Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom mióta szült, szinte...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom mióta szült, szinte egyáltalán nincsen szexuális életünk, mert nem kívánja az együttlétet, ez nőknél normális, elfogadható viselkedés, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
2020. jan. 5. 19:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
Attól függ, mikor szült.
2020. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Pár nővel beszélgettem akik szobatársaim voltak. Nekem ezzel nem volt gondom, ők viszont arról számoltak be, hogy nem érzik magukat nőnek, inkább anyának. Szerintem hívd el randizni, legyetek 1-2órát kettesben, hogy kizökkentsd, rávezesd.
2020. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Kiveszed a saját részed maximálisan a gyereknevelésből és a háztartásból? Átveszed a teendőket, hogy tudjon pihenni legalább 2-3 órát vagy elmenni valahova gyerek nélkül?

A párod fáradt. Valahogy ilyenkor amikor arra panaszkodik a férfi, hogy nincsen szex a gyerek óta mindig kiderül, hogy szerencsétlen nő 24 órában robotol egyedül. Apuka semmiből nem veszi ki a részét, maximum 10 percet gügyög a gyerekhez aztán meg TV-t nézni.

Fektetsz energiát magába a kapcsolatba, eljártok kettesben, kedveskedsz neki, dícséred néha, romantikázol vele? Hogyha ezek nincsenek meg akkor megint csak ne csodálkozz ha elment a kedve a szextől.

2020. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Nagyon sok anyag fent van errôl az interneten. Elég sokféle oka lehet. Elfogadni illik, hiszen a férje vagy és megígérted neki, hogy kitartasz mellette jóban-rosszban, betegségben-épségben. Beletörôdni azonban nem szerencsés, mert a drasztikus libidócsökkenés lehet komoly betegségnek a tünete.

Feltételezem a 6 hetes gyermekágyon már túl vagytok.

Ha szoptat a feleséged, akkor a prolaktin nevû hormon tud bekavarni. A prolaktin felelôs a tejtermelésért. Mellélhatása a libidócsökkenés és a nehezebb teherbe esés.

Ha már a szoptatáson is túl vagytok, de libidó még mindig sehol, érdemes endokrinológushoz fordulni. Endokrinológus tud teljes hormonpanelt nézni. Lehet a háttérben pajzsmirigy alulmûködés, inzulin rezisztencia, endometrózis. Ezek mind csúnyán hangzanak, de mindegyik kezelhetô, sôt kezelendô probléma.

Galibát okozhatnak a szülés során szerzett sérülések. Ha rosszul varrták össze a gátat, az még évek után is pokolian fájdalmas együttléteket okozhat. Sajnos a császármetszést is el lehet szúrni úgy, hogy még évek múlva is fáj a heg. Ha ilyen probléma van, a nôgyógyászt érdemes megkeresni.

Traumatikus szüléssel, gyermekágyi depresszióval, egyéb szorongásokkal pszichológushoz kell fordulni.

Ezek a vizsgálatok és kezelések nem 3 nap alatt tesznek csodát. Hónapok kitartó munkája, mire helyreáll az egyensúly.

2020. jan. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Már volt mikor sétáltunk , át beszéltünk mindent , de nem és nem megy , mindig elutasító és ha kötélnek áll is , néha , nem élvezi úgy mint a szülés előtt , sőt mintha ara várna , hogy legyen már vége az aktusnak !
2020. jan. 5. 20:05
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Én még csak most vagyok terhes, de néha én is úgy érzem, ha együtt vagyunk a férjemmel, hogy "csak legyen vége", mert fáj, kellemetlen érzés, hiába hogy előtte sosem volt az. Nem úgy nedvesedek, nem érzem magam már szexinek, vonzónak (nagy pocakkal ugye nehéz is), nem tudom úgy elengedni magam, mint a terhességem előtt. Pedig amúgy nekem nagyobb volt a libidóm, mint a férjemnek mindig is, bármikor szívesen ráugrottam volna korábban, és őszintén nem gondoltam volna, hogy én is ilyen kismama leszek. A hormonok, a testi változások mind befolyásolják a nemi vágyat, és ez ellen nehéz tenni. Én csak abban bízom, hogy a szülés után hamar rendeződnek a dolgok, de azért nem véletlen, hogy 1 évet mondanak a szaklapok a szülés előtti állapotok visszaállítására, a testnek idő kell, hogy regenerálódjon. A 6 hetes gyermekágyi pihenő az csak a legsúlyosabb sebek begyógyulására elég, de hol van onnan még a vége?

És valóban, nem mindegy, hogy a párodnak mennyi segítsége van a gyerek körül. Ha őszintén azt érzi, hogy kiszakadt a "nő" szerepéből, nem is csak hogy a te szemedben, hanem a magáéban, és csak és kizárólag "anya", akinek 0-24/7 a gyerekről szól az élete és soha nincs lehetősége pihenni, visszatérni "női" mivoltába, ott azért nem csoda, ha nincs energiája, kedve, ha nem tud a kedvedre tenni.

Nem mondom azt, hogy ez jól van így. Ezen mindenképp változtatni kell, mert a szex igenis fontos része a házasságnak, a gyerekvállalás után is annak kell maradnia. De ha az intimitás más formáit esetleg felerősítitek, sok bújás, közös program, érzi, hogy nincs egyedül, akkor talán segíthetsz neki, hogy ismét visszataláljon a régi önmagához. Én legalábbis ezeket szoktam mondogatni a férjemnek, és néha be is válik :)

2020. jan. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden kedves női hozzászólónak a hozzá szólásokat , nagyon értékes mondani valót és ötleteket tartalmaznak , aminek biztos vagyok benne , hogy sok hasznát fogjuk venni !
2020. jan. 5. 20:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ez a gyerek 2 éves koráig tartott, amíg szoptatott addig nem kívánta szexet. Volt néha némi próbálkozás részeről, de láttam rajtam hogy nem élvezetből csinálja, ezért leállítottam. Tudok olyan kollégámról, aki az elmúlt 6 évben kb 10 alkalommal feküdt le a nejével és abból van 3 gyerek, maga a szex mint élvezeti faktor náluk nem játszik, gyereknevelés van és pont. Ezzel nem is lenne olyan nagy probléma(mástól is hallottam már hasonló történetet) ha a felesége mindig is így viszonyult volna szexhez, de állítólag nem ilyen volt.
2020. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk én sem gondoltam volna soha előtte , hogy ha gyermekünk lesz , akkor onnantól vége az élvezetes szexnek ! Kár , hogy a természet így ki babrált a nőkkel , mert nem kellene ennek így lennie , épen ezért kezdem már érteni , hogy sok fiatal pár , miért halogatja részben a gyermek vállalást !
2020. jan. 5. 20:56
 10/11 anonim ***** válasza:
13%
Régebben színészkedett. Otthagytam a feleségem. 3 év múlva visszacsábított. ( mint a szopós kismalac ) 2 év múlva farönk. Eljöttem végleg. A pénz, egzisztencia érdekli. Nyeregben érzi magát, vége a színészkedésnek.
2020. jan. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!