Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Erkölcsi szempontból van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erkölcsi szempontból van felelősségem az alábbi helyzetben? Többi lent.

Figyelt kérdés

Volt egy "kapcsolatom" egy nővel, inkább tekintettem rá közeli ismerősként mint barátnőként, ilyen barátság extrákkal. Megbeszéltük, hogy egyikünk se akar komoly elköteleződést viszont a monogámia mindkettőnknek fontos volt. Viszont egy buliban leitta magát és megcsalt, mivel nem voltak komoly érzéseim iránta ezért ez nem zavar de a megbeszélt monogámiához nem tudta magát tartani ezért nem akartam tovább folytatni úgyhogy külön irányban haladtunk tovább.

Mivel pajzsmirigy problémái vannak én meg szeretem az elővigyázatosságot, fogamzásgátló mellrák gumit is használtunk. Na most az ominózus bulin gumi nélkül sikerült meghúzatnia magát és ahogy a nagykönyvben van írva be is csúszott az a nem várt terhesség.

Az nem kérdés közöttünk, hogy mikor lett terhes. Ennek ellenére elvárást támaszt aziránt, hogy segítsek neki a gyerekben mivel nem akarja elvetetni (ami szerintem szép dolog de nekem ehhez már semmi közöm, mivel nem enyém a gyerek és még a terhesség kiderülése előtt szétmentünk). Nyilván nekem nincs közöm ahhoz a gyerekhez és nem is lesz, mégis számomra fura, hogy van egy alaptalan reménye ezzel kapcsolatban az irányomba.

Udvariasan de határozottan közöltem vele hogy nem fogok vele apásat játszani. Meg akarja tartani a gyereket de nélkülem nyilván nem tudja felnevelni, más gyerekét meg tuti, hogy nem fogom nevelgetni.

Ennél az utolsó beszélgetésünknél a végén már elég sok mindennek elhordott és olyanokat mondott, hogy kihasználtam a bajban pedig otthagytam.

Mivel nem éreztem iránta különösebben semmit a megcsalással nem bántott meg, a nem kívánt terhesség miatt sajnálom de különösebben nem izgat a dolog és tuti nem fogom bevállalni ezt.

Viszont mint külső szemlélőket kérdezem tőletek, hogy szerintetek jogos a felháborodása és tényleg lenne valamiféle erkölcsi kötelessége segíteni őt?

Bocsi ha hosszú lett.



2020. ápr. 14. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ugye, csak egy unatkozó troll vagy? Annyira életszerűtlen minden, amit írtál. Miért akarna bárki is a nyakába varrni egy gyereket egy vadidegennek, mikor a gyereknek van rendes, biológiai apja is?


U.i. mi az a "fogamzásgátló mellrák gumi"?

2020. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Helyesen döntöttél. Ez nem a te dolgod.
2020. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Miféle erkölcsi kötelesség? :D Ő beszél erkölcsről? Keresse a gyerek apját, vele egyezkedjen. Felejtsd el a csajt.
2020. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Ez a nő egy idióta. Megcsal, terhes lesz a ki tudja kitől, majd tőled várja, hogy apukát játssz, holott még csak igazából együtt sem vagytok?:D Hahahaha.

De végre egy pasi, aki nem egy balfax. Ha nem lett volna eszed gumit használni, mert bízol abban, hogy egy felnőtt nő képes normálisan szedni a gyógyszert (ugyanis egyébként a ph. betegség nem befolyásolja a hatékonyságát), akkor bizony a tiéd is lehetne:D

2020. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Nem jogos. Hajkurássza azt, aki megcsinálta. Neked nincs hozzá közöd.
2020. ápr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
te most hülye vagy???! abszolút nincs semmi felelősséged főleg nem erkölcsi szempontból!!! ő volt aki ugymond megcsalt és volt a felelőtlen is ráadásul annak a felelőssége ez aki felcsinálta! ajánlom hogy ezzel a nővel szakíts meg minden kapcsolatot mert egy kígyó!
2020. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Be akart palizni téged, mert pánikba esett, hogy egyedülálló anya lesz. Reménykedett benne, hogy érzel iránta valamit és akkor nem marad egyedül.
2020. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen jogalapja nincs arra, hogy elvárja tőled ezt a dolgot. A kapcsolatotokból ugyanannyi haszna volt, mint neked, szóval nem volt kihasználás, nyílt lapokkal játszottatok. Volt egy megállapodásotok, ezt nem tartotta be. A megállapodás nem valami olyasmi lényegtelen dologról szólt, hogy ne középen nyomja meg a fogkrémes tubust, hanem hogy ne kavarjon mással. Megtette. Nem védekezett. Terhes lett. Nem értem, hol van a történetben a te felelősséged. Mint barát segíthetsz neki ebben-abban, de senkitől nem várható el, hogy felelősséget vállaljon olyasmiért, amihez nincs köze.
2020. ápr. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#1 Nem trollkodom. "fogamzásgátló mellett gumit" bocsi gondolom autokorrekt átírta.

2020. ápr. 14. 16:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan NULLA kötelességed van felé. Egye meg, amit főzött magának, keresse meg a gyerek apját, már ha egyáltalán emlékszik rá, hogy ki az.. Vagy oldja meg egyedül, felnőtt ember. Nyilván könnyebb most neki hárítani a felelősséget, mint szembenéznie azzal, hogy ezt ő cseszte el, de jól teszed, ha nem hat meg és nem veszed magadra. Szép is lenne..

Egyedül a gyereket sajnálom a történetben. Írom ezt nőként.

2020. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!