Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van saját spórolt pénzetek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van saját spórolt pénzetek?

Figyelt kérdés

Hogyan gyűjtitek a megtakarításotokat? Együtt vagy külön, esetleg mindkettő? Feltételezem a másik tudtával.


Van saját célra félretett pénzed is?



2019. márc. 7. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt, páromnak is, igaziból a családi pótlékokat tették félre a szüleim, később meg az ösztöndíjakat, amikor már egyetemre jártam, majd dolgoztam, így összejött kicsivel több, mint 1 m Ft részemről.

Férjemnek is volt munkából félretett pénze, plusz saját lakása (16 éves korától dolgozik), nászajándékba az én családomtól kaptunk egy autót , plusz férjem családjától egy eladott ingatlan árát. Így most tervezünk nagyobb lakást venni a gyerek miatt.

2019. márc. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Közös van, mivel a sok pénzbe kerülő céljaink is közösek, így egyszerűbb. Mikor összejöttünk, már akkor volt mindkettőnknek, aztán mivel közös célra gyűjtöttünk, összeraktuk, amink van. Amúgy is nagyjából ugyanannyit keresünk, és nagyjából ugyanannyit teszünk belőle félre, szóval ugyanott lennénk akkor is, ha külön tartogatnánk.

Kizárólag saját magunknak úgyse veszünk olyan hű, de drága holmit, hogy külön megtakarítás kelljen hozzá.

(Nem vagyunk házasok, csak élettársak. Házasságban végképp nem merülne fel, hogy külön gyűjtögessünk, hiszen úgyis közös a vagyon..)

2019. márc. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi együtt is, külön is gyűjtjük. Nyilván most a saját lakás a cél, erre a pénzünk nagy részét mindketten félretesszük, valamint midig van egy fix összeg amit beteszünk közös kasszába az aktuális kiadásokra. Az apróbb dolgokat sosem figyeljük, ha valaki épp vesz valami apróságot, a nagyobb mondjuk egyéni kiadásokat mindig egyeztetjük a másikkal. A páromnak van félretett pénze amit korábban gyűjtött össze, de sosem vártam el tőle, hogy azt betegye a közösbe, hisz azt ő maga gyűjtötte kemény munkával. Kitalálta, hogy tanulni szeretne még, ez már fizetős lenne és abból fogja fedezni a költségeket, én maximálisan támogatom ebben.
2019. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Közös megtakarítàsunk van. Mi úgy alakítottuk ki az életünket, hogy az egyikünk fizetése megy el a megélhetésre ( rezsi, kaja, egyebek, mobilszàmlàink, hobbik, szórakozàs, közös/ külön programok stb

A màsikunk fizetése egy szàmlàn gyűlik mióta összeköltöztünk. 8 éve. Az a közös megtakarítàsunk. Gyarapszik minden hónapban egy egész fizuval.

2019. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi egyutt gyujtjuk.

Annyi hogy ha van extra munkabol bevetelem azt felreteszem kulon. Most autora gyujtok. Felesegemnek van uj autoja, most en veszek valami normalis autot magamnak.

2019. márc. 8. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most per pillanat nincs,mert kiköltekeztünk számunkra fontos dolgokra,de szokott lenni közös és külön-külön is spórolt pénzünk.
2019. márc. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy intézem, hogy 2M mindig legyen nekem külön (idősebb kolleganők mondták mindig, hogy egy nőnek mindig legyen külön is spórolt pénze, házasságban is).
2019. márc. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!