Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek ki volt a tanútok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek ki volt a tanútok? Szerintetek nem baj, ha őt választom?

Figyelt kérdés

A legjobb barátom egy lány, akit már vagy 10 éve ismerek és szeretném, ha ő lenne a tanúm. A testvéreimmel átlagos a kapcsolatom, vannak fiú barátaim is, de ez a lány a legjobb. Szerintetek megkérhetem, hogy legyen a tanúm?

26F


2019. máj. 19. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Perszehogy.Ez a nap rolad szol.Azt tedd amit a szived diktal!
2019. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan. Nekem is a barátnőm volt, pedig van testvérem. Mondjuk a testvérem egy ostoba pitsa, szal nem esett nehezemre a döntés.
2019. máj. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 lilla64 ***** válasza:
100%
Miért lenne baj?Ez a te esküvőd,te döntöd el ki legyen a tanú.
2019. máj. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az öcsém volt, a férjemnek a nővére. Nem a nemek szimmetriája miatt, mindenképpen a testvérünket szerettük volna, nekem ez az egy testvérem van, neki pedig csak lánytesói vannak. Egyébként a hivatalos kritériumoknak (nem emlékszem pontosan, talán nagykorú legyen, magyar állampolgár, cselekvőképes, ilyesmi) megfelelő bármilyen személyt választhatsz, akit hozzád közel állónak érzel, akinek szívesen szánod ezt a szerepet, csak a te döntésed. Manapság már szerintem senki nem lepődik meg semmin, bárkit felkérnek ma már. Voltam olyan esküvőn, ahol keresztszülő volt, volt ahol testvér, vagy barát. Mi mindketten kis faluból származunk, de egyetemista korunk óta (nagyságrendileg 20 éve) városban lakunk (megyeszékhelyen). Nem tudtuk, hogy vidéken (legalábbis mindkettőnk környékén) a keresztszülőt, pontosabban a keresztapát volt szokás felkérni tanúnak, mindig férfi volt a tanú. Ez elvileg még ma is szokás, persze sokan nem tartják, vagy eleve nem is tudnak róla, mint mi. Onnan szereztünk erről tudomást, hogy egymástól függetlenül mindkettőnk rokonai azt mondták, milyen jó ötlet, hogy szakítunk a hagyománnyal, és milyen kedves, sokkal bensőségesebb így. Ezen felbuzdulva, pár év múlva a férjem fiatalabb rokona is a testvérét kérte fel tanúnak a saját esküvőjére, mert a mienken ezt látta és ez neki mennyire tetszett, pedig eredetileg a keresztapját akarta. Ő jóval fiatalabb nálunk, de falun él, ott jobban tisztában vannak az ilyesmivel. Nem gondoltam volna, hogy ezzel "divatot teremtünk" a családban, vagy bármi különleges lenne ebben. Nekünk egyértelmű volt a választás, mert őket érezzük magunkhoz ennyire közel. Szerintem te is ezért gondoltál rá. Így nincs ebben semmi fura. Tanúnak lenni szerintem nagy negtiszteltetés.
2019. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!