Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nektek mennyi anyagi független...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyi anyagi függetlenségetek van a házasságotokban?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van külön lakásotok vagy házatok? Külön megtakarítás, ami nem közös? És hasonlókra gondolok
2019. márc. 8. 10:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Nincs, egy család vagyunk, közös minden.
2019. márc. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
32%
Én maga vagyok a függetlenségem.
2019. márc. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

Külön lakás, ház? Örülünk, hogy sok év szenvedés árán ketten közösen tudtunk venni végre egy pici házikót. :D Ha akarnánk venni még egy-egy sajátot, akkor olyan 70 éves korunkig kellene spórolni rá, szóval nem hinném, hogy valaha is lesz.

Külön megtakarításunk nincs, egyrészt úgyis közösek a céljaink, amikre gyűjtünk, másrészt fölösleges lenne külön kuporgatni, mikor úgyis közös vagyonnak számít minden pénzünk.

Nem teljesen értem egyébként, pont azért házasodtunk össze, hogy hivatalosan is egy család legyünk, a szememben ezen túl értelmetlen az "anyagi függetlenség" kifejezés. Egy család, egy közösség, egy kassza.

2019. márc. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van külön vagyonunk igen, de a házasságtól kezdve közösen kezeljük a bevételeinket. Közösen beszéljük meg a nagyobb összegű költéseket, célokat stb. Szerencsére a pénzzel kapcsolatos felfogásunk egyezik, így vita nincs. Tervezünk pénzügyi tanácsadóhoz menni, hogy a diverzifikáció is menjen. Pár hónapja beszéltem meg a férjemmel, hogy nekem hiányzik az, ami a házasságunk előtt volt, hogy gyűjtögettem a pénzt, szóval megbeszéltük, hogy havi egy kisebb összeg megy egy borítékba, amit ugyan én gyűjtök, de majd közösen döntünk róla.
2019. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem vagyok házas, de van egy saját lakásom, ezt nem fogom bevonni a közösbe, tehát nekem ilyen lesz. A nyugdíj célú és egészségpénztári megtakarításaim is külön vannak, az én nevemre szólnak, halálom esetén majd örökli valaki, aki akkor jogosult lesz rá.
2019. márc. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

"Örülünk, hogy sok év szenvedés árán ketten közösen tudtunk venni végre egy pici házikót." - Oké, de valakinek már van, mire esetleg összejön valakivel, akivel majd összeházasodik. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy valakivel megismerkedik elég fiatalon és közösen összehoznak mindent.


"úgyis közös vagyonnak számít minden pénzünk." - Az örökség például nem közös, és soha nem is válik azzá automatikusan.

2019. márc. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
A házasság jogilag vagyonközösség, szóval elvileg nem is lehetne anyagi függetlenség a két fél között.
2019. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

"Oké, de valakinek már van, mire esetleg összejön valakivel, akivel majd összeházasodik. Nem mindenki olyan szerencsés, hogy valakivel megismerkedik elég fiatalon és közösen összehoznak mindent."

Tisztában vagyok vele, és? A kérdés úgy szólt, hogy "nektek". Én leírtam, hogy nekünk mi a helyzetünk.


"Az örökség például nem közös, és soha nem is válik azzá automatikusan."

Nem nagyon számolom saját vagyonnak azt, ami majd néhány évtized múlva talán esetleg az enyém lesz. A mostról írtam.

2019. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
Nekem van olyan "dugipénzem", amiről a férjem nem tud. Imádom-szeretem őt, de megboldogult lánykoromban dolgoztam bíróságon, ahol rengeteg egyik pillanatról a másikra meseszép házasság pokollá változásának jogi procedúráját láttam... hmm, köszi, de nem, nem bízom senkiben 100%-ig. 9 számjegyű összeg, nem egyessel kezdődik, szóval ha beütne a krach, gond nélkül tudok csomagolni és dobbantani, nem kell egymást kerülgetni muszájból. Én úgy gondolom, hogy nem kell folyton a rosszra készülni, de a lehetőségeihez képest igenis fel kell magát vértezni az embernek.
2019. márc. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Mivel 15 éve élek a férjemmel, minden közös. Nálunk ez így a normális. Van egy lakásom, ami az én nevemen van, mert mamámék rám iratták amikor éltek. De az is közös. Ki van adva albérletbe és a bevétel is közös.


A megtakarításomnál is ő 100%-ban az "örökös", ha velem történne valami.

2019. márc. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!