Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kialakulhat később a szerelem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kialakulhat később a szerelem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja járok egy fiúval, előtte fél évig ismertem. Nagyon örültem, mikor összejöttünk, mert már régóta tetszett. Azóta is nagyon szimpatikus, kedves, figyelmes, sok dologban hasonlítunk, fontos kérdésekben egyezik a véleményünk, külsőleg is teljesen bejön... viszont szerelmet nem érzek. Úgy értem, nagyon jó vele együtt lenni, beszélgetni, nevetni, elmenni valahova, de mégsem érzek szerelmet, inkább kicsit olyan, mintha barát lenne. Jólesik vele csókolózni (a csók a maximum ameddig eljutottunk), de ha mondjuk egy hétig nem látom, nem jár az a fejemben, hogy de jó lesz "letámadni" ha találkozunk. Nincs a pillangó-érzés, nincs fellángolás...

Pedig igazából nem is tudnék rossz tulajdonságot kiemelni a fiúban, tényleg nagyon jófej, kedves, humoros.

Barátnőim azt mondják, ha 2 hét után nincs "szikra", fellángolás, akkor már nem is lesz - szerintetek így van ez, vagy várhatok még arra, hogy igazi szerelemmel belészeretek?


2010. júl. 16. 00:23
 1/5 A kérdező kommentje:
19/L
2010. júl. 16. 00:24
 2/5 anonim ***** válasza:

2 hét után?? tesómnak fél év után lett őrült nagy szerelem. szerintem várj még :) hátha. énis voltam így...szakítottam és utána jöttem rá h szeretem. csak akkor már késő volt.

17:L

2010. júl. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A szerelem, mint fellángolás, szikra, estébé, ha van is, általában pár hónapig tart, utána elillan, bárki bármit mondjon is. Ha szerelem nélkül is nagyon jól megvagytok, szerettek egymás mellett lenni, harmonikus a kapcsolat, az szerintem egy nagyon jó kiindulási pont, és még bármi lehet belőle.
2010. júl. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Nincs a pillangó-érzés, nincs fellángolás..."


Ezt a gondolkodásmódot nem bírtam sohase megérteni. Mi fontos neked? Jól akarod magad érezni, vagy az a lényeg, hogy elmondhasd magadról, hogy ez a pillangó-izéd van? Miért fontos neked ez, ha pl. már a csókolózásnál tartasz és jól is esik? Egyébként előfordulhat, hogy kialakul a szerelem, meg az is előfordulhat, hogy nem alakul ki, de ennek ellenére jó kapcsolat lesz. Piszkosul nem feltétele a boldog kapcsolatnak az a bizonyos pillangóérzés. Bizonyos életkor után egyébként már nem is szokott jelentkezni, illetve az is gyakori, hogy valakinél az első egy-két kapcsolatánál alakul ki, utána többet nem. És aztán aki ezt az érzést hajszolja, azt elég nagy csalódások érhetik, mert ígéretes kapcsolatokról mond le azzal a jelszóval, hogy "úgy éreztem, hogy ez nem szerelem".

2010. júl. 16. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom,mint ahogyan azt már az előző válaszoló ilyen precízen megfogalmazott. Ha jól érzed magad vele,és minden oké,akkor ne panaszkodj a pillangó-érzés hiányáról!

Szerintem örülj annak,hogy egy normális kapcsolatod van,s nem egy bunkó a párod. Ha szakítanál,megbánnád,mert kötődsz hozzá,és szereted is,még,ha nem is szerelemből,de érzel iránta valamit,amiből később lehet szerelem is. Egy hónap nem sok idő. Van,aki az első pillanattól szerelmes lesz,de van olyan is,aki csak hónapok után érzi,hogy az. Hidd el,kevés a normális a mai világban,ahogy elnézem,úgyhogy semmiképp ne szakíts! ;)

2010. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!