Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság rámehet a túlzásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság rámehet a túlzásba vitt kreatív hobbikra?

Figyelt kérdés

Soha nem hallottam még ilyenről, de lassan ott tartunk, hogy válunk. Az utóbbi időben a feleségem már szinte csak ezeknek a kreatív izé-mizéknek él. Nem állok távol a valóságtól, ha azt mondom ezekkel többet foglalkozik mint velem. Papírból dísz, kosár, ilyen tartó, olyan tartó. Hazajön munkából aztán egész estig ez megy, mellette tv max. Hétvégén kis megszakításokkal szintén. Dolgaink intézzük ahogy épp sikerül, szex alig. Mozgás számára nulla (amúgy is irodában dolgozik, ez is ülős dolog) kezdenek kijönni a mozgáshiányból adódó dolgok rajt. Este lefekszünk az ágyba, ő fáradt. Tényleg az. Ismerősök, rokonok csak biztatják milyen szép, meg jó, meg praktikus. Csináljon még ezt, meg azt, de most már az is van, hogy az ajándékozást úgy akarják megoldani, hogy a feleségemmel majd csináltatnak valamit. Mindenkinek tetszik, csak engem idegesít. Minden pakolóhely fullon ezekkel a kellékekkel a nappalitól a hálóig meg félkész dolgokkal, idő semmire, munka után vagy venni kell még hozzá valamit, vagy valakihez menni kell megmutatni mit hogy tud megcsinálni, közben a dolgaink közül hol ez marad el, hol az, amiből ilyen olyan fizetnivalók, vagy szívások keletkeznek, csak mert nem volt odafigyelés. Amikor valami baj van - előbb utóbb van az garantált - valamiből akkor jövök én, segítsek. Oldjam meg, mert nagy a baj.


Egyszer már beszéltünk erről, akkor dérrel dúrral félretette, hogy akkor ő nem, mert tényleg sok, elismerte ő is. Csak még pár dolgot befejez, meg ritkán azért csak csinál, de tényleg normál keretek között. Egy darabig ez ment is így, de aztán csak egy kreatív előadás, egy másik a gyerekeknek (két hete minden nap egy négy órás kreatívkodásra készül, beszerez, alapanyagot gyárt, nyomtat, kivág), egy kis kosár ennek, egy nagyobb installáció valami eseményre... persze ezek mind ingyen, vagy anyagáron, de nem is a pénz a lényeg, tényleg nem. Aki kapja boldog, mert méretre készül, kívánt színben, anyagból, valahol megértem. Csak legyen aki megcsinálja.


Jönnek az ünnepek, egy bizonyos mértékben ez jó is, bele is fér, de én már nem tudom meglátni benne a jót. Utálom hogy elveszi az életünk.


Nem is tudom mit csináljak. Ha azt találnám mondani neki megint, hogy ez már sok akkor visszább venne biztosan, de kimondatlanul is én lennék a rossz, hogy meggátolom az ő boldogságát, ha hagyom egy elképesztő hülye életet élünk így, azon gondolkozom el kellene válnunk aztán mindenki menne a maga útján. Csinálhatná amennyit csak akarja, én meg inkább élnék magam, vagy egy "átlagos" házasságban.


Köszi, ha ír valaki, már az is jó hogy leírhattam valahova.



2018. nov. 29. 09:34
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A kreatív izé előtt is ugyanígy volt.
2018. nov. 29. 16:31
 22/25 Csurmi ***** válasza:
41%
Ha valaki rosszat szól a feleségedre véded. A nő hozzászokott, hogy te úgyis mindent megteszel. Kissé papucsnak tűnsz. Aztán meg leírod a többi "összeszakadt negyvenes" mert feljön 15 kg plusz. De neked nem fitnessz cica kell. Szerintem egyikőtök sem tudja mit is akar.
2018. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Utolsó, a fitnessz cica és a szétesett negyvenes között azért vannak átmenetek.
2018. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 Csurmi ***** válasza:
51%

#23-as:


Idézek a kérdezőtől:


"de azért az sem állapot hogy egy valaha csinos remek adottságokkal megáldott egészséges nőnek elvastagodnak a combjai, megnő a feneke és minden féle egészségügyi gondjai lesznek (itt fáj, ott fáj)" És nem gondolta, hogy valaha ilyen lesz.


Hát, nem tudom, erre mit lehet válaszolni. Ennél a kérdezőnél az alapok hiányoznak... Ha valaki egy darab húsnak tekinti a párját, és azért veszi el, akkor ott a szavatossági idő amint látszik lejárt.

Keressen egy másik darab húst, akinek még nem vastagodtak el a combjai és nem nőtt meg a feneke.


Itt már csak azt vártam, ahogy majd leírja, hogy ki sincs sminkelve amikor a férje megjön a munkából, és nem kötött masnit a hajába. És nem, nem vagyok feminista, kifejezetten idegesít a mozgalom, de ha már ennyire női elvárásokat támaszt a kérdező, akkor legyen annyira hű a klasszikus férfi szerephez is, hogy a nő ne üljön egész nap egy irodában a pénzért, amit a kérdező férfinak kellene megkeresnie, mint férfinak.

2018. dec. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"de ha már ennyire női elvárásokat támaszt a kérdező, akkor legyen annyira hű a klasszikus férfi szerephez is, hogy a nő ne üljön egész nap egy irodában a pénzért, amit a kérdező férfinak kellene megkeresnie, mint férfinak."


Nyilván hatalmas elvárás, hogy ne legyen igénytelen és esetleg figyeljen néha a férjére.

2018. dec. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!