Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Barátnőmnek alvászavarai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőmnek alvászavarai vannak és ma nálam alszik. Mit tegyek? (lent. )

Figyelt kérdés

A barátnőm jár pszihológushoz ezzel a dologgal. Nehezen alszik el. legtöbbször csak teljes lámpafénynél tud elaludni tv mellett. Beképzel magának dolgokat, nagyon fél. MIndig kémleli a szobát, hogy hol lehet valaki vagy valami. Tényleg rettenetesen fél ha sötétben kell lennie. Kicsit klausztrófóbia is ez, de eléggé összetett. Az orvosa aztmndja, hogy idővel és rengeteg segítséggel majd javulhat és akár teljesen el is múlhat ez. Amúgy amiatt van, mert kiskorában eléggé sok megrázkodtatás érte. És eléggé gyenge természetű, nembírta kezelni a helyzetet és kialakult ez a dolog. A szüli szerencsére változtattak a dolgokon és már minden ismerőse segíti a gyógyulásban.

Na a lényeg:

Valamelyik nap nálam fog aludni, nemlesz itthon senki más, egyedül leszünk a házban. Nagyon aggódok érte, mert hihetetlen csökönyös és kitalálta, hogy ő most miattam el fog aludni sötétben, tv nélkül. Tudom, remélem, hogy a közelségem megnyugtatja majd valamilyen szinten, de mégis az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudnám még jobban nyugtatgatni, hogy biztonságban érezze magát. Hogyan tudnám elterelni a figyelmét a sötétről? Miket mondjak neki, amik megnyugtatják, majd mikor alváshoz közeledünk? Magamhoz öleljem, ugye? Hogyan? Hogy lássa a szobát, hogy nincs ott semmi, vagy az én arcomat lássa, vagy hogyan?

És miket mondogathatnék neki? Mert ilyenekben nem vagyok túl kreatív.

5 hónapja vagyunk együtt. Szex még nem!!

én: 16/F ő: 15/L


2010. júl. 13. 10:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti h húzd magadhoz közöld vele, hogy szereted, meg megvéded. Talán a tévét is bekapcsolva hagyhatod, de ha a te szobádba lesztek és vannak növények, azokat rakd addig ki mert a sötétbe furák, meg néhány dolgot, amit tényleg sötétbe el lehetne nézni bárminek tűnntess el. A legjobban úgy tudod magadhoz ölelni, hogy féloldalt fekszel és jól átkarolod, hogy hallja a szívverésed. Az tényleg megnyúgtató. Jah és az ablakok, ha függönyösek jól húzd el.
2010. júl. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha összeölelkezve alszotok el (mondjuk ilyen melegben nem lesz annyira kellemes), akkor nem lesz baj. Az emberek általában csak egyedül félnek, ha van velük valaki akkor nem. De simogathatod is és suttoghatod a fülébe, hogy nagyon szereted.
2010. júl. 13. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
sztem menni fog hogy megnyugtatod :) puszilgasd az arcát vagy adj neki csókokat és öleld áát :) végre kis aranyosak akik nem egyből cask dugni akarnak :D ritka az ilyesmi mostanság :')
2010. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

hát igen...mi szeretjük egymást nagyon...tényleg nem csak azt akarjuk. Várunk vele inkább, hogy tényleg jó legyen...:)

Kööszi a válaszokat, de még írhattok nyugodtan...

Am. a kérdésben roszul írtam, mert nem ma alszik itt, bocsi.

2010. júl. 13. 11:05
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Hú régen én is ilyen voltam. 15 éves korom körül nőttem ki belőle bár én nem jártam orvoshoz de én is rettegtem este a sötétben, sőt még néha nappal is ha egyedül voltam otthon.
2010. júl. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
A másik amitől érlek, hogy rémálmai lesznek. Olyan hetente egyszer szokott lenni. Ilyenkor az álomra nem emlékszik, csak arra, hogy rossz volt. Mindig síkítozik, kapálózik. A szülei mesélték, hogy nehéz ilyenkor felébreszteni. HA rémálmai lesznek nemtudom mt tudnák csinálni.
2010. júl. 13. 11:19
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan édes vagy,hogy így aggódsz érte:).Mellettd biztos nem fog félni.
2010. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

na tessék de ritka az ilyen pasi!!:)

mindenek ilyennek kéne lennie.

szerintem ha rosszat álmodik simogasd meg próbáld felkelteni..esetleg ha máshogy nem megy rázogasd meg hidd el örülni fog ha netán rosszat álmodna h végre felébredt, és ráadásul téged lát meg először:):)

2010. júl. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

de miket tudnék neki még mondani?

aggódok...mert azthiszi, hogy emiatt ő gyenge, hogy emiatt fogom majd eldobni magamtól és nemtudom mivel nyugtathatnám meg. attól félek esetleg megpróbálja elrejteni a félelmeit és rossz emlék marad számra az este. de én szeretném ha nem félne. szeretném ha tudná, hogy emiatt nem nézem le. mivel tudnám majd még nuygtatgatni?

2010. júl. 13. 14:00
 10/15 anonim ***** válasza:
Én is csak tv mellett merek elaludni, félek a sötétben egyedül. De ha mellettem van egy fiú, akkor meg semmi bajom nincs, simán alszok. Nem lehet, hogy a barátnőd is jobban lesz, ha mellette leszel? Próbáld megnyugtatni, hogy te megvéded, nincs mitől félnie. Az összeölelkezős alvás is jó ötlet, csak nagyon meleg van és én pl soha nem tudtam úgy elaludni. Dehát próbáljátok ki. Ha rosszakat álmodik, akkor meg vagy felébreszted vhogy, vagy hagyod míg befejezi, ezt neked kell eldöntened.
2010. júl. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!