Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit gondoltok, mennyi "...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, mennyi " kimenőt" kaphat a férj?

Figyelt kérdés

Nyilván félreérthető a kérdés, de máris kifejtem.

Tizen éve vagyunk együtt. 2 gyerek, a kicsi 3 hónapos. Nincs nagyszülő, mindkettőnk anyukája még gyerekkorunkban halt meg. Ő dolgozik, műszakos. Pihenő napjain szeretne hobbizni.

A kérdést azért tettem fel, mert már nem bízok saját ítélőképességemben. A gyerekek, nagyon sok erőmet elveszik. Így pláne, hogy tavaszi szünet van. A kicsi fogzik, extra nyűgös, vagy ölben akar lenni vagy legyek a közelébe. Éjszaka 2 órákat alszok, majd sír, etetek, nagyot takargatom, majd ismét elölről este 9-től reggel 6-ig. Majd ébred mindenki, reggeli készítés stb indul a nap. A ház kupis, de egyszerűen nincs rá energiám. Éppen annyit összetudok kaparni, hogy ébren tudjak maradni, gyerekeket el tudjam látni. Kapok is érte rendesen, hogy hogy néz ki a ház ha egész nap csak itthon ülök.

Na de nincs is ezzel semmi gond. Engem az zavar, hogy ő dolgozik és jár neki a kikapcsolódás, a hobbi, egyedül vagy a haverokkal. De rosszul esik, hogy nem tudom rábízni a kicsit, hogy akár csak egy forró fürdőt vegyek vagy ledöljek egy órára. Jogos részemről ez a csalódottság?

Az dolog másik oldala, hogy se szex, se ölelés, se puszi se semmi. Mert 30 kg felesleg van rajtam és soha nem voltam ilyen kövér, és magamtól is undorodom, de a torna most a legutolsó gondolatom. Úgy érzem ez egy ördögi kör.

Keressek egy bébiszittert igaz? De ilyen pici babát idegenre nem szívesen bíznék még.

Ne haragudjatok a panaszkodásért, de jó kiírni magamból. Legalább ennyivel is könnyebb most.


2019. ápr. 21. 08:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Pont annyi kimenőt kaphat, mint te! Vagyis jelen esetben egy nagy semmit!

Egy kérdés, ezen gondolkodj el! Nem sokára te is dolgozni fogsz. Akkor munka után neked se kell majd otthon csinálni semmit, és jár a kimenő a barátnőkkel? (Gondolom nem, te munka után lehúzol még egy 8 órás műszakot, kelsz a beteg gyerekkel, aztán másnap hulla fáradtan mész munkába. Egyszerűen azért, mert addig is a te dolgod volt a gyerek és a háztartás.)

2019. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Semennyit, ha abszolút nem vállal részt semmiből.

A kicsi még nagyon kicsi, több segítség kéne, a fogyás majd idővel megindul ha később tudsz tornázni, mozogni.

Egy gyerek mellett is ilyen volt?

2019. ápr. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
1 hétre bízd rá a gyerekeket, meglátjuk ő mire halad, ha "csak otthon ül".
2019. ápr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen esetben nem hogy kimenő, hanem neki kellene végezni a házimunkát helyetted, mert a 3 hónapos még nagyon kicsi és egész nap fogni kell. Szólj egy megbízható nőnek akivel jó viszonyban vagy hogy takarítson ki nálatok, ha ennyire nagy a kupi. Utána meg állj a sarkadra és mond el a mintaférjnek hogy nem lesz így jó ha úgy csinál mintha semmi köze nem lenne a gyerekneveléshez és a takarításhoz.
2019. ápr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!


Röviden és tömören: a régi viccet tudnám csak idézni, természetesen jár neki is és neked is a kimenő, csak sajnos nem jut.


Viccet félretéve, férfiként mondom, hogy jogos a felháborodásod. Amikor nálunk volt még ilyen pici a gyerek, szinte az összes házimunkát én végeztem, én takarítottam, mosogattam, mostam, stb. Szintén munka mellett, nekem is kimerítő volt. A gyerekkel is igyekeztem minél többet foglalkozni, már amennyire hagyta magát. És még ennek ellenére is sokszor megkaptam, hogy nem igaz, hogy nem lehet rám bízni a gyereket 5 percre, míg ő vesz egy forró fürdőt vagy megvacsorázik. Hozzáteszem én se vacsoráztam, nem fürödtem és meló után még a seggem se tettem le. De ez pont az a kor, amikor nagyon anyás a gyerek, ha apuka megfeszül, se tudja neki azt nyújtani, mint az anyja. Ha rájött a sírás, ringathattam, vigasztalhattam akár fél órán keresztül, semmi. De amint anyuka a kezébe vette, abban a pillanatban csendben volt.


Kikapcsolódás, szórakozás, hobbi. Mindkettőtöknek járna természetesen. És jogosan érzed magad rosszul, hogy ő elmegy, az meg nem érdekli mi van veled. Én kb. először a gyerek 3 hónapos korában mentem el haverokkal munka után, max éjfélig. De nem rendszeresen, hanem kb. havonta 1-2 alkalommal. És én is adtam lehetőséget az asszonynak, hogy ő is kimozduljon kicsit. Persze 3 hónapos gyerek még nem sokáig bírja anya nélkül, max. 1-2 órát bírt még csak. Meg rendszeresen elvittem sétálni, elmentünk boltba bevásárolni, hogy anyukája egy kicsit fel tudjon lélegezni, legyen 1-1 gyerekmentes órája. Ez lenne a normális.


A bébiszitter nem feltétlen hülyeség, de inkább olyan valakiben gondolkozz, aki hetente legalább 1-2 alkalommal be tud segíteni mindenben, pl. takarít, mosogat, főz vagy éppen a gyerekre is vigyáz, amíg megfürdesz, magaddal foglalkozol egy kicsit.


A férjeddel meg próbálj meg beszélni, neki elmondani ezeket a dolgokat. De ne számonkérő, meg követelő hangnemben, mert akkor ellenkező irányba fog menekülni. Mondd el neki őszintén, hogy milyen kimerült vagy, és nem jutsz így egyről a kettőre, kérd meg, hogy segítsen egy kicsit többet, beszéljétek meg, hogy mit tud vállalni, miben tudna segíteni. Mondd el azt is, hogy te se vagy megelégedve a külsőddel, és szeretnél lefogyni, de ehhez az ő segítségére, támogatására is szükséged van. Nem kell a haveroktól eltiltani, de cserébe kérjél te is pár szabad órát, pár szabad estét, amikor te is tudsz kicsit pihenni, barátnőzni, sportolni, stb.

2019. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez kemény... Belegondolhatna a férjed, hogy ha ő is kivenné a részét a dolgokból, akkor te is jobban lennél, és őt is szívesebben elengednéd.. sőt, lehet kedve se lenne eljárni a jobb kedvű felesége mellől.


Az én babám 4 hónapos, és a párom meló után ugyanúgy foglalkozik vele, pelenkázza, eteti, mint én. Éjszaka is szokott kelni hozzá. Ja és így neki se fárasztó, mert elég a babára figyelnie, a többit megoldom én.

Így minden nap van időm takarítani, főzni. És amiért érzem a támogatást, hogy nem egyedül vagyok a gyerekkel, így minden öröm, a háztartás, a gyereknevelés. Van még két 8 éves gyerkőc is.


Valahogy fel kéne fognia a férjednek, hogy egy kis segítséggel, odafigyeléssel csodát tehetne veled, a kapcsolatotokkal, ő is jobban érezné magát otthon. És idővel futni, mozogni is lenne időd, ahogy beáll a rendszer és kipihentebb vagy. Próbáld ráhatni, mielőtt kimerülsz teljesen!


Sok sikert!

2019. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez így van kedves első hozzászóló!

Igen, az első gyereknél is ilyen volt. De milyeb az ember? Csak a szép dolgokra emlékszik. Legalább is én. Nem akartam második gyermeket, de ahogy teltek az évek valahogy elfelejtettem ezeket a régi fájdalmakat és hittem neki, hogy minden más lesz. Na igen, szegény ember aki ígérni sem tud.

Magamnak szültem, én vállaltam. Nincs is ezzel gond, imádom mindkettőt. De amikor már annyira fáradt vagyok éjszaka, hogy nem tudok felkelni a sírására, vagy akaratlanul megütöm mert hiába kelek ki az ágyból a szemem nem bírom kinyitni, az már baj, kellene a segítsége.

Beszélek vele, vagyis próbáltam beszélni vele, de csak az a vége, csak viszi a magáét, hogy ha annyira fáradt vagyok miért nem alszok vele napközben (mert 20 percet max fél órát alszik egy alkalommal azt is rajtam) és ő hogy tudna vigyázni rá, neki nincs melle amiből etetni tudná.

Csak januárig bírjam ki, ha 1 éves lesz visszamegyek dolgozni. Muszáj mert itthon megbolondulok.

2019. ápr. 21. 10:15
 8/20 A kérdező kommentje:
A konyhában elmosogat. Kapok is érte. A legutóbb az mondta "nekem csak ennyi jut, s mosogatás, te meg csak ülsz" mondtam neki, hogy szívesen cserélnék vele. Nem tudom mi lett a vége, nagyon összevesztünk. De mindközül a legszomorúbb az amikor megkérem, hogy üljön már oda mellé még lemegyek a mosókonyhába a ruháért és kiabál a nagy lányomnak, hogy üljön oda a kicsi mellé ő. Na akkor rágok be. Egyszerűen nem ismerek rá. A nagynál nem volt ennyire elutasító.
2019. ápr. 21. 10:37
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel el is válhatsz, így is úgy is magadra vagy utalva.
2019. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Neki ugyanúgy ki kellene vennie a részét a gyerekek körüli teendőkből, mert neked is járna némi kikapcsolódás. Ketten vállaltátok a családosdit nem???! Egyébként a pofám leszakad amikor ilyeneket olvasok.... mi bármit megtennénk h visszakapjuk a novemberben meghalt babánkat, más meg les#arja a sajátját. Kib#szottul igazságtalan az élet... :(
2019. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!