Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha egy férfi a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi a kapcsolat elején több nővel csalta meg a barátnőjét, utólag - 2 év után - érdemes bevallani az őszinteség miatt, vagy jobb hallgatni róla?

Figyelt kérdés

A párkapcsolat elején, az első hetekben kissé elmérgesedett a helyzet. Mire a férfi úgy állt bosszút, hogy hétvégén a buliból felvitt magához egy nőt (még nem éltek együtt a barátnőjével), és lefeküdt vele. Következő héten lefeküdt az exbarátnőjével, majd egy női ismerősével, akivel a mai napig jóban van, és ismeri ezt a nőt a párja is.


Telt-múlt az idő, és végül egy szeretetteljes, boldog párkapcsolat lett abból, ami döcögősen indult. Voltak viták, de a férfinak már eszébe sem jutott más nőhöz menni. Amiért viszont most elgondolkodhat azon, hogy esetleg bevallja a kapcsolat eleji félrelépéseket: megfordult a fejében, hogy eljegyzi a barátnőjét, de kissé még lelkiismeret furdalása van, ami mostanában éledt ujjá benne, hogy érzekenyebb emberré vált.


Mit kellene tennie?


2020. nov. 27. 02:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%
Mert te meg úgy írtad, mintha a világ legtermészetesebb dolga lett volna, hogy a papád félrekúrelt, és mintha csak egy kellemes kis emléket mesélt volna el neked, hogy "látod kisfiam, így is lehet, profin titkolom 40 éve, és csodálatos életünk van". Nem nevezném iszonyú jó házasságnak azt, ami hazugságon alapul, de hát kinek mi. A papádnak nem volt egy felszabadult pillanata 40 éve, ebben biztos vagyok, már csak azért is, mert akkor nem mondta volna el neked most. Én nem akarnék úgy élni évtizedekig, hogy minden percben ott van bennem az, amit csináltam. A kérdezőt se bíztassuk erre szerintem. Pláne, hogy már most is érzi, hogy el kéne mondania. Ez nem lesz jobb.
2020. nov. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
El kéne mondanod, de fel kell készülni, hogy lehet emiatt vége lesz mindennek. Az én nagypapám is megcsalta a mamámat még valamikor a házasságuk elején, de bevallotta, mert bűntudata volt és a mamám élete végéig haragudott rá. Szó szerint csak a távolság volt köztük...
2020. nov. 27. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
76%

Csak a sajtát lelkiismeretedet bántja a mostani helyzet. Elmondani nincs értelme, csak belegázolnál az önbecsülésébe, megaláznád vele.

Ha nem tudsz együtt élni a tudattal, akkor szakíts.

2020. nov. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
11. Voltál már megcsaló fél? Ha nem, akkor honnan tudod hogy érez MINDEN megcsaló ember?
2020. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Én általában az igazság és az őszinteség pártján állok, de ebben a helyzetben nem szeretném tudni az igazságot. Ha tényleg nem tervezed a jövőben megcsalni és nem szeretnéd elveszíteni, szerintem fölösleges kitálalni.

Ha nekem adná ezt elő a párom, mindegy, hogy 2, 5, vagy 10 éve történt szakítanék. Egyrészt, mert soha többet nem tudnék megbízni benne, másrészt, mert meginogna bennem minden, amit róla, illetve a kapcsolatunkról hittem, megalázva és átverve érezném magam. Főleg mert az egyik ideiglenes ágybetétet ismerem is.

Én inkább élnék egy olyan kapcsolatban, amiben a legelején ez megtörtént, de én nem tudom, így boldog vagyok, mint, hogy el kelljen dobni egy jól működő kapcsolatot.

Ha folyamatos megcsalásról lenne szó, más lenne a leányzó fekvése. De itt úgy fest a kérdező tanult a dologból és azóta hűséges és boldog a kapcsolat. Ha a jövőben is bütyköt köt a farka végére és a korábbi ballépéseit megtartja magának, akkor a lány soha nem tudja még és akár egy kiegyensúlyozott házasság is lehet a dologból. Itt a hallgatással szerintem mindenki nyer.

2020. nov. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
84%
Ha mondjuk kiderülne így 13 év után h a férjem megcsalt a kapcsolatunk elején, nem tartom kizártnak h még válás is lenne belőle. Hogy miért? Az árulás az árulás akármennyi idő telt el, nem valószínű h túl tudnám tenni magam rajta. Inkább hallgasson róla, mert azt a terhet nem tudnám cipelni h megcsalt, inkább letenném...
2020. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

#13


Ebben az esetben inkább jobb nem elmondani. El van döntve.


Köszönöm a válaszokat.

2020. nov. 27. 22:08
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

Tudok cáfolni: a férjem mindent tud rólam. Az összes olyan dolgot, ami miatt szégyellem magam (onnantól, hogy voltam egyszer egy kapcsolatban harmadik, odáig, hogy gyerek koromban véletlenül megkarcoltam a szomszéd kocsiját). Mindent, tényleg mindent tudunk egymásról. Én is tudom az összes részletét az előző házasságának, a válásának, a gyerekkorának. Mindig mindent elmondunk egymásnak. Még azt is tudtam, hogy volt egy nő évekkel ezelőtt, aki szimpatikus volt neki, de nem csalt meg, lerendezte magában a dolgokat. Mit ad isten, most nekem volt valaki, aki kísértés volt, de nem csaltam meg, én is túljutottam rajta, erről is tud. Persze voltak veszekedések, de mivel mindig 100%-os az őszinteség, így minden este nyugodtan fekszünk le, mert megbízunk egymásban.


Ha valamelyik félnek nyomja a lelkét egy ilyen horderejű dolog, kérdem én, nyugodtan fekszik le a másik mellé? Fel van rá készülve, hogy a következő 50 évben is képes lenne erre? Nyilvánvaló, hogy bűntudata van a férfinak.


Szerintem az lenne a fair, ha elmondaná, ezzel megadva az esélyt a lánynak, hogy ő dönthessen. Nem valószínű, hogy évekkel ezelőtt történt botlás miatt szakítás lenne, de ha az is lesz, legalább tiszta a lelkiismerete, és nem nyomorítja meg magát lelkileg a következő x évre amíg a házasság tart.

2020. nov. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem mondjuk el. Ha bármilyen úton-módon ki is derülne, a végletekig tagadni kell!

Ha eddig nem nyomta a lelked, ezután sem fogja, akkor inkább hallgass.

2020. dec. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!