Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Az első párom csúnyán átvert,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az első párom csúnyán átvert, hülyített és megcsalt. Lehet, hogy most tudtam neki megbocsátani?

Figyelt kérdés

Az első barátomba hihetetlenül szerelmes voltam. Majdnem két éves volt a kapcsolatunk, összeomlottam amikor kiderültek róla dolgok. Többször meg is csalt, amit a szakításkor be is vallott. Sokáig próbált visszaszerezni, de nem tudtam rá sem nézni.

Elment külföldre, közben nekem lett másik kapcsolatom.

Hét éve nem láttam, nem is nagyon hallottam róla.

Mit az Isten, meglattam az utcán. Megállított pár szóra, ki derült hogy a környéken lakik.

Egész nap ezen agyaltam. Már nem érzem azt a dühöt amit akkor éreztem. Legszomjam és sírógörcseim vannak.

Én akkor azt lezártam magamban, és képes voltam újra szeretni. Nagyon jó a jelenlegi kapcsolatom, szerencsésnek mindhatom magam.

De mi történik most velem? Hirtelen érzek egy megbocsátást felé, és egyre több emlék jut eszembe. Mind szép és jó emlék. Amikor megláttam, örömöt éreztem. Mint egy rég nem látott barátot, jó lett volna megölelni, de nem akartam érezni a közelségét.

Mi a véleményetek?



2020. júl. 14. 08:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

A megbocsátás nagyon jó dolog és sokkal inkább a te érdeked, mint az övé. Tudom, mert mi már régen szakítottunk a volt barátnőmmel, de még mindig gúzsba köt az iránta érzett gyűlölet. Próbálom elengedni, amiket velem tett és továbblépni, de nem megy. Új kapcsolatra esélyem sincs, amíg ez keserít belülről.

Szóval eddig jó, de nem javaslom, hogy új esélyt adj neki. Én azt tapasztaltam az exemnél, hogy amíg számíthat a megbocsátásra, addig semmibe veszi a tettei következményeit. Csak akkor veszi komolyan, ha már visszafordíthatatlan kárt okozott.

2020. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

10 évig voltam együtt az exemmel, született egy kisfiunk, utána amikor visszamentem dolgozni megcsalt, 2x is. Mi szétmentünk, most már (4 év távlatából) megbocsátottam neki. Nagyon jó érzés, szeretem, mint a gyerekem apját és mint embert, szuper ember de én már teljesen tiszta szívvel semmit sem szeretnék tőle és ez az érzés boldogsággal tölt el. A volt apósomékkal heti szinten találkozom, ismerem az exem mostani szerelmét és lekezel a párommal, amikor jön a fiunkért.

Nagyon örülök neki!

2020. júl. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járok én is. 1,5 éve derült ki a férjemről, hogy megcsalt, iszonyatosan hülyített, átvert, durva dolgok történtek. Azóta már el is váltunk hivatalosan is, de én úgy érzem, hogy megbocsátani soha nem fogok tudni igazán és nem tudok neki jót kívánni. De ez nem azt jelenti, hogy forr bennem a gyűlölet, egyszerűen csak undorodom tőle és aa tetteitől és ha eszembe jut, akkor valami olyasmi érzés van bennem, hogy 'ó, hogy dögölnél meg'.


Nem vagyunk egyformák, valaki meg tud bocsátani. De ahogy írták fentebb, a megbocsátás inkább a megbocsátónak fontos. Szerintem az a lényeg, hogy tudd azonosítani és helyén kezelni az érzéseidet.

2020. júl. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

*Mi a véleményetek?


Azt, hogy lelkileg még nyakig benne vagy a történetben.

2020. júl. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Nyakig benne lennék?

Akkor hogy tudom a mostanit szeretni? Vele látom csak a jövőt.

Az exemmel nem tudnám már magam elképzelni.

2020. júl. 14. 09:59
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem vagy benne nyakig, egyszerűen csak nem tudsz vele közömbös lenni, ami normális, hiszen szeretted őt egykor, szerelmesek voltatok, ráadásul ő volt számodra az első. Ha még haragudnál rá a megcsalás miatt, na, akkor lennél benne még nyakig. :D
2020. júl. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
5 Csak elfogadod a jelenlegit. Tiszteled, becsülöd-de ennyi. Teljesen látszik az egész írásodból.
2020. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%

7+ Ha nem lenne a jelenlegi, pár hét ostrom után mi is lenne?:D

Na csapd be magad-látszik az egész írásodból, hogy mi lenne. Sosem tudna így rád hatni. Sajnos a parázs még nálad nem lett hamu.

2020. júl. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
45%
Jaj utolsó, csak azért mert rátört szegény kérdezőre a nosztalgia, máris nem szereti a jelenlegi barátját és a hűtlen exéhez vágyik, aki eszébe sem jutott a véletlen találkozásukig, komolyan ezt szűrted le ebből?
2020. júl. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Minek? Ne neki bocsáss meg, hanem magadnak, hogy tovább tudj lépni, Vannak dolgok amik nem érdemelnek bocsánatot.


Nem zártad le! Csak elfedted. Ha lezártad volna, akkor maximum ignoráló érzés lett volna a részedről a látványát illetően. És amit éreztél nem bocsánat hanem az előző barát idealizált vágy képe, azért bőgtél, mert hazudott, kihasznált, magyarán újra feltépte a látványa a sebeidet, de a mi lett volna ha idealizált kép ott van előtted, hogy ha nem ilyen lett volna hanem olyan.


Engedd el! Minek neked olyan aki csak bánt.

2020. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!