Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha egy férfi a kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha egy férfi a kapcsolat elején több nővel csalta meg a barátnőjét, utólag - 2 év után - érdemes bevallani az őszinteség miatt, vagy jobb hallgatni róla?

Figyelt kérdés

A párkapcsolat elején, az első hetekben kissé elmérgesedett a helyzet. Mire a férfi úgy állt bosszút, hogy hétvégén a buliból felvitt magához egy nőt (még nem éltek együtt a barátnőjével), és lefeküdt vele. Következő héten lefeküdt az exbarátnőjével, majd egy női ismerősével, akivel a mai napig jóban van, és ismeri ezt a nőt a párja is.


Telt-múlt az idő, és végül egy szeretetteljes, boldog párkapcsolat lett abból, ami döcögősen indult. Voltak viták, de a férfinak már eszébe sem jutott más nőhöz menni. Amiért viszont most elgondolkodhat azon, hogy esetleg bevallja a kapcsolat eleji félrelépéseket: megfordult a fejében, hogy eljegyzi a barátnőjét, de kissé még lelkiismeret furdalása van, ami mostanában éledt ujjá benne, hogy érzekenyebb emberré vált.


Mit kellene tennie?


2020. nov. 27. 02:11
A kérdező szavazást indított:
Mondja el, hogy hűtlen volt.
Inkább titkolja vagy 20 évig, utána már nem számít a dolog.
Soha ne mondja el, tartsa meg a titkot.
38 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
60%
Olvastam erről neves pszichológusok véleményét, Popper Péter vagy valaki hasonló mondta, hogy NE! Minek??? Csak átrakod a csomagod terhét az ő vállára, hogy megkönnyebbülhessen a lelkiismereted, de értelme semmi. Sőt, nagyon is ronthat a kialakult bizalmi viszonyon.
2020. nov. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
76%

Popper Péter, mint neves pszichológus... egy ripacs, aki fene mód hangzatosan azt tálalja, amit a többség hallani szeretne. Akkor is, ha az baromság.

Jelen esetben az "érvelése" tipikus hárítás. Sőt... valamilyen szinten áldozathibáztatás. Állítsuk be úgy, hogy igazából miatta maradunk titkolózó hazugok, tituláljuk a hazugságot jónak, az őszinteséget meg önzőségnek.

Hát a nagy francokat.

Igen, az a tisztességes, ha elmondod. Elvégre mindeddig hazugságban élt/él. Lehet, hogy lesz némi összezördülés, de a te lelkiismereted is tiszta lesz, és ő sem az átvert liba szerepét fogja játszani.

2020. nov. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is jobb, ha tisztázod. Milyen eljegyzés, házasság az, amiben egy terhet, egy hazugságot cipelsz magadon, a párodat pedig átvered, egy álomvilágban tartod?
2020. nov. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Egy igazi hímringyó. Dugott össze-vissza. Nem szeretnék egy ilyennel komolyabb kapcsolatban lenni. Egy nemi beteg telep.
2020. nov. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Tehát miközben hétköznap a friss barátnőjével találkozgatott hétvégeken meg mindig mást dugott az teljesen normális nem bevallandó bűn. Okádék ez a mai társadalom.
2020. nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
31%
Ne mondd el. Ez egyértelmű. Papám is pár éve 84 évesen mondta el nekem, a fiú unokájának, hogy a 40-es éveiben párszor megcsalta mamát. Közben meg iszonyú jó házasságuk volt/van, felneveltek szeretetben normális felnőtté 2 gyereket. Most voltak házasok 63 éve és támogatják egymást. Tipik az a pár, ahol ha meghal az egyikük, a másik is utána fog halni. De hát semmi sem tökéletes, kár azt képzelegni bárkinek is.
2020. nov. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
88%
6oskám, a nagypapád nem véletlenül osztotta meg veled a kis titkát így közel a halálhoz. Ezer százalék, hogy egész életében nyomta a lelkét és lelkiismeret furdalása volt, alig várta, hogy legyen bátorsága végre elmondani valakinek, hogy megkönnyebbüljön.
2020. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom 6os, nekem a nagyszüleim mindig azt tanították, hogy legyek őszinte a másikkal, ez az alapja. Nem tudnának úgy lefeküdni egymás mellé, hogy titkolnivalójuk van. És szerintem ez lenne a normál reakció, hogy nyomja a lelkünket, sajnáljuk, lelkiismeretfurdalásunk van..
2020. nov. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
7. Oké. És? Ezt most úgy írtad, mintha ezt én vagy más aki olvasta ne tudtuk volna.
2020. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
8. Mindenkinek vannak az életében olyan titkok, amiket soha senkinek nem mond el a környezetében. Se család, se barátok, se senki. Én most az anonimitás miatt elmondok neked egyet: Néha a csapba szoktam pisilni. Tessék. De ezt soha senki nem fogja megtudni aki ismer és ez így van jól. Neked és mindenkinek vannak ilyen titkai, gondolatai, kinek kisebb, kinek nagyobb, amiket soha senkinek nem mond el.
2020. nov. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!