Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok szakítani?

Figyelt kérdés

A párommal három éve vagynk együtt. Én 18 éves vagyok, ő 20.

Ő az első szerelmem és eddig nagyon jól működött a kapcsolatunk.

Viszont mostamában egyre gyakrabban érzem azt, hogy beleuntam a kapcsolatba és elmúltak az érzéseim.

Szeptembertől másik városba költözök és ez tökéletes alkalom lenne arra, hogy újra ismerkedjek.

Egyszer közel álltunk a szakításhoz, de mindketten sírtunk és megbeszéltük, hogy megpróbáljuk megmenti a dolgot.

De én úgy érzem, hogy ez már nem lehetséges. Hogy sose lesz már lángoló szerelem. Sose fogok úgy vágyni rá, mint régen.

De akárhányszor szakításra gondolok összeszorul a szívem és könnyes lesz a szemem. Nagyon sok ideig az életem része volt, annyira sok szép emlékünk van.

Miért érzem ezt, ha szakításról van szó? Nem állok még készen rá? Vagy csak félek az "újtól"?

Ha a szakítás lenne a helyes döntés, nem megkönnyebülést éreznék? Vagy ez mindkét oldalról fájdalmas?


2010. júl. 25. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem csak attól félsz, hogy nem lesz melletted, hogy segítsen. azt mondod nem szereted már úgy ahogy régen. ez így nem működhet. beszéld meg ezt vele. nagyon fájdalmas lesz a szakítás mindkettőtöknek. hisz 3 év mégiscsak 3 év. és mind a kettőtöknek az életének egy fontos szakaszából. a kamaszkor nagyon meghatározza a késöbbieket.

egy őszinte beszélgetés jót tenne mind a kettőtöknek.

2010. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Persze. Mindkét oldalról fájdalmas, azt is megviseli aki dobja és azt is aki elkapja a labdát. Azért érzed h nem vagy rá képes mert már nagyon az életed részévé vált, és egyfajta megszokás alakulhatott ki. Én úgy gondolom ha felmerül benned a szakítás puszta gondolata is, akkor mindkettőtöknek jobb, ha most zárjátok le ezt a kapcsolatot, mert talán hihetetlenül nehéz és fájdalmas lesz, de az még fájdalmasabb ha továbbra is egy olyan téveszme uralja a kapcsolatot h helyre lehet hozni. Nem szabad se magadat se őt hitegetni. Ami nem megy azt nem szabad eröltetni. Új emberekkel fogsz megismerkedni, és ez majd enyhíti azt a fájdalmat ami a szakítás következtében felgyűlik. Viszont az nagyon elgondolkodtatott hogy nem éreznél megkönyebbülést azt mondtad, és ha tényleg nem akkor ez azt jelenti h nem vagy maximálisan biztos a döntésedben. Ezesetben viszont át kell értékelned magadban a dolgokat. De az is lehet hogy csak majd utána érzed azt ami megkönnyebülést jelent. Mert most még előtted áll az hogy elmondd neki amit érzel, és amit már nem...Ezzel fájdalmat okozol neki, és ez nem tölt el megkönnyebbüléssel, csak amikor majd évekkel később látod rajtatok hogy jó döntés volt. Mert te is és ő is ezzel megszabadult egy tehertöl, és új kapcsolatban élhet. 16/l.
2010. júl. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre, hogy miért nem tudsz szakítani:

Lehet, hogy ott van a tudatalattidban, hogy nem kéne, nem ez a jó válasz a mostani problémára, és ez az érzés visszatart (és nem is az a probléma, hogy miért nem tudsz szakítani, hanemhogy miért nem teszitek meg azokat a dolgokat, ami helyrehozza a kapcsolatot).

Az is lehet, hogy a langyos víz effektus működik. Ülsz a kád langyos (egyre hidegebb) vízben. Ki kéne szállni, hogy jobb legyen, de a kiszállás pillanata nem jó, és az visszatart.

Az is lehet, hogy szimplán kudarckerülő típus vagy, aki el szeretné hárítani magától a döntés felelősségét. Ha ez a helyzet, azon fontos, hogy dolgozz.



Egyébként meg a kapcsolat nem magától működik jól. Azért tennie kell mindkét félnek, és nem mindig könnyű. Ha megvan bennetek a kölcsönös szándék, hogy újra nagyszerű kapcsolatotok legyen, akkor meg tudjátok menteni. Kérdés, hogy akarod-e. Ha nem akarod, és inkább kifelé vágyódsz, akkor tedd meg a szükséges lépést, és vállald a felelősséget. Dönts a sziveddel, de utána az eszeddel cselekedj.

2010. júl. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Az is lehet, hogy szimplán kudarckerülő típus vagy, aki el szeretné hárítani magától a döntés felelősségét"


Ez nagyon igaz rám. Főleg akkor, ha tudom, hogy a döntés fájdalmas.

2010. júl. 25. 13:15
 5/5 anonim ***** válasza:
35%

Figyu már!


Übersz*r a szakítás, de csak egy iciriciciripiciri jó tanács tud rajtad segíteni. Le kell sz*rni. Kész. Le kell sz*rni.


Nézzél egy két olyan filmet, ahol ártatlan embereket gyilkolnak a nemt'om kik. Hidd el, kőszívű leszel és érzelmetlen. Így kell szakítani...

2010. júl. 27. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!