Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogyan lehetnek emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehetnek emberek ennyire felületesek?

Figyelt kérdés

Olyan párkapcsolatokra gondolok, ahol az egyik fél sem beszéli a másik anyanyelvét, és tört angollal kommunikálnak. Pl. láttam ilyen magyar-román párt, de biztos sokan láttak már ilyet.

Ezek az emberek pusztán érdekből vannak együtt? Értem hogy vannak akiknek nem számítanak a belső értékek, de azért mégis durva hogy komolyabb dolgokat csak nagyon nehezen tudnak megbeszélni a másikkal. Vagy hogy megy ez szerintetek? Csak puszta kíváncsiságból kérdezem.



2019. jan. 22. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
40%
He?
2019. jan. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Mert szerinted a beszéd az egyetlen kommunikációs forma? Mert szerinted később nem fejlődik a nyelvtudás?
2019. jan. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A legrosszindulatúbb ***** válasza:
35%

Ezt évekkel ezelőtt ecseteltem már itt GYK-n, persze jól le lettem oltva, pedig részletesen okfejtettem egy komplett regényben, hogy miért nem tartom működőképesnek azokat a kapcsolatokat, amelyekben a partnereknek nem azonos az anyanyelvük. Sokan még a saját anyanyelvükön sem tudnak rendesen, érthetően, választékosan, kulturáltan beszélni, nemhogy idegen nyelven. Persze vannak perfekt angolosok, meg perfekt németesek, akik nagyon jól beszélnek a tanult nyelven, de az csak egy tanult nyelv, s nem anyanyelv. Egy anyanyelvet a születésed pillanatától hallasz (még ha nem is érted), ellenben egy idegen nyelvet jobb esetben, intenzíven 13-14 éves korodtól kezdesz el tanulni. Máris kiesnek az alapok, amiket alig pár évesen megtanultál.

Szóval amikor meglátok ide GYK-ra kiírva olyan kérdéseket, hogy fülig belezúgott a muskátli egy albán, egy egyiptomi, egy szíriai, egy bangladesi stb. formába, na olyankor szoktam facepalmozni ezerrel.

2019. jan. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Nem érzem felületesnek. Én is külföldi férjet akarok, tudok vele beszélni angolul. A jövőbeli gyerekeim érdeke is lesz, több ismeretsége lesz, kiskorától 2 nyelvet tanul egyből, ha felnő akár 3-4 nyelvet is tud majd beszélni. Szerintem ez csak előrevaló gondolkodás. Én se egy általános életet élek szerencsére, azt akarom, hogy a gyermekeim élete se legyen szürke.
2019. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
#4: Miért akarsz külföldi férjet?
2019. jan. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön kompromisszumokat kell kötni párválasztás terény mert roszabbak az esélyek. De akár országon belül is olyanoknak akik nem szerencsések az ilyesmiben.

Személy szerint nem szimpatizálnék senkivel akinek nem beszél nagyon jól magyarul. Pedig nem nagyon tudok válogatni...

2019. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem külföldi párom van, két nyelvet is tudunk használni kommunikációra magas szinten, és pont ezért én sem szoktam érteni ezeket a szituációkat, pedig sokat hallottam már ilyeneket. Szerintem itt arról van szó, hogy valami elképzelt alakba szeretnek bele, akinek fizikailag megfelel az adott illető, és fejben kipótolják a nyelvi hiányosságokat.
2019. jan. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!