Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Miért baj, hogy nem tudom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj, hogy nem tudom megbocsájtani a megcsalást?

Figyelt kérdés
Sziasztok, én egy 29 éves nő vagyok. Volt hosszabb kapcsolatom amiben sajnos megcsaltak. Megbocsájtani megbocsájtottam -abban az értelemben, hogy elengedtem a haragot. De nem maradtam kapcsolatban a megcsaló féllel, pedig komoly kapcsolat volt. Én nem tudok sajnos(?) túl lépni egy ilyenen. Viszont megértem, ha valaki másképp áll hozzá, vagy megakarja menteni a házasságát. Barátnőim viszont nem értenek meg engem. Szerintük makacs, és büszke vagyok, és igenis egy pasi nem tehet arról, ha félre megy. Sajnos akarva akaratlanul tör rám a nevetés ilyenkor. Illetve, hogy nem minden fekete és fehér, legyek megbocsájtó, attól még lehet jó ember valaki, hogy megcsal. Oké, legyen jó ember, és elfogadom, ha ők így érzik magukat jól, de ők miért nem értenek meg engem ?
2020. febr. 25. 23:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Vagy lehet ők gondolják jól a dolgot, és nekem is megkellene bocsájtanom ? De ha egyszer nem tudok... És én azt látom ,hogy igazából nem boldogok, pl. egyik feszt a férje telefonját nézegeti...illetve a másiknak a férje elköltözött bukta után, és még a barátnőm könyörög neki, hogy térjen vissza, a gyerekek miatt.
2020. febr. 25. 23:03
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem baj.
2020. febr. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak annak baj, akit kivágsz, mert így elveszti a kényelmi puncit.
2020. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek a magánügye, hogy megbocsájt-e ilyen helyzetben vagy nem. Az exnőmmel sokat vitatkoztunk ezen. Ő a zéró tolerancia elvét vallja hűtlenséggel szemben, én megengedőbb vagyok. Ha engem valaki megcsal, de csak egyszeri és ritka alkalom, és ha azt érzem, hogy megbánta, továbbá hogy valójában engem szeret és engem kíván szexuálisan is, azt esetleg meg tudom bocsájtani. Ha valaki a hátam mögött félrejárna, hülyére venne, és hazudozna nekem, azt nem.


Nyilván az eset megítélése sok tényező függvénye. Nem mindegy, ki csalna meg, kivel, milyen mély és mióta tartó kapcsolat során, hogy derülne ki, milyen körülmények közt történt a dolog. Vannak a düh-megcsalások, amik valami sérelem megtorlását célozzák meg, vannak a baleseti megcsalások (részegen, és/vagy nagyon erős ráhatásnak engedve), vannak az elhanyagolás miatti önbecsülés-korrekciós megcsalások, vannak a nimfomániás hódítások, titkos érdek-dugások pl. főnökkel, fontos ügyféllel, és a megunt kapcsolatból kifelé tartó útkeresések. Szóval a megcsalás palettáján ezer szín van, én különbséget teszek ezek közt súlyosságban.


39 F

2020. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, de én ezt megértem. Viszont azt is, hogy mi ketten nagy valószínűséggel nem lennénk jó páros, mert nem ugyanazt gondoljuk egy ilyen fontos dologról. De már néha én sem tudok ki igazodni ezen a kérdésen. Viszont egyre jobban idegesít, hogy mindenki ezzel csesztet, hogy márpedig a férfiakba ez kódolva van, és nézzem el neki. Még a saját anyám is ezt mondja. Hát én ettől rosszul vagyok.
2020. febr. 25. 23:31
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező:


Szerintem is fontos dolog, hogy egy párkapcsolatban a felek nagyjából azonos oldalon álljanak ideológiai kérdésekben, de a véleményünk különbözősége a megcsalás súlyosságának megítélésében még nem biztos, hogy áthatolhatatlan falat emelne közénk. Nem azt állítottam, hogy én megcsalnálak, csak azt, hogy ha te megcsalnál engem, én mérlegelném a helyzetet, nem ebrudalnálak ki gondolkodás nélkül.

2020. febr. 26. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nézze el a megcsalónak az öreg anyja, röhej milyen emberek vesznek körül. 😃

Tudjátok kik ülnek a pokol legmélyén? Lucifer, Júdás, Brutus és Cassius, mert az árulás az emberek egyik legnagyobb bűne.

2020. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy lehet ők gondolják jól a dolgot, és nekem is megkellene bocsájtanom ? "

Sem a barátnőidre, sem a rokonokra, sem az itteni kommentelőkre ne hallgass.

Hallgass saját magadra. Ha te úgy érzed, hogy számodra ez a dolog nem fér bele egy kapcsolatba és elveszett a bizalmad a másik felé, akkor nem érdemes ezt tovább húzni.

Annak nincs értelme, hogy megbocsájtasz neki, és titokban kémkedsz utána, hogy vajon megcsal-e? Ez csak újabb vitákat fog szülni és egymás agyára mentek, és te fogsz kikészülni, mire belátod, hogy ez az egész nem működik, csak addigra be ne csússzon már a gyerek is, aki miatt már nem tudsz lépni, mert a gyereket nézed.

A környezet mindig okoskodó, ha visszafogadnád, akkor is ugyanúgy téma lennél, hogy te milyen h-lye egy lábtörlő vagy, hogy mindent elnézel, stb, stb szövegek.

2020. febr. 26. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Férfiként írom: de, baj, ha félremegy. Még a végén szegény pasikat kell sajnálgatni...

Nem baj, hogy ilyen vagy, szerintem az emberek döntő többsége nem tud ilyet megbocsátani.

2020. febr. 26. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem baj. Èn se bocsàjtanàm meg.

A környezetedre meg ne hallgass, nem nekik kellene a volt pàroddal együtt maradniuk, ìgy könnyen beszèlnek.

Mikor mèg vidèken laktam, ott volt hasonló a mentalìtàs🙄

2020. febr. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!