenek.

Én azt mondom, soha nem fog megváltozni. Persze ki tudja...

2010. aug. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Fülünyúl ***** válasza:
Ugyanezt amit ide leírtál mondd el neki szó szerint és figyelmeztesd, ha ezen nem változtat, akkor kapcsolatotok nem lesz hosszú életű, és komolyan gondolkodjon el rajta, hogy jó úton halad afelé hogy elveszítsen. Valószínűleg más gondja, baja van, csak te vagy mindig mellette, akin levezetheti - öntudatlanul is. Ha problémája van akkor meg mondja el, és megoldjátok ketten. Azért éltek kapcsolatban. Kábé ennyit tudok javasolni. Az biztos, hogy mielőtt besokallsz beszélj vele erről, mert lehet észre sem veszi mit csinál és nem akar téged elveszíteni. Ez lebegjen a szemed előtt. Ismerősi körömben volt hasonló példa, ahol a férfi azután döbbent rá mit csinált meg hogy viselkedett miután a nő lelépett, mert addig húzta és várt, míg ő maga megundorodott a helyzettől és kiszállt. Pedig egyikük sem ezt akarta eredetileg, és ma is együtt lennének boldogan. Szóval beszélgetés, beszélgetés, és nyomatékosítsd hogy ha így folytatja elkopik az iránta táplált szerelmed és meg fogod utálni és elhagyod.
2010. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tipikus Magyarország szindroma.


Jobban szeretne élni mint amit megengedhet magának.

Nagy ám az elvárás egy férfiember számára manapság, és van aki komolyan meg is akar ennek felelni.

Lefogadom hogy az összes idegbaj alapja az igényekhez képest kevés pénz.

2010. aug. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
én már próbáltam vele beszélni szépen, hangosan, csúnyán is ahogyan ő szokott, de egyikből sem ért. mindig csak a multon rágódik, hogy milyen jó volt, milyen jó lenne megint úgy, stb. hogy most minden rossz, pedig ez nem így van. mindennek a jó oldalát kell nézni és azt, hogy ott van az akit szeretünk. van házunk, pénzünk, kocsink, munkánk. lehet, hogy egyik sem a legjobb, sőt, de kit érdekel, ha ennyire telik. a lényeg, hogy boldogan elvagyunk így is, szeretjük egymást. de ő nem így látja. ő csak a rossz oldalát nézi mindennek ezért is húzza fel magát mindenen. kimozdítani nem tudom sehova, nem szeret menni már semerre. tanácstalan vagyok, mert szeretem és már hosszú évek óta együtt vagyunk, már jöhetne egy közös gyerek. de így? ezért vagyok kicsit tanácstalan... azt hittem én, akit szeret, majd megnyugtatja. de nem megy.
2010. aug. 3. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is sokszor vagyok lobbanékony...:)

Ahogy még ezen az oldalon is egy-két "értelmes" kérdésen úgy fel tudom magam húzni, hogy gyönyör látni.:D

Jobb életet szeretne, mint amit kaphat. Meg persze a folyamatos elvárások, amiknek meg kell felelni, és még otthon sincs nyugta az embernek, mert akkor meg a társa megy, hogy ilyen meg olyan gondja van vele, én megértem a pasid... És nem lennék a helyében.

2010. aug. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó. érdekes választ adtál, de persze ki hogy látja. én nem szoktam őt ezzel fárasztani soha, eddig talán 3-szor borult ki a bili. én a munkából hazamegyek, főzök, mosok, takarítok, este még kertészkedés és közben a beszélgetések során vagy bármi miatt csak az ideg jön belőle. na most így? tűrjek? mit vársz? látod ez az. azt hiszitek ti férfiak, hogy nektek mindent lehet. hogy az asszony mindent megcsináljon és ha még idegbajosok is vagytok azt is tűrje szépen csendben. hát igen, ez az. tipikus férfi vagy, akit nem érdekel a nő véleménye. aki csak a hisztit látja. elvagytok a kis világotokban. persze tisztelet a kivételnek. arra nem is gondoltok, hogy esetleg magatokba is nézzetek egy kicsit, ne csak az asszonyba....
2010. aug. 3. 16:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Tévedsz... Nem mondtam olyat, hogy nekünk mindent szabad. De ha egyszer látja rajtam, hogy oda vagyok, csak öleljen át, simogasson meg, és hallgasson. Miután megnyugodtam, onnantól nyitott vagyok a problémákat megbeszélni, de addig csak a tüzet szítja. Ha ugyanezt várja el tőlem a másik is, akkor nem lesz vita...

Ha így is feszült marad, akkor vidd el orvoshoz, pszihológiai baj van a háttérben.

2010. aug. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!