Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos az elvárásom, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos az elvárásom, vagy tényleg hisztis vagyok?

Figyelt kérdés
Elöljáróban elmondom, mindketten teljes műszakban dolgozunk, van egy 9 éves fiunk, aki hiperaktív. Betegek lettünk, elősször én, majd a férjem, utána a fiam. Fél napot tudtam pihenni, ápoltam magam, ahogy tudtam, mert dolgozott a férjem. Mikor ő lett beteg, én már talpon tudtam maradni egy két órát. Egyértelmű volt, hogy ápolom, ellátom, bevásárolok, kutyát megetettem, pedig nekem is szükségem lett volna a pihenésre. Következő éjjel a gyerkőc lett beteg, egész éjjel hányt, ment a hasa. Egyértelmű, hogy anya felmarad egész éjjel és másnap már a két fiút ápolja. Hál istennek már jól vagyunk, bár én annyira elfáradtam a nem pihenésben, meg abban, hogy éjjel próbáltam utolérni magam a munkámban is, hogy nem emberi. Többször elmondtam, hogy nekem is jól esne, hogy este lefekszek és egyszer nem én mosogatok, vagy esetleg elém raknak egy vacsorát vagy reggelit. Erre én vagyok az ilyen olyan, mert én egész héten itthon pihentem a gyerek mellett, meg amúgy is ha fáradt vagyok miért nem hagytam ott a mosogatni valót, majd elmostam volna reggel. Hiába kérem szépen, csúnyán, sosincs segítség. Szarul alakult ki az évek alatt, elrontottam, de ha már könyörgök és mégsincs segítség, elég szarul esik. Ja és megkaptam azt is, hogy minek megyünk nyaralni önellátósba, mikor ott is nekem kell ezeket megcsinálni. Maradjunk itthon és legalább szenvedhetek itthon ingyen. És egyszerűen nem érti meg, hogy szívesen megcsinálom, csak egyszer kétszer nekem is jól esne.
2019. ápr. 14. 11:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez van, változtass.
2019. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ezt már a kapcsolat elején erőltetned kellett volna, most már a megszokott életeket építek. Jogos lenne, hogy segít, viszont drasztikusabb módszerekhez kell majd folyamodnia így.
2019. ápr. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7%

Vegyetek mosogatogepet,papirtanyerokat muanyagpoharakat. Nekem is az van. Bar nekunk gyerek nincs.

Meg mi nem szoktunk fozni semmit.

2019. ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jogos az elvárásod.A kapcsolat elején kellett volna az elvárásokat lefektetni, bár sok férfi akkor is elkényelmesedik az évek során.Sajnos a férjed hozzáállásán az látszik, hogy nem akar ezen változtatni.
2019. ápr. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút jogos az elvárásod, viszont lényegében a te hibád, hogy ilyen a férjed. Már a kapcsolat elejétől egyértelműnek kellene lennie, hogy a házimunka közös. Minek vállaltál egyáltalán gyereket olyan férfivel, aki semmit nem segít neked? Vagy legalább már az elejétől "szoktatni" rá, hogy elmosogasson, főzzön valamit néha stb. Ez nem fog már változni. Elkényelmesítetted teljesen.

Persze, tüneti kezelésnek jó a mosogatógép vagy a papír tányér, de az alap problémát nem oldja meg. A probléma az, hogy a párod elvárja, hogy mindent te csinál és nem segít neked. Akkor sem ha megkéred. Mert az oké, hogy nem látja meg a munkát, vagy nem gondolja, hogy nem birod egyedül. De az, hogy kioktat ha segítséget kérsz, és még így sem hajlandó megcsinálni teljességgel elfogadhatatlan. Nem a megfelelő emberrel vállaltál gyereket.

Igazából 3 lehetőséged van. Vagy ultimátumot adsz, és megmondod neki, hogy vagy segít vagy megy a levesbe (nyilván eleinte lehet neki segíteni, hogy mit és hogy is kell csinálni). Vagy maradsz rabszolga és csinálsz mindent egyedül. Vagy elhagyod és keresel egy normális férfit, aki nem néz cselédnek.

2019. ápr. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nőkent mondom hogy eut sajnos mindig mi csesszük el az elején...
2019. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy elcsesztem. Csak az a fene Nagy rózsaszín köd...

Százszor, ezerszer megbeszéltük. Megbeszéltük, ha nem megy, elválunk. Akkor igyekezett. Most megint kezd visszacsúszni. És csodálkozik, hogy nincs kedvem a szexhez.

2019. ápr. 14. 13:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

3#, komolyan képes vagy azért ilyen mennyiségű felesleges műanyaggal szennyezni a környezetet mert büdös a házimunka mindkettőtöknek? Uhh...

Amúgy kérdező nem vagy hisztis, az a baj, hogy ő nem érzi át, amit mondasz neki, mert gondolom soha nem kellett semmit csinálnia.

2019. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Házimunkát nem. A férfi dolgokat megcsinálja, mint a villany, vagy víz szerelés. Bár múltkor dühömben szétszedtem a szifont, mert egy hétig kérleltem és nem csinálta meg.
2019. ápr. 14. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!