Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalók miért tartják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalók miért tartják többre magukat a tsiztességesebb, erkölcsösebb embereknél?

Figyelt kérdés

Én korábban fórumokon olvastam csak, de manapság a való életben tapasztalom hogy a hűtleneknek egyre nagyobb az arcuk.ha kitudódik hogy mit csináltak akkor a következő a helyzet:kikérik maguknak hogy beszédtéma legyen mert úgye hol van a megcsalás attól az "aljasságtól" hogy valaki ezt gennyes dolognak titulálja. azaz attól lesz probléma a probléma ha valaki annak nevezi. tehát pl a fekália is csak attól lesz büdös ha valaki fintorogni kezd mellette.

Némelyik viszont odáig megy hogy lazán lehet vele erről beszélni és tök magabiztosan magyarázza hogy aki helyteleníti a megcsalást az tapasztalatlan kiscserkész aki burokban él és nem tudja milyen az élet. mely körülmények kényszerítik az embert a félrelépésre....sőt az erkölcsösebb emberek a szerencsések mert nem esnek kísértésbe (tehát az kilőve hogy a leszólt tisztességes embereknek talán tartásuk, gerincük van vele szemben)



2015. aug. 27. 00:02
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

egyébként nehéz feladat elé állítasz mert elég sajátságos értékrendszered lehet.

írod hogy a megcsalás valamikor tisztességtelen. és mikor tisztességes dolog?????...ez nem hagy nyugodni.


én feltettem egy kérdést de tőled nem kaptam választ csak kb annyit hogy ráfoghatjuk hogy a megcsalás "kb nem szép dolog" de hogy én mégis mit képzelek magamról.

arra válaszolj hogy többek e a megcsaló emberek(egyéb lehetséges tulajdonságaikat a kedvedért nem firtatom) azoknál akik nem csalják meg a párjukat??? a két csoportot vegytisztán szemléld mert kinézek belőled egy olyan érvelést hogy "van olyan háborús bűnös aki nem lépett félre de szomszéd Józsi viszont csak hűtlen volt nem tömeggyilkos"

hűtlen>hűséges, vagy hűséges>hűtlen

2015. aug. 27. 23:29
 12/27 anonim ***** válasza:

Pedig az a helyzet, hogy az össznépi adócsalás sokkal nagyobb kárt okoz a társadalmunkban, mint az össznépi megcsalás.


Bizony, nem mindig rossz a megcsalás: Nézz utána mit írnak a pszichológusok a megcsalásról: hogy többnyire problémára utal, de gyakran kimondottan hasznos a kapcsolat szempontjából.


Az összehasonlításodat értelmetlennek látom, mert egy kiragadott nem túl nagy jelentőségű eset miatt akarsz embereket általánosságban sorba állítani. Azt feltételezed, hogy van olyan, hogy két ember tök ugyanolyan, csak a megcsalásban különböznek. Na, ilyen nincs. Példának okáért van olyan összefüggés, hogy minél magasabb beosztású egy nő, minél többet keres, annál nagyobb eséllyel csal. Ennek alapján mondhatnám azt is, hogy a csaló nők jobb adófizetők, ergo hasznosabb tagjai a társadalomnak. Vagyis kapásból bukik a relációs egyenleted.

2015. aug. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

ki az adócsaló aki nem ad számlát vagy aki nem kér számlát???? felyik fél vezeti illetve manipulálja a könyvelést????hm????

éppen rád igaz az amivel engem degradálsz. nincs két egyforma ember? oké! az hogy az egyiknek erénye hogy hűséges a másiknak hátránya hogy hűtlen máris egy dolog miszerint nem egyformák .....te azzal vádolsz hogy nem veszem figyelembe az egyéb tulajdonságaikat ugyanakkor magad automatikusan felruházod a hűséges embereket valami rosszal(mert tuti frankó hogy ha nem ezt akkor más rosszat elkövetnek) azért hogy "visszahozd a meccsbe" a hűtleneket vagyis te elfogultabb vagy mint én

2015. aug. 27. 23:54
 14/27 anonim ***** válasza:

Fogalmam sincs miről beszélsz. Hol ruháztam fel bármilyen egyéb tulajdonsággal a hűséges embereket?


Adóelkerülés kapcsán tökmindegy ki könyvel, te fele annyit fizetsz mint számlával piaci viszonyok között, ő meg nem fizeti be azt a pénzt adóként, amit nagyrészt tőled meg sem kapott. Ehhez igencsak kellettél te is és élvezed az adóelkerülés hasznát. Te tényleg elhárítasz magadtól minden felelősséget?

2015. aug. 28. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Arnyalatok itt is vannak. Nem beszelni rola a problema elfedese, elturese. Ezt sajnos megteszi a tarsadalom es az emberek onvedelembol is. Szegyen is, csalodas is...ezert is hallgatnak. Akik buszkek ra, es hirdetik es még a parjuk ezt el is turi vagy a kornyezetuk ezekrol nem szol a megcsalt felnek, na ott nem csak egy, de minimum sok embernek hianyzik az erkolcsi erzeke. Es jonnek az arnyalatok, mint a megcsalas soha nem jogos, de megis megtortenik es nem mindig olyan egyertelmu, hogy pontosan mi vezetett odaig. Igaz ezekben az esetekben az, amit te irtal, "lazan beszel; aki helyteleniti az kiscserkesz" fel se merul. Ennel sokkal bonyolultabb az elet es az emberi erzelmek.
2015. aug. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"szerintem egyszerűen károsabb a társadalomra az a szemlélet, amit te kérdező képviselsz, mint a megcsalás. Már a kérdésedet is úgy teszed fel, hogy magadat erkölcsösebb, tisztességesebb embernek minősíted. Csak úgy, általában. Mit teszel te le és az asztalra és mit tesz le a másik, összességében? "


Ébresztő!

Az egyik jellem nem árt másoknak, mert nem teszi meg velük, amit magának nem akarna.

A másik jellem pedig elég komolyan árt másoknak, köztük azoknak a legjobban, akik hozzá legközelebb állnak és a legkevésbé érdemlik ezt tőle.

2015. aug. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

" minél magasabb beosztású egy nő, minél többet keres, annál nagyobb eséllyel csal. Ennek alapján mondhatnám azt is, hogy a csaló nők jobb adófizetők"


Most írod, hogy csal. Akkor ha valaki elcsalja az adót, mitől is jobb adófizető annál, aki nem csalja el??...

2015. aug. 29. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A hasonlatban a 'nem ad számlát' korrelál a megcsalással, a a 'nem kap számlát' korrelál a megcsalttal.
2015. aug. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

17: Megcsalásról van szó, tehát, hogy egyértelmű legyen:


A magas beosztású, magasabb fizetésű nők nagyobb eséllyel csalják meg a párjukat.


Vagyis lehet, hogy a csalfa nők jobb adófizetők lévén hasznosabb tagjai a társadalomnak.


Ezt amúgy nem az ujjamból szoptam, csinálnak ilyen kutatásokat. Azt akartam illusztrálni, hogy a kérdező mekkora logikai bakugrást követ el, amikor azt írja, hogy a csalfaságból következik, hogy általában is haszontalanabb az illető ember.

2015. aug. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
16: már hogy a fenébe ne lenne ártalmas egy ítélkező jellem. Egy ítélkező, fekáliázó emberrel nehéz együttműködni. A társadalom alapja az együttműködés lenne. Ez az ami szerintem látványosan jobban megy nyugaton.
2015. aug. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!