Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdenétek egy depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdenétek egy depressziós baráttal?

Figyelt kérdés

két és fél éve vagyunk együtt. az utóbbi fél-1 évben nagyon maga alatt van. mára már odáig jutott, hogy neki semmi nem jön össze, ő egy roncsdarab, nincs pénze, nem ért el semmit az életben 23 évesen, és ő egy értéktelen senki. folyton rossz kedve van, amit persze rajtam tölt ki, mert a barátaival elég érdekes viszonyban van, előttük álarcot hord. én vagyok az egyetlen, aki tudja, mennyire mélyen van, de rajtam is csattan a legtöbb dolog. folyton bunkó velem, mondja, hogy szeret, de nem mutat ki semmit, folyton magával van elfoglalva, magát sajnálja, és állítja, hogy neki semmi öröme nincs az életben, és ez így együtt eléggé bántó. én próbálok kitartani mellette... de így nagyon nehéz. orvosra nincsen pénze, ha nekem lenne, kifizetném neki, mert ez így már nem állapot. a "hagyd ott" típusú tanácsok nem jöhetnek szóba, mert szeretem... most folyton valami nagy változást emleget, és félek, hogy ez olyan irányba történik majd, hogy minden pozitív tulajdonságát elveszti.


mit kellene tennem? hogy tudnám támogatni, vagy jobb irányba terelni? van esély arra, hogy ez magától elmúlik?


18/L


2010. júl. 26. 11:06
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

azt mondja akar, csak nem tud. én is voltam hasonló állapotban, nekem magamtól sikerült kijönnöm belőle, mert hajlandó voltam összeszedni magamat. bár nehéz volt, meg ebben az időszakban még támaszkodhattam rá is.


az a baj, hogy nem tudom elhagyni. egyszerűen nem, én már másnap nagyon szenvednék a hiányától, és neki sosem jutna eszébe megkeresni:(

2010. júl. 26. 12:45
 12/13 anonim ***** válasza:
Iratkozzon be tanfolyamra vagy egyetemre, ha szar volt az érettségije annak idején, tegye le most újra ami kell ahhoz a szakhoz amihez leginkább kedve van. Én is 22 évesen kezdtem el az anglisztikát. Tanfolyammal kapcsolatban pedig, minden regisztrált munkanélkülinek joga van egy tanfolyamon részt venni, ami általában egy év hosszú és okj-s papírt ad a képzésről a végén. Ráadásul ez az okjs papír 30 pontot ér az egyetemen.
2010. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
benn van egyetemen. és az érettségije is jó volt. csak nem jár be. év elején még bejár az előadásokra, utána meg abbahagyja. idén kemény 2 vizsgája volt, és az egyikre el sem ment. ráadásul érdekelné az, ahol tanul, csak szerinte az alapképzés sz*r és tök haszontalan dolgokat tanulnak. már azt hiszem, el is használta az államilag támogatott féléveit, pedig ahhoz, hogy mesterképzésre menjen, ahol majd már jobban válogathat, mit akar tanulni, ahhoz bizony el kéne végezni az alapot. de sehol nem tart:(
2010. júl. 26. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!