Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit kezdenétek egy depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit kezdenétek egy depressziós baráttal?

Figyelt kérdés

két és fél éve vagyunk együtt. az utóbbi fél-1 évben nagyon maga alatt van. mára már odáig jutott, hogy neki semmi nem jön össze, ő egy roncsdarab, nincs pénze, nem ért el semmit az életben 23 évesen, és ő egy értéktelen senki. folyton rossz kedve van, amit persze rajtam tölt ki, mert a barátaival elég érdekes viszonyban van, előttük álarcot hord. én vagyok az egyetlen, aki tudja, mennyire mélyen van, de rajtam is csattan a legtöbb dolog. folyton bunkó velem, mondja, hogy szeret, de nem mutat ki semmit, folyton magával van elfoglalva, magát sajnálja, és állítja, hogy neki semmi öröme nincs az életben, és ez így együtt eléggé bántó. én próbálok kitartani mellette... de így nagyon nehéz. orvosra nincsen pénze, ha nekem lenne, kifizetném neki, mert ez így már nem állapot. a "hagyd ott" típusú tanácsok nem jöhetnek szóba, mert szeretem... most folyton valami nagy változást emleget, és félek, hogy ez olyan irányba történik majd, hogy minden pozitív tulajdonságát elveszti.


mit kellene tennem? hogy tudnám támogatni, vagy jobb irányba terelni? van esély arra, hogy ez magától elmúlik?


18/L


2010. júl. 26. 11:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Elcserélném két nem depisre. Na de komolyan. menjen pszichológusohoz!
2010. júl. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
egy jobb pszichológus nem olcsó dolog... régen én is voltam, 60 perc volt, 7000 ft, és erre most egyszerűen nincsen pénze. sokszor még enni sem.
2010. júl. 26. 11:16
 3/13 anonim ***** válasza:
Próbálj te a pszihólógusa lenni, hátha az segít :)
2010. júl. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

próbáltam... olyankor azzal jön, hogy ő nem akar erről beszélni, mert nincsen kedve. vagy ha elmondom a véleményem valamivel kapcsolatban, akkor meg le vagyok cseszve, hogy én azt hiszem, belelátok a fejébe.


már nagyon el vagyok keseredve, alig van bármi örömöm benne, és nem tudom, van e esély még normális kapcsolatra vele.

2010. júl. 26. 11:37
 5/13 anonim ***** válasza:

Hát ha nem lehet vele beszélni akkor nincs megoldás. Azért az elég "gáz" ha valakinek van egy kapcsolata és abban is depressziós. Kíváncsi vagyok akkor neki mennyit ad az életéhez a te jelenléted... Mivel depressziós még szeretni se tud téged igazán. És minél inkább babusgatod, annál kényelmesebben érzi magát ebben.

Küldd el dolgozni, egyen sokat, sportoljon... Ha továbbra is olyan marad, akkor valami drasztikusabb kell, pl megmondod neki h te így nem tudsz vele lenni. Ha padlóra kerül talán ott észhez tér. Vagy valamivel ha feldühítik azt is át lehet fordítani konstruktív erőbe.

Ha függsz tőle, tönkre fog tenni téged. De pl pszichológia szakosokkal is beszélgethetsz erről. Ők még nem kérnek pénzt.

2010. júl. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Tökre nem értékeli az erőfeszítéseidet, nem tudom mit foglalkozol még vele. Hiába szereted, ha ő csak magával van elfoglalva, és nem érdekli mi van veled. Készpénznek vesz, leszarja a véleményedet, mert tudja hogy úgyis kitartasz mellette. Szerintem mondd meg neki, hogy ha így folytatja, akkor vége. De akkor tényleg. Aztán ha visszakönyörgi magát máshogy lesz, ha nem, akkor ő veszített többet ;)
2010. júl. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

mondtam már neki, hogyha így folytatja, akkor elveszít. erre ennyi volt a válasz: "te is engem".


februárban szakított velem, pár órára. alig ért haza, mert mondta nekem, hogy nem akar elveszíteni. de ha szakítanék vele, neki túl nagy a büszkesége ahhoz, hogy visszakönyörögje magát.

2010. júl. 26. 12:08
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem a tüneteket kéne kezelni és a szemébe mondani hogy mi nem jó, hanem a problémájának a forrását, az okát kéne megtalálni. A depresszió népbetegség nálunk és nagyon rossz dolog. Nagyon nehéz kijönni belőle és egyedül nem is megy. Ha szereted akkor megéri küzdeni érte...ha belefáradsz akkor már más kérdés. Nekem édesanyám volt depressziós, nagyon sok munka volt,de sikerült kihozni belőle. Menjetek szabadba...erdőbe sétálni, szalonnát sütni, állatkertbe, beszélj vele és ne a problémáiról hanem a lehetőségeiről.


Sok sikert!

2010. júl. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
a forrását tudom, a lehetőségeit... nos, az lenne bőven, csak szívesebben sajnálja magát, minthogy bármit tegyen.
2010. júl. 26. 12:28
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha a deprós maga nem akar kijönni az állapotából akkor ha megszakadsz sem fog változni. Majd ha elhagyod, mert eleged lesz, akkor rájön hogy most lesz igazán oka deprózni. Ne tedd tönkre az életed egy olyannal aki nem akar változtatni, csak sajnálja magát. Egy darabig ok hogy próbálkozol vele, de egy idő után nem a te felelőséged hogy mit tesz az életével. Azt meg főleg ne hagyd hogy zsaroljon. Legyél okos, és értsd meg hogy csak azon lehet segíteni aki magán is akar.
2010. júl. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!