Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A megcsalás pszichológiája,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A megcsalás pszichológiája, ki a hibás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A fenti kérdést inkább amolyan közvélemény kutatásként írtam ki, konkrétumok nélkül. Azt szeretném tudni, hogy szerintetek megbocsáthatatlan dolog-e a félrelépés, vagy létezhet olyan szituáció, amikor nem feltétlenül a félrelépő a hibás? Esetleg szerintetek a harmadik fél mindennek az okozója? Vagy netalán az, akit megcsaltak?

Véleményetek szerint a három "főszereplő" közül ki milyen arányban sáros?

A nők tényleg mindig egymás ellen fordulnak? ("Az a k...a elcsábította a férjemet!" VAGY "Az a gonosz házisárkány a markában tartja szegény férfit!")

Ha pedig egy nő lépett félre és két férfi van a képben, akkor ők kit hibáztatnak elsősorban? Esetleg a nőkhöz hasonlóan a férfiak is egymást hibáztatják, vagy inkább a nőt?



2013. szept. 24. 19:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%
Egyet mondok:Mindenki hibas...a megcsalo is mert felrelepett,a megcsalt is mert okot adott a megcsalasra,es az akivel megcsalta a parjat az is hibas mert belement a dologba...
2013. szept. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megbocsáthatatlan, és mindig a félrelépő fél a nagyobb részben hibás. Kb. így: 2/4 rész - félrelépő fél, 1/4- szerető, és 1/4 a kapcsolat másik résztvevője. De ebben is lehetnek eltérések.
2013. szept. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Lehet nincs igazam, de szerintem ha nő lép félre a férfi rá van kiakadva leginkább, nem a harmadik félre(jogosan). Ha egy férfi lép félre, akkor a nő pedig a harmadik félre, a másik nőre haragszik meg(amiben nincs sok logika).

Én pedig úgy gondolom, hogy ha a barátom, akiben megbízom, és állítólag szeretjük egymást, megcsalna, akkor rá akadnék ki nyilván, hiszen hatalmas csalódást okozna, nekem a másik csajhoz semmi közöm, nem vele élek együtt, nem őt szeretem, nem ő tartozna nekem hűséggel elvileg.

A megcsalást pedig minden téren elítélem. Ha rossz a kapcsolat, akkor ki kell lépni vagy megpróbálni változtatni. Ehhez akaraterő és tudatosság, elszántság kell, de így tisztességes.

2013. szept. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A párom igazán csodálatos ember, szóval ha a jövőben ilyesmi történne, egyrészt nagyon nagyot csalódnék benne, másrészt magamban nem kevésbé...A harmadik felet maximum akkor hibáztatnám, ha nagyon jól tudná, hogy foglalt férfival van dolga, és annak ellenére ostromolná a páromat (én sosem tennék ilyet egy nő társammal sem, pedig lett volna már rá lehetőségem).

Azt nem tudom, hogy reagálnék egy megcsalásra, jelenleg nem tudom elképzelni, hogy egyből szakítanék.

25/N

2013. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem (pszichologiai alapon plane) egyik fel sem hibas. A megcsalas hormonokkal / erzelmekkel kezdodik, amiket lehet ugyan kezelni, de nagyon nehez. Talan csak a tibeti szerezetesek vannak az erzelemkezelesnek azon a szintjen, ahol ez mar nem okozhat problemat.


Szemely szerint en az erzelmi hutlenseget sokkal sulyosabbnak erzem, mint a testi (fizikai) hutlenseget.


Es igen, en is erdeklodom a pszichologia irant :)

2013. szept. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ha a 3. fél is tudja,akkor ő is.

Amúgy a megcsaló,mert ha baja van,akkor nyissa ki a száját,ha más nem azért,hogy szakítson.

2013. szept. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok: nem emeltem ki, de a mondandóm szigorúan fizikai megcsalásra vonatkozott. Ha érzelmileg távolodnánk el egymástól, akkor nyilván nem lenne értelme folytatni a kapcsolatot, nem a büszkeségem miatt, de ha mást szeretne, nem akarnám már magam mellett tudni a páromat (túlságosan fájna).
2013. szept. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%

A megcsaló és a szerető egyaránt hibásak. Akit megcsaltak, az nem tehet róla, úgyhogy ő nem hibás. Ha nem adott meg mindent a párjának és azért lépett félre az illető, akkor sem a megcsalt hibája, mert a megcsalónak előbb szakítania kellett volna vele, és utána keresni egy másik párt, úgy lett volna tisztességes. A problémákat meg kell beszélni és lehetőleg meg kell oldani, ha meg nem lehet őket megoldani, akkor tovább kell lépni. Az nem megoldás, hogy tettetjük, hogy minden rendben van, közben meg félrekefélünk!


A kérdés másik feléhez: én nő vagyok és szerencsére még soha nem csaltak meg, de ha megtörténne, én a páromat jobban hibáztatnám, mint a másik nőt az biztos, hiszen végül is ő az aki megcsalt engem! A párom az, aki azt mondja, hogy szeret és azt ígéri, hogy hűséges lesz, tehát én benne bízok elsősorban. Ha megcsal, azzal kijátssza a bizalmamat, és az jobban fáj, mint az, hogy egy vadidegen nő rosszat tett nekem azzal, hogy elcsábította a barátomat. Persze más a helyzet, ha mondjuk a legjobb barátnőmmel csalna meg a párom, akkor mindkettőt egyforma mértékben hibáztatnám a dologért.


27/N

2013. szept. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
40%
Szerintem leginkább a megcsaló a hibás hiszen senki nem tart fegyvert a fejéhez ő akarja igy.. persze valamenyi köze biztos van a dologhoz a párjának is de ez nem jogositja fel a megcsalot h mást vigyen ágyba.. a hármadik személy pedig iagzábol talán nem is huibás hiszen nem neki kell gondolkoznia.. nem neki van párja.. és nem fogadott hűséget.. akkor hibás ha baráti kapcsolatban van a megcsalttal
2013. szept. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elsősorban a megcsaló a hibás,mert ő veri át a párját.A harmadik fél kérdéses számomra,ez attól függ,hogy tudja-e,hogy van párja a megcsalónak stb.Ha netán ismerős,az a legrosszabb.
2013. szept. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!