Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Érdemes feladni mindent?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes feladni mindent?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok egy házasságról ahol nincsenek közös gyerekek, de megvan minden ami kell,kölcsönös szeretet és megértés, anyagiak. Így 48 évesen elgondolkodom azon, vajon csak ennyi már az élet? Minden nap szinte ugyanolyan, kényelemben kisebb vitákkal a párommal. És gondolkodom. Tartogat-e még valami izgalmasabbat az élet. Érdemes lenne-e kilépni ebből a házasságból, és keresgélni hátha valakivel izgalmasabb lenne minden, és nagyobb lenne a boldogság. Kockáztatni, holott semmi garancia arra hogy ez bekövetkezne. Ti mit gondoltok erről?
2019. márc. 6. 11:16
1 2 3 4
 21/38 A kérdező kommentje:
Jó ötleteket adtatok. Nem írtam de van gyerekem, páromnak is csak nem közös és már nem élnek velünk. Tanulással próbálkoztam, de már nem fog az agyam annyira. Lusta is vagyok hozzá. Ahogy a sporthoz is. Ahogy gondolkozom, tényleg egy másik emberben keresném az izgalmat, végül is egész életemben ilyen voltam. Persze hosszú távon ez sosem jött össze. Most pedig idősödöm, nem merek lépni, kicsit olyan mintha az életem már nem tartogatna további igazi örömöt.
2019. márc. 6. 12:52
 22/38 anonim ***** válasza:

"Régen miért tudtak megmaradni egymás mellett a párok az esetek 99%-ában valamelyikük haláláig? A nagyszüleim is 85-80 évesek és 61 éve házasok."

Mert nem volt annyira elfogadott a válás. Nekem egyébként nagyszüleim is (mindkét ágon), meg az ő összes testvérük elvált, ennyit a régi szép időkről. :D


"Nőként olyan 45 felett, férfiként olyan 50-55 felett már gyakorlatilag lehetetlen új párt, pláne szerelmet találni"

Valahogy nem ezt látom, a fentebb említett idős hozzátartozóim 90%-a utána talált új kapcsolatot. Párom nagypapája 78 éves, egy éve van új barátnője.


Értem, amit írsz, de azért ne sarkítsunk már ennyire.

2019. márc. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:

48 évesen "idősödsz"???? Te jó ég!

Kezdd ott, hogy ne temesd magad ilyen fiatalon.

2019. márc. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
Vagy inkább ott,hogy minden amit a párodra mondasz az igazából Rád igaz(Rád is,vagy belőled indul ki).Unalmasnak gondolod magad,öregnek,de ráfogod.
2019. márc. 6. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Igaza van 24-es válaszolónak is. Unalmas lettem, régebben nem éreztem ilyet. Mindig ugyanaz, már nincs udvarlás, az hogy mondjuk egymásnak hogy szeretjük egymást az nem olyan. Hétvégén is a tűzhely mellett, mosogatás stb. Hurrá! Filmnézésben a kötelező alkalmazkodás, nem panaszkodom de ez már kevés a boldogsághoz. Én nagyon szeretnék új embereket/férfiakat megismerni, de ne értsetek félre, szexuálisan nem hiányzik senki más. Csak a másfajta stílus, másfajta kommunikálás, olyan dolgok ami kihívás. Ti még sosem éreztetek ilyet?
2019. márc. 6. 13:44
 26/38 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, hogy kapuzárási pánikod van.
2019. márc. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom erről, hogy az emberek néha befejezhetnék már azt, hogy mástól várják a boldogságot és az izgalmat az életükbe. Ha izgalmasabb életre vágysz akkor teremtsd meg magadnak, ez nem attól függ kivel vagy együtt...Az ilyen emberek akik azt várják, hogy mással talán majd boldog lesz az életük azok legtöbbször maguk sem tudják mit akarnak, de azt nagyon akarják. Ha tisztában lennél azzal, hogy mi az amire vágysz meg tudnád beszélni a pároddal, hogy ezek az igényeim ő meg vagy tud ehhez alkalmazkodni vagy nem, ha nem akkor meg szimplán nem kérdés, hogy érdemes-e feladni vagy sem...
2019. márc. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
De azt hiszem meg tudom fogalmazni mit várnék egy pasitól, és egy kapcsolattól. Nálunk amúgy elég sok apró nézeteltérés van, nem komolyak, de így együtt és folyamatosan azért mérgezik a kapcsolatunkat. Megbeszélni? Nem tudunk kifordulni önmagunkból. Rövid ideig néha jobb, de utána előjön az ember valódi elvárása a másik felé, és az is amit a valóságban nyújtani tud. Az meg hogy olyan társat találni aki mindenben pont azt akarja amit én, pont úgy akar élni a mindennapokban ahogy én,ugyanazok a szükségletei és ugyanakkor,hát az szinte lehetetlen.
2019. márc. 6. 18:41
 29/38 anonim ***** válasza:

Ha ugyanúgy fogjátok kezelni a kapcsolatot egy következő partnerrel, mint most, akkor ugyanúgy unni fogod azt is.

Ha unalmas az életed az a te hibád, senki másé. Ha a kapcsolatot unalmasnak érzed az meg a kettőtök hibája.

Nálunk sincs gyerek, nem is akarunk soha, és bár fiatalabbak vagyunk most még (33-30) ezért csak 9 éve vagyunk együtt, de soha nem unatkozunk. Sem együtt, sem külön külön. El tudjuk magunkat foglalni, élvezzük az életet és egymás társaságát. Nem is értem hogy képes valaki unni magát, főleg úgy, hogy van egy szerető párja, és még gyerekkel kapcsolatos macerákat se kell intézni mert nincs. Tengernyi időtök van magatokra és egymásra, miért nem használjátok ki?

Azt gondolom, hogy sokat számít a hozzáállás, és ha úgy álltok hozzá a pároddal egy következő kapcsolathoz, abba is beleunnál. Neked amúgy tényleg ennyit ér tizen-akárhány év amit a férjeddel töltöttél???? Nem tudom mióta vagytok együtt, szereted-e még, bár ezek alapján az jön le, hogy nem. De tényleg képes vagy eldobni mindent?

Teljesen az jön le számomra az írásodból, hogy te már nem szereted a párodat. Úgy viszont tényleg felesleges tovább erőltetni. Megérdemel olyan társat aki szereti. Te meg keress izgalmakat. Nincs is kőbe vésve, hogy mindenkinek párban kell lennie. Szingliként is lehet valaki boldog, lehet izgalmas élete.

2019. márc. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
A lehető legelőnyösebbhelyzetben vagytok. A gyerekek már kirepültek, de még egészségesek vagytok, és van pénzetek. Én remélem, hogy nekem is megadatik majd. Nem válni akarok, hanem utazni, színházba, táncolni járni stb.
2019. márc. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!