Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az első párom csúnyán átvert,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első párom csúnyán átvert, hülyített és megcsalt. Lehet, hogy most tudtam neki megbocsátani?

Figyelt kérdés

Az első barátomba hihetetlenül szerelmes voltam. Majdnem két éves volt a kapcsolatunk, összeomlottam amikor kiderültek róla dolgok. Többször meg is csalt, amit a szakításkor be is vallott. Sokáig próbált visszaszerezni, de nem tudtam rá sem nézni.

Elment külföldre, közben nekem lett másik kapcsolatom.

Hét éve nem láttam, nem is nagyon hallottam róla.

Mit az Isten, meglattam az utcán. Megállított pár szóra, ki derült hogy a környéken lakik.

Egész nap ezen agyaltam. Már nem érzem azt a dühöt amit akkor éreztem. Legszomjam és sírógörcseim vannak.

Én akkor azt lezártam magamban, és képes voltam újra szeretni. Nagyon jó a jelenlegi kapcsolatom, szerencsésnek mindhatom magam.

De mi történik most velem? Hirtelen érzek egy megbocsátást felé, és egyre több emlék jut eszembe. Mind szép és jó emlék. Amikor megláttam, örömöt éreztem. Mint egy rég nem látott barátot, jó lett volna megölelni, de nem akartam érezni a közelségét.

Mi a véleményetek?



2020. júl. 14. 08:42
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Olvasni kell tudni a sorok között. Aki számomra semleges ember, annál nincsenek ezek az érzések, sem semmi-idegen.
2020. júl. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10 *Ne neki bocsáss meg, hanem magadnak, hogy tovább tudj lépni,


Ez egy ostoba ezos szöveg. Ami jellemzően megmutatja, hogy azt sem tudják, hogy mi a megbocsájtás, és mire való, hogy kell használni.


Az ember megbocsájthat magának-csak éppen nem ér vele el semmit. A kötelékek maradnak. Mert nem magának kell megbocsájtani egy embernek, hanem akivel kapcsolatban van egy adott dolog és kötelék.

2020. júl. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Megbocsájtás jó, de ne akard ölelegetni azt, aki elárult. Zárd le a történetet.
2020. júl. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igazuk van azoknak, akik szerint érzek még valamit. Hogy ne lennének érzéseim, mikor ő volt az első szerelmem?

Most így visszagondolva, nem is értem miért veszekedtem vele akkor. Nem értem, miért engedtem el olyan nehezen. Azt hittem, hogy megáll az élet. Pedig ment tovább minden. Kérdezte, hogy mi újság velem, mondtam, hogy kapcsolatom van, most vettünk kocsit, stb. Ő pedig mondta, hogy nem igazán talált azóta senkit sem akivel boldog lehetett volna.

Akkor amikor megcsalt, azt kívántam, hogy sose találjon egy rendes lányt. Most, amikor látom, hogy azóta nem találta meg a helyét, nagyon elszomorít, hogy ezt kívántam neki.

Én hagytam el, mégis úgy éreztem, hogy vigasztalnom kellene. Azt mondja, hogy tudja, hogy sok éves kapcsolatom van azóta, valakitől mindig is érdeklődött felőlem. Én pedig végig éltem a kis életem, nem is próbáltam meg róla információt szerezni. Főleg mióta a jelenlegi párommal vagyok, meg is feledkeztem róla.


Nagyon megsajnáltam őt, semmit sem vitt véghez amit szeretett volna mellettem. Végül nem nyitott üzletet, nem kezdte el az egyetemet, nem ment el a kedvencei koncertjére, úgy jött le a szavaiból, mintha nélkülem nem lehetett volna ezeket véghezvinni. Nagyon furcsa érzést hagyott bennem, miattam ment félre az élete?

2020. júl. 14. 12:32
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nagyon furcsa érzést hagyott bennem, miattam ment félre az élete?"


Nem miattad. Egyszerűen tisztességtelen gyenge jellem, ezt meg is mutatta a csalásaival.

2020. júl. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Egy lelki fájdalom, mint amilyen a szakítás is, beleivódik a sejtekbe. Nyomot hagy bennük. Ahhoz, hogy az összes sejted lecserélődjön, 7 évnek kell eltelnie. Tehát durván hét évbe telik, mire egy nagy trauma hatása nyomtalanul eltűnik belőled.
2020. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!