Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mennyi anyagi független...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyi anyagi függetlenségetek van a házasságotokban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van külön lakásotok vagy házatok? Külön megtakarítás, ami nem közös? És hasonlókra gondolok
2019. márc. 8. 10:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%

"Én leírtam, hogy nekünk mi a helyzetünk."


Meg hozzátetted ezt is:


"Nem teljesen értem egyébként, pont azért házasodtunk össze, hogy hivatalosan is egy család legyünk, a szememben ezen túl értelmetlen az "anyagi függetlenség" kifejezés. Egy család, egy közösség, egy kassza."


Ha nem bírálatnak szántad, hogy másnál esetleg előfordulhat különvagyon is (mert lehet, hogy már akkor jöttek össze, mikor egyiküknek vagy mindkettőnek már volt saját ingatlan, vagy valakinek fiatalon meghaltak a szülei, nagyszülei, és örökölt... stb.), akkor valószínűleg én gondoltam túl. :-)

2019. márc. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

" Van egy lakásom, ami az én nevemen van, mert mamámék rám iratták amikor éltek. De az is közös. Ki van adva albérletbe és a bevétel is közös."


A bevétel közös, ha őt jelölted meg örökösnek, akkor egyszer majd az övé lesz, de jogilag, ha nem írattad rá, akkor nem közös, hanem a te különvagyonod.

2019. márc. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#11

Pont direkt fogalmaztam azt a mondatot úgy, ahogy: kissé erőltetetten "én"-re, vagy "mi"-re. "HázasodTUNK", "legyÜNK", "a szememben"... Ezek szerint mégse sikerült eléggé érzékeltetnem, hogy magunkra gondoltam.

2019. márc. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy. Egy bankszámlán, ingatlanon és autón kívül semmi sem közös (házassági szerződést írtunk) a fizetés fele megy a számlára, a maradék saját.
2019. márc. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

5 lakásunk van együtt, amiből csak egy "közös". A másik 2-2 házasság előtti. Írtunk szerződést, hogy ne legyen probléma. A bankszámlánk saját, nincs közös.

Anyagilag jóformán teljesen függetlenek vagyunk egymástól.

2019. márc. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A házasságunk előtt nekem volt lakásom,ami önrésznek teljesen jó volt egy családi házba,(a férjem nem szeretett volna panelba költözni)így vettem/tünkegyet,a hitelt én fizettem.Azt eladtam és vettem(vettünk)egy másik házat.Mindkettő az én tulajdonomban volt/van és a mostanira is azt a kicsi hitelt én fizetem.A férjem örökölt,így a felújítás költségét ő állta nagyrészt.Ezért fogunk írni házassági szerződést,hogy ha elválunk,25-30% őt illeti a mindenkori eladási árból.Mellesleg most indítok egy vállalkozást,azt is beleírjuk,hogy válás esetén nem tart a férjem rá igényt...Az anyagi kiadásainkat megbeszéljük akármelyikünknek van szüksége valamire,kikérjük egymás véleményét.Van saját autóm,a férjem cégessel jár.Közös megtakarításunk is szokott lenni és külön külön is igyekszünk félrerakni ,ha tudunk.Nálunk ez teljesen jól működik ,pénzen még sosem veszekedtünk.Lassan 14 éve vagyunk együtt.
2019. márc. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!