Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Egy 21 éves pasinál szerintete...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 21 éves pasinál szerintetek már természetes ez a gondolkodás mód? (folyt. )

Figyelt kérdés

Szóval a barátommal 2 és fél éve vagyunk együtt, ő 21-én 20 éves vagyok. Egyik nap szóba hozta, hogy ő már megkomolyodott, velem szeretné leélni az életét, már el sem tudná képzelni mi lenne, ha én nem lennék neki.

Ő már úgy tervezi, hogy amint anyagilag stabil helyzet lesz, akkor el venne feleségül(néhány év).

Én teljesen meglepődtem, mert eddig nem volt ilyen céltudatos.

Erre jött a vissza kérdezés, hogy én hogy érzem, még akarok ismerkedni vagy ő az utolsó nekem...?! Egyszerűen nem tudtam értelmes választ adni, mert mostanában úgy érzem jó lenne még kacérkodni, szórakozni, ismerkedni másokkal, mint a velem egyidős lányok... De ugyanakkor ő nagyon fontos nekem, én is szeretem őt.

Ő erre teljesen kikészült.

Szerintetek érdemes ennyire előre tervezni, ennyi idősen úgy elközelezni magam, mint ha 30 éves lennék?


2010. júl. 26. 14:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%
Megválaszoltad magadnak a kérdést... kacérkodni, szórakozni, ismerkedni akarsz másokkal. Nem adok nektek 1 évet se és szétmentek, mert az agyadra fog menni ez a gondolkodása. Üljetek le beszélgessetek, mert nem lesz jó vége... sajnálom.
2010. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem varjatok meg ezzel. Tul korainak tartom. Lehet, hogy nem o eleted parja, de ezt csakis te erzed legbelul. Nemlehet, hogy csak megszokasbol vagy vele? Aki full szerelmes nem gondolkodik kacerkodasokon. A megszokas es a szerelem nagyon konnyen oszetevesztheto, es szakitas utan ugyanugy faj, es csak utolag jossz ra igazbol szeretted e a vegere vagy sem
2010. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
60%

Az elköteleződés szerintem nem életkorhoz kötött. Van aki hamarabb megérik rá, van aki később és van olyan is, aki soha.

Meglehet, hogy a barátod megérett rá, éppen ezért érthető, hogy kikészült a határozatlanságodon.

Téged is értelek, de azt írtad, hogy komolyabb elköteleződés (házasság) csak pár év múlva lenne. Addig meg még sok víz lefolyik a Dunán, az élet kialakítja, hogy mellette maradsz, mert te is úgy érzed, hogy ő az igazi, vagy másban keresed tovább.

Nem tudom, most mit vár tőled. Talán konkrét választ egy nem konkrét lánykérésre? Jegyességet? Ha te nem érzed magad készen erre, akkor jobb az őszinteség, mondd meg neki.

2010. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is várjatok még a házassággal, fiatalok vagytok, éljetek inkább.
2010. júl. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk is igy gondolkodik a párom, ő idén lesz 21. örvendek, hogy igy gondolkodik mert én is hasonlóképp. igy talán lehet jövőnk (egyébként 3 éve vagyunk együtt)

ha Te nem igy gondolod akkor annak nem lesz jó vége...sajnos...

amúgy gondolkodtál azon, szereted-e a párodat?

Én indulásból csak olyan eberrel tudom elképzelni a kapcsolat fenntartását, akivel úgy érzem le tudnám élni az életemet...

2010. júl. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet tudni pontosan,hogy a fiú mikor gondolja meg magát!És te is bizonytalan vagy még,ahogy látom az írásodból.Szóval ne kötelezd el magad a fiú mellett,de ha szereted,mondd meg neki,hogy még várjon rád,és aztán 5-6 év múlva már te is biztos tervekkel tudsz előállni..szóval 5-6 év múlva már illik elhatározni magad,és nem csak bulizgatni!
2010. júl. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen szerintem is túl fiatalok vagyunk, hozzá képest úgy tűnik a gondolkodásmódom is az. Én sem értem mit vár tőlem, hiszen amíg szerejük egymást addig úgyis együtt leszünk.

De ő azzal jött, hogy nem szeretné, ha elvenném az idejét vagyis a fiatal korát, ha végül nem vele maradok.

Egyszerűen nem tudom mit tegyek, mert nem akarom elveszíteni, viszont nekem néha sok ez a komoly kapcsolat.

2010. júl. 26. 14:40
 8/14 A kérdező kommentje:
14:40: Hogy érted ezt, hogy mondjam meg neki, hogy várjon rám?!
2010. júl. 26. 14:41
 9/14 anonim ***** válasza:

14:35 - "Szerintem is várjatok még a házassággal, fiatalok vagytok, éljetek inkább."


Ezt sosem értettem... a házasság, meg az elkötelezettség az élet megszűnését jelenti? Vagy legalábbis unalmas szenvedést? (most ne a házasságos viccekre gondoljunk :D)


14:36 - "Én indulásból csak olyan eberrel tudom elképzelni a kapcsolat fenntartását, akivel úgy érzem le tudnám élni az életemet..."


Ezt én is pont ugyanígy fogalmaznám meg, pedig csak egy 18 éves srác vagyok :D Jöjjön az anyagi stabilitás, aztán meg netán házasság, ha van kivel, szóval magamból kiindulva könnyen elképzelhető, hogy a kérdező 21 éves barátja is komolyan gondolja. Amivel nincs semmi gond szerintem.


Mondjuk a házasságnak főleg pszichológiai jelentősége van, hogy ezentúl te leszel Gipsz Jakabné, meg hivatalosan is össze vagytok kötve. De ettől függetlenül is lehet együtt lenni, szóval szerintem csak akkor házasodjatok, ha mindketten biztosak vagytok a dologban, mert kopp lehet a vége. És ne azt nézd, hogy a veled egyidősek mit csinálnak...

2010. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

14.35-ös vagyok

Ez a "várjon rám" szöveg szerintem nagyon nem tisztességes. A lány bulizzon, flörtöljön, szerencsétlen srác meg dőljön a kardjába? Mert ha szerelmes, csak kikészül tőle.


Kérdező!

Úgy érzem a barátod kezébe a döntés. Ő szeret, te is szereted, de még nem akarod lekötni magad. Ha ő ennek tudatában melletted marad, akkor minden megy tovább és pár év múlva meglátjátok, hogy megerősödött a kapcsolatotok, vagy nem. Ha neki ez így nem elfogadható, akkor jobb most szakítani. Ki tudja mit hoz az élet, lehet hogy egyszer újra egymásra találtok.

2010. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!