Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért baj az, ha én inkább a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért baj az, ha én inkább a munkát választom?

Figyelt kérdés

A családom egy női tagja azt mondta, hogy ne csodálkozzak, ellaposodott a kapcsolatom a volt barátnőmmel és szakított velem. Szerinte unalmas, túl kiszámítható vagyok mert:

1) ha nem vele vagyok, akkor

2) otthon vagyok, ha meg nem,

3) akkor a munkahelyemen.

A volt barátnőm is mondta, hogy azért rajta kívül is legyen életem.


Nekem mégis mit kellett volna tennem? Nekem azok dolgok fontosak, amiket el akarok érni, a céljaim, amihez sok pénz kell. Ezért amikor nem lehettünk együtt, akkor inkább túlórát vállaltam a munkahelyemen, hogy minél több pénzem legyen. Engem nem érdekel a bulizás meg ilyenek, konkrét hobbim sincs, jobban szeretem a pénzt hajtani(pedig utálok dolgozni, nem vagyok munkamániás).


Miért probléma, ha én inkább a céljaimon dolgozok szó szerint?


2018. aug. 15. 20:14
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Esetleges helyesírási hibákért elnésézt!
2018. aug. 15. 20:16
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Mert te tulajdonképpen állandóan a csatatéren vagy azzal, hogy munkalkoholista vagy. A barátnőd nem egy harcossal akar együtt élni, hanem egy olyan emberrel, aki azt sugározza, hogy szeret élni és szereti a másik embert is, van ideje rá. Sok férfi képzeli, hogy ha "mindent" megszerez a nőnek (vagyis győz a harcmezőn), akkor boldoggá teheti. Ez egy nagy tévedés.

A barátnődnek úgy is tűnhetett, hogy számodra kényelmes ez a felállás, te az elképzelt céljaidat hajtod, míg ő rendelkezésre áll, amikor te úgy gondolod. Pedig neki voltak más érzelmi szükségletei. És azzal is tisztában volt, hogy ha rajta kívül nincs életed, akkor olyan mértékben rá támaszkodsz vagy rá fogsz támaszkodni nehezebb élethelyzetekben, amikor nem akar ő lenni az egyetlen támaszod.

A barátnőd azt is felmérte, hogy ha mondjuk később gyereket szeretne, akkor rád nem számíthat, sose leszel jelen és inkább egy jelenlevőt keres. Ha ő kifejezetten olyan nő volt, aki számára a társaság, mások jelenléte jelenti az örömet, a visszajelzést, akkor annál inkább érthető, hogy nem társas magányra vágyik.

Szóval ne haragudj, de ez a "hajtok a pénzért mentalitás" nagyon kevés nőnél jön be és sajnos előbb-utóbb azoknál is megjelenik az, hogy a férfiban testi-lelki társat akar, nemcsak eltartót. Túlnyomó többségünk inkább felad a vagyonból, jövedelemből, de nem akar magányos lenni.

2018. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Félreértesz, sosem ment a munka az együtt töltött idő rovására. Nekem ő volt az első, az hogy amikor csak tudunk együtt legyünk, ha meg épp nem akkor, valami hasznosat akartam, ami a céljaim felé visz. Ebben a tetves világban semmit nem adnak ingyen. Prémium autót akartam, saját házat, saját vállalkozást, képezni magam, a közös jövőnket akartam építeni. Azt akartam, hogy jó életünk legyen. Szerintem ezeket is addig kell felépíteni amíg nincs gyerek, épp azért, hogy a gyereknevelés ne csak az egyik félre szakadjon később. Volt, hogy a főnökömmel összeugattam, amikor nem engedett szabira, amikor a bárátnőmékkel mentem volna nyaralni. Tehát mindig ő volt számomra a legfontosabb, nem a pénz meg a munka.
2018. aug. 15. 20:48
 4/11 anonim ***** válasza:
11%

ne akard megérteni a nőket..

ha menni akar menjen..

állnak helyette sorba minden céltudatos férfinél..

2018. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Engem más nő egyáltalán nem érdekel.
2018. aug. 15. 21:40
 6/11 anonim ***** válasza:

helyes, tisztelet neked, majd fog


ez a másik ami rád van írva és vonzza a nőket mint a..

2018. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sajnálom amúgy meg minden de erre nem tudsz mit mondani..szerintem eszedbe ne jusson változni
2018. aug. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azért mert egy ilyen ember mellett nem véletlenül nem akar lenni társ. Mert végülis mi a jó benned?

Ok,hajtod a pénzt. De ha 50+ évesen eljutsz a dolgok végére,akkor szerintem még te is megkeseredetten fogod konstatálni,hogy igen: "Ezt tettem az életben. Dolgoztam és semmi más."


Persze ha neked ez elég lelked rajta,de ne csodálkozz ha más inkább élni akar: tanulni,mulatni,utazni,valamilyen hobbit űzni vagy szórakozni olyannal,aki ebben partner.

2018. aug. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha egy olyan csajod lenne, aki számít, akkor nem menekülnél a munkába. Csak te hiszed, hogy a "céljaid" fontosabbak, és azért melózol ennyit. De tévedsz.
2018. aug. 16. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"tanulni,mulatni,utazni,valamilyen hobbit"


Ezekhez nem kell pénz? Mentünk ide-oda, csináltunk programokat amikor egymással töltöttük az időt. Viszont, amikor épp vele nem lehetek, miért ne csinálhatnék valami hasznosat? Annak nem látom értelmét, hogy olyan dolgokat csináljak, ami nem érdekel. Bulizást és szórakozóhelyeket utálom, hobbim nincs, barátaim nincsenek, csak akik akkor keresnek, ha kell valami és én meg már leépítettem a kapcsolatot velük.

2018. aug. 16. 09:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!