Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Ti elmondanátok, vagy elmondtá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elmondanátok, vagy elmondtátok volna?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a történet, hogy a legjobb barátnőm esküvőjén megtudtam az újdonsült férje legjobb haverjától (részegen kinyílt a pletykaláda), hogy a srác többször is megcsalta a kapcsolatuk során a barátnőmet. Nem mondtam el azóta sem a barátnőmnek, mert most úgy tűnik, hogy nagyon boldogok, már jön a gyerek is. Engem viszont zavar, hogy nem vagyok/voltam őszinte a barátnőmmel, hiszen több mint tíz éve legjobb barátnők vagyunk.

Ti elmondtátok volna/elmondanátok? Ha igen, hogyan?



2020. jan. 24. 11:25
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
66%
Én nem tudnék egy ilyen titokkal élni. Őszintén sajnálnám ha megromlana a barátságunk amiatt, ha elmondanám a barátnőmnek. De ha barátok vagyunk, akkor tudja, hogy nem szétválasztani akarom őket. Ha elmondanám és megbocsátana a pasinak, akkor sem történne semmi, hadd higgye el amit a férje mond, hogy rég volt meg megjavult. De legalább az esélye legyen meg arra, hogy eldöntse akarja-e folytatni.
2020. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
71%
Én nem mondanám el. Terhes.Ha netán elvetél a hirtelen jött stressz hatására azzal együtt tudsz élni? Amúgy írod, hogy a használt gumi is megmagyarázható volt,mit vársz ha egy hotreszeg haver mesejevel állsz elé azt meg elhiszi? Főleg, hogy frissen házasodtak és jön a baba.. Biztos nem fog hinni neked és azt gondolja majd, hogy az irigység beszél belőled.Egy részeg haver vallomásán,meg a saját gyanudon kívül semmivel se tudod bizonyítani,a haver gondolom józanul nem fog dalolni..A barátnőd meg szereti a srácot, boldog, függetlenül attól hogy megcsalja a férje vagy sem úgyhogy kar ebbe belexarni.Legyel a támasza akkor ha saját magától kinyílik a szeme,mert míg ez nem történik meg addig úgy is csak te jönnél ki ebből xarul,na meg nincs is jogod bizonyíték nélkül bárki családját szetrobbantani.
2020. jan. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
81%

Elméletben illene elmondani, a gyakorlatban a helyzetet nézbe, nem mondanám el. Nem lenne értelme.


Úgy is többször megcsalta, illetve a # 15-ös kommentedben is jól leírtad a srác mit csinál. Én is ismerek 1-2 ilyen típust. (Sőt, csapta is nekem a szelet közben, miközben volt nője, azóta már eljegyezte, és házas is.)


De őszinte leszek: én is jól tudtam, milyen a srác. Nagyon butának ell lennie (bocs) valakinek ahhoz, hogy szó szerint évekig ne vedd észre.. Ott van pl a kádban hagyott koton példája. Mivel magyarázta ki, hogy abban verte ki, vagy mi? :D Vagy más hagyta ott, lol?


Eddig vak volt, akkor ne most, terhesen tudja meg. Hidd el, az élet elrendezi, és valóban, az ilyen nem változik... Tehát ha ki akarja nyitni a szemét, pár hónap vagy 1-2 év és kiderül. Aztán vagy becsukja továbbra i a gyerek miatt, vagy lehet még egyedülálló anyuka később is...


Minden esetre a barátnődé tipikusan az a kivételes helyzet, amikor nincs értelme elmondani.

2020. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva az utolsó válaszadó? Csak kíváncsiságból kérdem.
2020. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%

Amiért nagy vonalakban mindenki aki azt monda, hogy nem mondaná el.

Szépek az elvek, míg nem vagy ilyen helyzetben.Én olyan esküvőnek voltam a szemtanúja ahol a friss férj a házasságkötés napján rendezte el az egyik koszorúslányt.Mindenki tudta.A szülők,rokonok,haverok,barátnők és az egész násznép..fura mód 200 emberből egy sem ment oda a menyasszonyhoz friss feleséghez hogy te Gizi,sőt mindenki tudta hogy előtte is csalta ahogy évekig még utána is asszisztáltak a férj félrelépéseihez.Mindenki kivárta míg a férj saját maga rontja el és teszi tagadhatatlanná a helyzetet.

Ez van, elméletben könnyű azt mondani, hogy meg kell mondani.A valóság meg az hogy ezt a legtöbb esetben nem teszi meg senki.Okkal.

2020. jan. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

# 23-as vagyok


Bizony. Az embereknek nem nagyon szeretnek szembenézni a valósággal, ha nem azt hallják, ami elsőre(!) az elképzeléseiknek megfelelőnek tűnik.. Szeretik feketén-fehéren kezelni a dolgokat, csupán mert így a legegyszerűbb, és ehhez nem kell mélyen beleásni semmibe, vagy gondolkozni, csak jó meg rossz, fekete meg fehér van és kész.


Valójában meg pont ez a felszínesség, és nagyon nem biztos, hogy az elsőre elviekben jónak tűnő döntés a helyes, de a már mindegy, mert idáig el sem jutnak gondolatban, megállnak annál a pontnál, hogy: "megcsalta-barátnő-el kell mondani."Ami nagyon helyes is! Egyet értek tényleg.

Aztán itt van leírva a konkrét helyezte egy csomó más részlettel, kiegészítő infóval.


Aki nem teszi fel a kérdést, hogy így is el kéne, vagy-e értelme elmondani ("terhes, többször csalta az évek alatt, lebukott, de nem akarja észrevenni, kimagyarázta, együtt vannak, friss házasok, stb"), arról én azt gondolom, hogy nem igazán tud előre-, illetve logikusan gondolkozni az élet egyéb területén sem. Csak maximum a következő lépést látja mindig, de agyban csak eddig jut el és kész. Vagy csak nem akarja megérteni az komplex képet.


20 évesen még én is elmondtam egyébként. Most 28 évesen már tudom, hogy az élet nem mindig fekete-fehér, és sok tényezőtől függ egy ilyen döntés is.


Szóval ha csak annyi a kérdés általánosságban, hogy elmondanám-e a barátnőmnek a fentit? A válasz igen.

Ha a lenti konkrét infókkal tesznek fele egy konkrét kérdést, akkor a válaszom, továbbra is az, hogy nem.

ÉS ez nem köcsögség miatt van így, hanem mint írtam, a várható kimenetelek mérlegelése miatt.


Tessék levezetni fejben a lehetséges kimeneteleket egy friss háza, terhes nő esetére, akit folyamat csalnak. Mi a legjobb megoldás? (úgy is csalni fogja, úgy is elesik neki előbb utóbb, és ne egy ilyen helyzetben szembesüljön tőled ezzel, hanem akkor, amikor már el is hiszi a 2 szemének majd mi van... Most komolyan, szerintetek ha a használt kotont is kimagyarázta, egy ismerős részeg elszólását nem fogja??? Ezét írtam, hogy gondolkozzatok már logikusan és tovább kéne jutni az egybites gondolkozásnál.)


A válasz nem tetszik tudom, ezrét lepontozzák 1-2-en, de ez nem egy rószaszín habosbabos mese.

Én is utálom hogy így működnek az emberek, de ettől még így működnek: a hazudó továbbra is hazudni fog, a vak továbbra is vak lesz, mert elhiszi amit hinni akar. Nekem sem tetszik, hogy ez van, gondolom ezért a lepontozás, de ettől még a tény az tény marad, valaki belátja, valaki nem és méregből lepontoz.

2020. jan. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Ma voltunk náluk, és tök boldogan mutatta a barátnőm a készülő gyerekszobát. Szerintem innentől nem lesz szívem elmondani neki, eddig sem volt. Nem fogok belerondítani, valahogy inkább lenyelem ezt a békát. Majd ha balhé lesz esetleg, akkor odaállok mellé, meghallgatom stb, de nincs szívem elrontani az örömét. Olyan kevés embernek adatik meg, hogy boldog legyen, ha ő úgy boldog, hogy közben hazudik magának, hát az nem az én dolgom.
2020. jan. 25. 22:10
 28/28 A kérdező kommentje:

Feltéve persze, hogy igazán boldognak látom, az csak a sors fintora, hogy először van olyan kapcsolatban amiben tényleg boldognak tűnik.


U. I. : nyomtam mindenkinek zöld kezet, attól függetlenül, hogy mit írt. A lepontozást én sem értem, és nem is szeretem.

2020. jan. 25. 22:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!