Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ha valakit megcsalt a párja,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit megcsalt a párja, nem érzi úgy hogy utána bosszúból ő is megteszi? Vagy ez gyerekes hülyeség?

Figyelt kérdés
Nekem az első gondolatom a szakítás lenne, de nagyon sokan együtt vannak megcsalás után is.
2020. okt. 7. 18:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

9# jól van nem értetlenkedek 😄

10# akkor az egyértelmű volt

2020. okt. 7. 18:23
 12/18 anonim ***** válasza:

Úgy nem érdemes benne maradni a kapcsolatban, hogy bosszúvágy van benned. Nem korrekt cselekedet a megcsalas, de ha már a csaló fél nem lebukik, hanem egyből eléd áll és a szemedbe mondja, hogy mit tett, onnantól együtt érdemes felnőtt emberek módjára eldonteni, hogyan tovább.

Lehet én vagyok a madár, de én úgy vagyok vele, hogy mindenki hibazhat 1x. Én bocsátottam meg megcsalast és nagyon nehéz volt tovább lépni, újra építeni a bizalmat. De ez igazából arról szól, hogy te el tudod-e hinni magadról a későbbiekben, hogy igenis elég jó vagy és azért akar veled maradni a "hibás" fél.

A szex és a szeretet nem jár együtt. Ha valaki "csak" testileg csal meg, és egyszeri hiba, elgyengules és tanul a fél a hibájából és többet nem teszi meg, akkor szerintem érdemes dolgozni a dolgon. Sok ember ténylegesen azt hiszi, nem csalja a párját, de másnak megnyilik, csetel, flörtöl, udvarol. Tetlegessegig nem fajul, de érzelmileg igenis megcsalja a másikat. A mai világban ez igen jellemző, mégsem veszi senki megcsalasnak. Szóval ez hozzaallas kérdése.


Mindenkinek más a véleménye, az emberek többsége nem bocsajtana meg ilyet, mert a buszkeseguk fontosabb, és ez is érthető valahol.


De ha igazán szeretsz valakit és bízol benne, őszintén eléd áll, nem titkolozik, akkor nem kizárt, hogy működhet a kapcsolat. Én ezt tapasztaltam és nem bántam meg, hogy benne maradtam. Biztosan tudom, hogy azóta nem csinált semmit, és ennek már 5-6 éve.


A kérdésre válaszolva röviden, nem, nem fordult meg a fejemben a bosszú. Ha megfordult volna, inkább lépek, mert ha szeretem, bosszúból sem csalom meg. Annak a kapcsolatnak úgy semmi értelme.

2020. okt. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm 12-es.Igazad úgy nem lett volna értelme benne maradni a kapcsolatban. De honnan lehet tudni hogy érzelmek nem voltak, hogy csak egyszeri dolog, vagy hónapok óta tart? Persze bizalom... De ha egyszer meginog.
2020. okt. 7. 18:38
 14/18 anonim ***** válasza:

Első kapcsolatom, tini voltam még. Más volt az ertekrendem. Emlékszem, hogy nagyon fájt. Ettől féltem mindigis. Hogy történjen bármi, csak soha ne csaljanak meg. Gondolhatod... Rettentően nehéz volt, szakítani akartam, de nem hagyta, igyekezett, bizonyított. Így néhány hónap alatt helyreallt a dolog kettőnk közt, évekig pedig eszembe sem jutott, nagyon jó kapcsolatunk lett.

Tavaly olvastam egy beszélgetését, amiben rólunk volt szó és abban említette, hogy a kapcsolat elején volt egy ilyen esete, de azóta eszébe sem jutott volna megcsalnia újra. Nem szoktam csekkolni a beszélgetéseit egyébként, de az most mindegy, hogy ez a beszélgetés hogy jutott el hozzám. :D a lényeg az, hogy nem tudta, hogy én ezt olvasni fogom, tehát biztos, hogy nem azért írta ezt.

Meg egyébként a viselkedése sem arra utalt az évek alatt, hogy okom lenne aggódni.

Ez még a kapcsolat nagyon elején történt, nehezen csiszolodtunk össze, gyerekesek voltunk, sok volt a vita, stb. A megcsalas körülményeit csak évekkel később kérdeztem meg, amikor valahogy ilyen dolgokról beszélgettünk. Elmeselte, hát érdekes, nem az a tipik azért csalt meg, mert milyen jó parti volt a másik, vagy feltétlen másra vágyott volna. Mindegy már igazából, akárhogy is volt, ez már a múlt.

2020. okt. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

14#

Örülök hogy így túl tudtatok lépni ezen. 😊

2020. okt. 7. 18:55
 16/18 anonim ***** válasza:
72%

Engem nem csaltak meg, én sem csaltam, de gondolkodtam már ezen. Ha megcsalna a párom, míg én teljesen hűséges vagyok hozzá, az nagy törés lenne, és ha 3 pasi farkára ugranék rá ezután "bosszúból", akkor is az lenne az eszemben, hogy ő ezt megtette a hátam mögött, míg nekem ez eszembe sem jutott volna.

Szóval szerintem nem tudnék túllenni rajta, max úgy tudom elképzelni a helyzetet, hogy (ha egyáltalán megbánta és maradni akar és csak egyszeri volt!) kínlódnék a helyzettel hetekig/hónapokig, aztán előállnék azzal amikor már kezdek túllépni rajta, hogy oké akkor most átmegyek egy pasihoz, de nem bosszúból, hanem kiegyenlítésképpen.

2020. okt. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
73%
Igen, gyerekes, de sokan megcsinálják főleg a magukat komoly, ambiciózus embernek tekintők.
2020. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Utana benned lesz a kisordog, hogy akkor te fel vagy jogositva erre. Ugy is ellent tudsz allni a kisertesnek?
2020. okt. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!