Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmnek alvászavarai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmnek alvászavarai vannak és ma nálam alszik. Mit tegyek? (lent. )

Figyelt kérdés

A barátnőm jár pszihológushoz ezzel a dologgal. Nehezen alszik el. legtöbbször csak teljes lámpafénynél tud elaludni tv mellett. Beképzel magának dolgokat, nagyon fél. MIndig kémleli a szobát, hogy hol lehet valaki vagy valami. Tényleg rettenetesen fél ha sötétben kell lennie. Kicsit klausztrófóbia is ez, de eléggé összetett. Az orvosa aztmndja, hogy idővel és rengeteg segítséggel majd javulhat és akár teljesen el is múlhat ez. Amúgy amiatt van, mert kiskorában eléggé sok megrázkodtatás érte. És eléggé gyenge természetű, nembírta kezelni a helyzetet és kialakult ez a dolog. A szüli szerencsére változtattak a dolgokon és már minden ismerőse segíti a gyógyulásban.

Na a lényeg:

Valamelyik nap nálam fog aludni, nemlesz itthon senki más, egyedül leszünk a házban. Nagyon aggódok érte, mert hihetetlen csökönyös és kitalálta, hogy ő most miattam el fog aludni sötétben, tv nélkül. Tudom, remélem, hogy a közelségem megnyugtatja majd valamilyen szinten, de mégis az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám még jobban nyugtatgatni, hogy biztonságban érezze magát. Hogyan tudnám elterelni a figyelmét a sötétről? Miket mondjak neki, amik megnyugtatják, majd mikor alváshoz közeledünk? Magamhoz öleljem, ugye? Hogyan? Hogy lássa a szobát, hogy nincs ott semmi, vagy az én arcomat lássa, vagy hogyan?

És miket mondogathatnék neki? Mert ilyenekben nem vagyok túl kreatív.

5 hónapja vagyunk együtt. Szex még nem!!

én: 16/F ő: 15/L


2010. júl. 13. 10:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én is nagyon félek a sötétben, bár mostanra már kezdem leküzdeni, de még mindig tévé mellett alszom.

Szerintem ha ott leszel mellette nem fog félni, édes hogy így aggódsz érte :)

Amúgy, foglald el, beszélgess neki, simogasd míg el nem alszik, hogy ne azzal legyen elfoglalva, hogy most éppen minek az árnyékát látja. Majd írd meg mi volt.

Remélem nem lesz semmi baj, szurkolok nektek!

2010. júl. 15. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyenem, aztán 1x csak elmúlt.

Sok szerencsét nektek!

Én is várom a beszámolót!;)

2010. júl. 15. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Jajj, annyira jó volt ezt olvasni, komolyan. :)))))

Tényleg tök aranyosak vagytok, és 16 éves fiú létedre, így gondolsz rá. Én is akarok egy ilyen srácot. :D

Na bocs ezt muszáj volt.

De amúgy már mást én se tudok tanácsolni mint amiket előttem írtak. De biztos jó lesz, szerintem meg fog nyugodni, ha ott vagy vele. :)

2010. júl. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Szerencsére nagyából rendben voltunk..:)

Már reggel eljött hozzám, egész nap elvoltunk, aztán még sötétedés előtt lezuhiztunk. (Tudom, hogy nemszeret sötétben) Estére néztünk egy filmet, a Ps. I love sout-t néztük meg, így észre se vette, hogy besötétedett. Vacsira pizzát rendeltünk, azt ettük a film közben. Éjjel még elvoltunk eléggé..;) (rosszra ne gondoljatok!)

Aztán 1 körül már énis fáradtam, rajta is láttam, hogy mindjárt leragad a szeme. Szerencsére az tervem bevált, hogy lefárasztom délután (fürdőzés a kertben). Egyszer elmentem wécére, mikor visszajöttem ijedten nézett rám, így azonnal odamentem nyugtatgatni. Rettenetesen megrémült, pedig alig volt 5 percet egyedül ismeretlen helyen, pedig még egy kislámpa és a tv be volt kapcsolva. Jó 10 perc volt, mire lenyugtattam eléggé. Aztán mondtam, neki, hogy felkapcsolva hagyom a lámpát, de nem egyezett bele. Lekapcsoltam és visszfeküdtem mellé. A tv-t is ki akarta kapcsoltatni velem, de modntam, hogy nemkell, miattam ne csinálja, ígyis tudok aludni de nem kell mit bizonyítania, stb. Így ő maga állt fel és ment a tvhez és kikapcsolta. Teljes sötétség. Azonnal fel akartam kapcsolni a kislámpát, de mire odanyúltam, már ijedten bújt hozzám. El is esett majdnem az ágy szélében, de odarohant. Szerencsére klíma van a szobába, és eléggé lehűtőttem a szobát, hogy takaróval összebújva se legyen kellemetlen. Magamhoz húztam, őt a fal felé fordítottam, a falnak háttal, de így, hogy én feküdtem a szoba felé, "veszélyeztetettebben", is hátra nézett párszor a mögötte lévő pár10 centire. ADdig suttogtam mindengéle badarságot a fülébe, amikre már nem is emlékszem, amíg el nem aludt, félóra múlva halkan szólongattam, de nem válaszolt, így énis elaludtam. Reggel 10kor keltem, teljesen össszegabalyodva feküdtünk, ő rajtam és tők nyugodtan szuszogott..:) Szó szerint a teljes testével rajtam feküdt. Nem volt szívem felkelteni, olyan kis édes volt és jó érzés is volt, hogy hozzám bújt, nem félt. Aztán jó fél óra múlva őis felkelt...:) Édes volt, totál kómás és nemtudta hol van elsőre..:) Aztán még ma is elvoltunk, végül 8kor ment el. Azt mondta, hogy majd arra gondol, hogy ottvagyok vele, hogy hallotta a szívemet verni..:)

Most azon gondolkodok, hogy ő vajon alszik e már és tud e nyugodtan. Remélem igen.

KÖszi a válaszokat és bocsi, hogy ilyen sokat írtam a tegnapról, de jó érzés kíírni magaból..:)

2010. júl. 17. 00:09
 15/15 anonim ***** válasza:
Tök jó, hogy Happy End el végzödött. :D
2010. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!