Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom 300.000 adott haza...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom 300.000 adott haza két évvel ezelőtt az akkori állásával, most vállalkozása van legalább egy milliót keres tisztán de nem adja haza különbözetet, mit kellene tenni?

Figyelt kérdés
Azt mondja, hogy ahogy eddig elég volt a korábbi fizetése legyen elég ez után is, egyébként az egyik közös barátunktól tudtam meg mi a helyzet most, esze ágában nincs többet hazaadni mint korábban, hogyan lehetne a többit is elkérni, jogi úton lehet ilyesmit?
2020. máj. 28. 19:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem vagytok házasok és nem akarja odaadni, akkor nincs semmilyen jogi vagy morális alapod elkérni/kikövetelni a különbözetet tőle.

Kérdés: van-e bármilyen közös célotok, amiben segítene a többletköltség? Bármi szükség vagy nem is tudom, amihez jól jönne? Példa: közös lakást akartok venni, vagy a gyerekeket szeretnétek magániskolába járatni, vagy ilyesmi.

Kérdés2: neki van-e célja ezzel, van-e bármi olyan kiadás, amire gyűjt? Példa: a vállalkozása fejlesztése, tőke növelése, satöbbi.

Kérdés3: ha eddig elég volt, amit "hazaadott", akkor valóban jogos a kérdés, hogy mégis most hirtelen miért tartasz igényt a többire is? A "hazaadott" kifejezésből ítélve nem vagytok közös kasszán, aminek egy közös megegyezésnek kellett lennie, ha eddig sem voltatok, szóval csak azért, mert most ő többet kezdett el keresni, ezt egyoldalúan megváltoztatni nem tudod. Ha ezen szeretnél változtatni, akkor meg kell vele beszélned. És nem, nem tudod jogi úton elperelni tőle, ez nem olyan, mint a gyerektartás, amiből X százalék biztosan JÁR.


Szép kis kapcsolat lehet, ahol ilyesmiken megy a vitatkozás.

2020. máj. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%
Hova haza??? szüleinek, neked? Magyarország-ra? Tisztán? Tisztára mosva? Az a baj nem értem a kérdésed, mit, kit akarsz perelni, milyen indítttásból? Tartozik neked?
2020. máj. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 peca1000 ***** válasza:
0%

Na és miért adna haza többet?


Ő kereste meg, az övé!


Mi közöd hozzà?


Menjél dolgozni, és te is kapsz pénzt!

2020. máj. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Már a kérdés is bűzlik. Volt nekem is élettársam akiből az agilitás hiányzott csak tartotta a markát. Ugy otthagytam mint eb a szarát. Persze kéregesd aztán mész a levesbe.
2020. máj. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!