Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasság rámehet a túlzásba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasság rámehet a túlzásba vitt kreatív hobbikra?

Figyelt kérdés

Soha nem hallottam még ilyenről, de lassan ott tartunk, hogy válunk. Az utóbbi időben a feleségem már szinte csak ezeknek a kreatív izé-mizéknek él. Nem állok távol a valóságtól, ha azt mondom ezekkel többet foglalkozik mint velem. Papírból dísz, kosár, ilyen tartó, olyan tartó. Hazajön munkából aztán egész estig ez megy, mellette tv max. Hétvégén kis megszakításokkal szintén. Dolgaink intézzük ahogy épp sikerül, szex alig. Mozgás számára nulla (amúgy is irodában dolgozik, ez is ülős dolog) kezdenek kijönni a mozgáshiányból adódó dolgok rajt. Este lefekszünk az ágyba, ő fáradt. Tényleg az. Ismerősök, rokonok csak biztatják milyen szép, meg jó, meg praktikus. Csináljon még ezt, meg azt, de most már az is van, hogy az ajándékozást úgy akarják megoldani, hogy a feleségemmel majd csináltatnak valamit. Mindenkinek tetszik, csak engem idegesít. Minden pakolóhely fullon ezekkel a kellékekkel a nappalitól a hálóig meg félkész dolgokkal, idő semmire, munka után vagy venni kell még hozzá valamit, vagy valakihez menni kell megmutatni mit hogy tud megcsinálni, közben a dolgaink közül hol ez marad el, hol az, amiből ilyen olyan fizetnivalók, vagy szívások keletkeznek, csak mert nem volt odafigyelés. Amikor valami baj van - előbb utóbb van az garantált - valamiből akkor jövök én, segítsek. Oldjam meg, mert nagy a baj.


Egyszer már beszéltünk erről, akkor dérrel dúrral félretette, hogy akkor ő nem, mert tényleg sok, elismerte ő is. Csak még pár dolgot befejez, meg ritkán azért csak csinál, de tényleg normál keretek között. Egy darabig ez ment is így, de aztán csak egy kreatív előadás, egy másik a gyerekeknek (két hete minden nap egy négy órás kreatívkodásra készül, beszerez, alapanyagot gyárt, nyomtat, kivág), egy kis kosár ennek, egy nagyobb installáció valami eseményre... persze ezek mind ingyen, vagy anyagáron, de nem is a pénz a lényeg, tényleg nem. Aki kapja boldog, mert méretre készül, kívánt színben, anyagból, valahol megértem. Csak legyen aki megcsinálja.


Jönnek az ünnepek, egy bizonyos mértékben ez jó is, bele is fér, de én már nem tudom meglátni benne a jót. Utálom hogy elveszi az életünk.


Nem is tudom mit csináljak. Ha azt találnám mondani neki megint, hogy ez már sok akkor visszább venne biztosan, de kimondatlanul is én lennék a rossz, hogy meggátolom az ő boldogságát, ha hagyom egy elképesztő hülye életet élünk így, azon gondolkozom el kellene válnunk aztán mindenki menne a maga útján. Csinálhatná amennyit csak akarja, én meg inkább élnék magam, vagy egy "átlagos" házasságban.


Köszi, ha ír valaki, már az is jó hogy leírhattam valahova.



2018. nov. 29. 09:34
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van aki azt írja valószínűleg stresszes a munkája.


Tőlem menekül? Egyik válaszoló szerint. Lehet, de válni nem akar, de sajnos most már ez lesz, szóval ha ez a baj akkor megszabadul tőlem tényleg akkor ez összejött.


Ez a kérjen pénzt szerintem jogos, mert valóban kihasználják. Ő nem így látja, de épp ezért csapda ez a helyzet. Csak hát erre nem szegények az emberek, 1-2 ezer forintot is inkább kifizetnének, csak ne az ő idejük menjen a saját családjuktól. Igazából 20-30ezer forintokat kellene kérni 1-2 délutános munkákra az lenne a reális, viszont azt már nem fizetnék meg, meg igazából a pénzzel sem lennénk kisegítve.


Ebből vállalkozást szerintem nem lehet csinálni. Volt rá próbálkozás. Meg nem is adná fel a karrierjét ezért.


Szomorú, hogy egy jó dologból ez kerekedett ki.

2018. nov. 29. 10:50
 12/25 anonim ***** válasza:
12%

Válj el. Ez a nő is mint a nők nagyrésze egy egoista. Én 17 éve vagyok ebbe benne, teljesen tönkrementem már. Egy percet ne áldozz rá, ő sem teszi ezt meg érted. Kukába az ilyen nőkkel.


Magam körül látok olyan nőket is, akik gondoskodók, meleg családi légkört tudnak teremteni. Na ők a "N Ő K ". A feminista hulladékoknak meg a kukába a helyük, bocsánat, őket meg jegyezze el a magány.

2018. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszi, ez is egy vélemény.


Igazából nem akarok neki semmi rosszat bármi is történjen. Lehet valóban velem van a baj ahogy írják páran, ebben az esetben is jobb ha külön utakat járunk.

2018. nov. 29. 11:23
 14/25 anonim ***** válasza:
80%

Azért még utoljára ülj le vele beszélgetni erről. Mondd el, hogy ebbe tönkremész és ezt nem akarod csinálni így tovább. Hátha hat rá.


Ha továbbra sem hajlandó változni, tényleg nincs más megoldás. Nem áldozhatod fel magadat a békesség oltárán.


Nekem is volt barátnőm, évekkel fiatalabb volt nálam, de pár év alatt úgy elhagyta magát, hogy amíg én lazán futottam a busz után / nyomtam le 10-15 kmes futásokat, ő eleve futni nem tudott, fájt a háta, a térde, a nyaka stb.


Bizony, ha harmincasként valaki nem mozog, az elkezd összeomlani. Én nem hiszek abban, hogy téged kötelezhetne bárki arra, hogy a másik lassú öngyilkosságát végignézd.

2018. nov. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

# 14


Igen, ez a gondolkodás áll közel hozzám. Nem akarok versenysportolót, se műnőt, vagy fitnessz cicát, de valamit azért csak szükséges mozdulni.


Aki most még 20 -on egy éves az nem is hiszi el, hogy az az állapot nem tart örökké, ha nem vigyáz rá, az összeszakadt 40 -esek meg sokan azt gondolják ennek így kell lennie, ilyen állapotban kell legyenek mert nem lehet másképp. Feljön +15 kg aztán persze, hogy senkinek semmi kedve semmihez és tespednek.


Én is ezt gondolom, szükség van rá, hogy odafigyeljen az ember és ne hagyja el a testét. Már ha normális életet akar élni. Persze közbe jöhet bármi, de a kis dolgokat amit az ember meg tud tenni szerintem meg is kell tenni.

2018. nov. 29. 12:38
 16/25 anonim ***** válasza:
39%

Kérdező. Te ott tartasz ahol én 10 éve. Megmagyarázod azt, amit nem kellene. Félsz hogy mi lesz veled egyedül, és inkább kitalálsz egy magyarázatot hogy megnyugtasd magad.

Majd akkor is nyugtasd magad, amikor rámegy az egészséget a kapcsolatodra, ahogy ez nálam is történt. Majd nyugtasd magad, amikor belezakkansz a szexmentes életedbe. Mert ugye jól van ez így.

2018. nov. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

ez bizony pótcselekvés. hogy mi helyett csinálja, azt kell megbeszélnetek.


másrészt: ha ő állandóan kreatívkodik, és a háztartási ügyek leálltak, akkor valószínűleg egyedül intézett mindent ezzel kapcsolatban, igaz?

2018. nov. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

# 16 te miről beszélsz? Én akarok elválni, nem az egyedülléttől félek, akkor nem akarnék elválni.


# 17 A háztartás úgy néz ki, hogy én reggeliztetem, indítom a gyereket iskolába, én is viszem, én is hozom haza, kocsikat, ház körüli dolgokat intézem, a mosást megcsinálom, ha van időm még mosogatok, főzni nem szoktam, mert mindezt a saját munkám mellett csinálom meg, miközben megkeresem azt a pénzt amiből élünk (mert abból amit ő keres nem lehetne megélni). Volt pár kísérlet, hogy az ügyek intézésének egy részét átveszi, mondjuk azt a kocsit amivel jár rendezi, erre inkább nem mondok semmit mi lett belőle. Én azt mondom sok feleség cserélne vele szívesen, mert nem így élnek akiket ismerek. Ennek ellenére szinte mindig fáradt, dolgok elfelejtődnek, elmaradnak, de a kreatív ízékben nincs megállás. Ez az ami engem idegesít.

2018. nov. 29. 15:26
 19/25 anonim ***** válasza:
84%
de a kreatív izé előtt hogy nézett ki a háztartás "vitele"?
2018. nov. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
ha van gyerek, a válás előtt pszichiáter kellene a feleségednek. hátha neki megnyílna.
2018. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!